Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tűnjek el és ne keressem...

Tűnjek el és ne keressem őket? Vagy csak költözzek el? Mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

A szüleim szinte az egész gyerekkoromat lerombolták. Ezt most vehetitek szó szerint! Anyám 6 éves koromig velünk élt aztán valamiért elköltözött és hónapokra eltűnt, majd felbukkant. És ez így ment nagyon sokáig. Amikor keresett minket (engem és a naiv nővéremet) akkor mindig előadta magát, hogy mennyire szeret minket és hiányzunk neki, mindent megtesz hogy többet találkozzunk aztán megint eltűnt hónapokra. Egyébként sose mondták meg az igazat, hogy hol van... mindig kitaláltak valamit én meg kicsi voltam és egy ideig elhittem. Apám tartott el minket de különösebben őt se érdekelte mi van velünk... nem alkoholista de szeret inni meg sokat veszekszik velünk és kicsit agresszív is. A nővéremet sose bántotta de én már kaptam tőle, igaz volt amikor tényleg megérdemeltem de akkor is nagyon rosszul esett. Nagyon el akartam menni itthonról de nem volt hová meg amúgy se engedte volna meg ezért időm nagy részét valamelyik barátomnál töltöttem akiket úgy 10-12 éves korom körül elveszítettem mert eléggé befordultam és nem érdekelt senki meg semmi, hála a csodálatos szüleimnek. Fáj ezt mondani de nem szeretem őket, erre már akkor rájöttem amikor kb harmadszor ment el anyám szó nélkül, ezután veszítettem el a barátaimat is. Volt olyan is, hogy elszöktem otthonról és 2 napig nem mentem haza, utána természetesen apám jól lebxszott, meg se kérdezte hogy jól vagyok-e vagy hol voltam. Amikor nagyobb lettem zűrös lettem de az egyik tanárom valahogy belelát(ott) a fejembe és sikerült észhez térítenie. Ő az a nő akit szinte az igazi anyámnak tekintek. Saját lakást nyilván nem tudok venni de lehet, hogy pár hónapon belül össze tudok költözni egy barátommal az apja lakásába. Azon gondolkoztam, hogy mi legyen a szüleimmel... drága jó édesanyukám szokott még keresni néha de legutóbb elküldtem a búsba, lassan várható lesz, hogy megint jön. Tehát vagy nem mondom meg nekik, hogy hol vagyok és megpróbálom elfelejteni őket és új életet kezdeni, vagy nem zárkózom el előlük. A nővérem havonta vagy 2 havonta jár apámhoz. Legszívesebben elfelejteném őket örökre de bennem vannak a jó emlékek is amik leginkább kiskoromban történtek amikor még együtt volt a család. Az eszem menne, a szívem egy része maradna.


Szerintetek mit tegyek?

18/F


2014. szept. 25. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Csinalj magadnak jo eletet es tanulj, dolgozz, ismerkedj a csaladodat meg felejsd el szerintem mert ha latod oket, hallasz roluk akkor legmelyen meg orlod magadat :(
2014. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mennyire tudnám elfelejteni őket. Gondolom nem olyan mintha egy lányt kéne elfelejteni. Az is nehéz de ez teljesen más és nem csak egy részt kellene elfelejteni hanem az eddigi életemet.

És mielőtt azt tanácsolnátok, hogy keressek barátnőt, emiatt nem keresek mert az nem megoldás.

2014. szept. 25. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb a megbocsájtás. Nem azt mondom, hogy borulj a nyakukba, hanem próbáld elengedni a dolgot. Költözz el, de ne zárkózz el attól, hogy kialakíts egy jó kapcsolatot velük.
2014. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezdj önálló életet, de ez nem zárja ki, hogy időnként találkozz a családoddal. Akár csak ünnepekkor...a távolság eleve jót szokott tenni ilyenkor.
2014. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Költözz el, aztán majd meglátod. Ha azután is ezen agyalsz, akkor keresd fel őket, ha meg nem, akkor élj boldogan, vissza se nézz. Persze azért a tesódat szerintem ne hagyd annyiban.
2014. szept. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A múlt már megtörtént;akár jó emlékeket hagyott akár rosszakat. Ma már az számít ami ma van; az a közösség amiben ma vagy, azok a kapcsolatok amik ma határozzák meg az életed. A családdal kapcsolatban soha sem könnyű drasztikus döntéseket hozni és azokat megcselekedni... de van az úgy, hogy megéri bevállalni. Engem az nyugtatott le és kezdett el fejben rendbe tenni, hogy kirángattam magam az önmagam által gerjesztett családi illúzióimból elismerve önmagam előtt, hogy "ennek a családnak vége van", "ez nem család" és kimondtam, hogy "nem kívánok a része lenni". Ahogyan öregszel és tapasztalsz az életben úgy fognak az emlékek és szituációk újra és újra átértékelődni, emberekről alkotott képek átalakulni... Egy gyerek még nagyon sok mindent "tekint a maga hibájának" és okolja önmagát tőle totálisan független dolgokért, aminek akkor még nem látja a mozgatóit... majd a korral jön. :)


Ez nem jelenti azt, hogy nem tudok velük kedvesen elbeszélgetni az időjárásról vagy a sportról (ahogyan egy vadidegennel tennéd egyébként is), vagy kedélyesen lefolytatni egy udvariassági beszélgetést, csak azt, hogy nem erőltetném meg különösképpen magam egyikükért sem (mert felfogtam, hogy "úgy egyébként meg" nem számítok, csak ha éppen kell valami).

2014. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!