Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira kellemetlen. Hogy...

Annyira kellemetlen. Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy mikor terhes lettem a baratnom egybol mondta hogy o szeretne lenni a keresztanya.hat most 8hetes terhesen mit mondd erre az ember?mondtam h jo.egesz terhesseg alatt egyszer talalkoztunk. jo neten neha beszeltunk.megszuletett a kislanyom es egy masik jo baratnom volt mellettem(es van azota is-fel eve).a parommal ugy dontottunk legyen o a keresztanya.A masik bnom ketszer latta a babat.egyszer mi mentunk egyszer o.nem nagy tavolsag 30km.viszont nem mondtam meg el neki hogy nem o lesz a keresztanya.igazabol nagyon szoba sem kerult.de tudom hogy erre szamit.de hat ha eddig sem torodott a gyerekkel?ket het mulva keresztelo....
2014. szept. 22. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi okod ezen rágódni...

Szerintem nem illik "jelentkezni", hogy valaki keresztszülő akar lenni. A szülők döntsék el, a ti felelősségetek és ezt neki is el kell fogadni.

Ugyanezeket elmondhatod neki is, amit ide írtál. Ha valóban a barátnőd, akkor megérti és elfogadja a döntésed.

2014. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csabika1971 ***** válasza:
75%

Ezt neki is mond el, persze finoman ha megakarod tartani mint barátnőd.

Mert ezt teljes mértékben te rontottad el. Ilyet felelőtlenül nem ígérgetünk, mert mondtad volna azt: "Még nem tudom kik lesznek a keresztszülők, hisz még mégsem született."

Teljesen jogosan érezheti megsértve magát, hogy mégsem ő lesz. Annak ellenére sem, hogy abszolút nem érdemelné meg.

2014. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En is igy gondoltam,hogy leirom neki (altalaban neten beszelunk es talan igy konyebb is).a parom mondta hogy miert kene egyaltalan szolnom neki?hat szerintem az ugy sokkolna ot ha mastol tudna meg.vagy a netrol kepek alapjan.tenyleg jo baratnok voltunk de az utobbi evekben elegge eltavolodtunk egymastol.ja es azt meg kimaradt h 6!!!kereyztgyereke van mar....
2014. szept. 22. 09:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2.valaszolo.igazad van,de visszacsinalni mar nem tudom..ezert is olyan baromi kellemetlen.
2014. szept. 22. 09:48
 5/8 csabika1971 ***** válasza:
100%

Na, akkor ezt írd meg neki. Hogy: "Utóbbi időben sajnos eltávolodtunk egymástól, és mivel te már úgy is több gyermek kereszt anyja vagy, a barátnőmnek meg aki végig mellettem volt ez lesz az első. Így őt választottam gyermekem keresztanyjának."

Ne akarjon már ebből sportot űzni, hogy életében hány gyermek keresztanyja lehet. Mert az nem egészsége, mert a kereszt szülőség azért némi felelősséggel is jár. Esetében meg nem hiszem túl sokat törődne velük, ha már a barátnőjével sem teszi.

2014. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! Szerintem sem illedelmi kérdés. Az mondjuk igaz, hogy te áldásod adtad rá:/ Mióta a barátnőd? A helyedben én megmondanám neki kerek perec kulturált módon, hogy ez van. Nem kötekedően, nem bunkón. Meert azt neki is be kell látnia, hogy mennyit törődött a babucival:-) Nyugi
2014. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt.
2014. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, a drága barátnődnek van halvány lila fi...gőze arról, hogy mit jelent egy gyermeket a keresztvíz alá tartani, és keresztszülőséget vállalni?
2014. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!