Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában féltékenykedünk...

Mostanában féltékenykedünk egymásra a feleségemmel. Semmi okunk rá, egyikünk sem ad rá okot, de néha ránkjön? Ti szoktatok így lenni? Ez normális?

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális ok nélkül.
2014. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Első nálatok már gondok vannak, ha nem vagytok egymásra féltékenyek! Szerintem normális ha félted, szereted a párodat. :D
2014. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csabika1971 ***** válasza:

A féltés és a féltékenykedés, két különböző dolog.

Az első természetes és el is várt.

A második ok nélkül "beteges", és gond ha szóba kerül ilyesmi minden indok nélkül.

Mert ha nincs semmi a háttérben ilyesminek eszetekbe sem szabadna jutnia.

Hogy ha mégis, akkor valami már történt a múltban, vagy valamelyikőtök valamikor okot teremtett erre. Mert különben elképzelni sem tudom miért van ez köztetek.

2014. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem beteges féltékenység ez.Én is úgy gondolom ha az ember szereti a másikat,akkor kell lenni egy kevésnek.Azért fura,mert mostanában egyre gyakrabban van így.
2014. szept. 19. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es: miért lenne gond? Megbízok benne, hogy nem csal meg, ő is bennem. Főleg ok nélkül minek féltékenykedni???
2014. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 csabika1971 ***** válasza:

Természetesen kis féltékenykedés magában lehet az embereben. Mert óhatatlanul elő fordul, mikor esetlegesen bizalmas beszélgetésben látja párját a másik nemből valakivel.

De az hogy ez nálatok egymás közt szóba is kerül, meg gyakori, stb. Az már sajnálom, de tényleg nem egészséges.

2014. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt egy exem... akit régebben megcsaltak, és ő is csalta már meg egyszer egy exét. Na ő féltékenykedett folyton, pedig nem lett volna rá oka. Én nem féltékenykedtem, mert megbíztam benne, de aztán egyszer elment egy kávézóba egy lánnyal, és nekem erről nem szólt. Itt derül ki az, hogy az hajlamos a túl sok féltékenykedésre, aki magából indul ki... A jelenlegi páromat bár csalták meg, ő maga nem csalt meg senkit, nem is féltékenykedik és nem is adunk okot rá egymásnak, bár neki is vannak lány barátai és nekem is fiúk - megbízunk egymásban. Ez nálunk alap.
2014. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy egészséges féltékenység. Ennek nagyjából ott van a határa, amit még magadban tudsz tartani, illetve ami a párod számára még hízelgő, amiért félted őt más pasiktól/nőktől. De amikor ezt túlléped, az már korlátozás, az ártatlanul megvádolt fél jogosan felháborodik ezen, és arra következtet, magadból indulsz ki.. Aztán szépen addig nyúzzátok egymás idegrendszerét, hogy tényleg el is hiszitek, hogy van okotok azt hinni, hogy a másik megcsalt, és emiatt az egyikőtök szakít, vagy bosszúból tényleg félrelép.
2014. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem normális, ha nincs oka.
2014. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zabmester ***** válasza:

Szerintem sem normális dolog. Miért nem bíztok egymásban? Sok olyan párt ismerek, akik minden ok nélkül állandóan féltékenykednek, és általában akkor, ha túl nagy lenne amúgy a nyugalom. Szemmel láthatóan unatkoznak, ezért kell valami balhé.

Mivel kérdezted ezt is, leírom: nálunk nem szokott ilyen lenni, maximum poénkodni szoktunk, hogy "hova sietsz, vár a csajod?", vagy amikor sürgetem a páromat, hogy induljon már el a dolgára, akkor bedobja, hogy "mi van, jön a pasid?", de ezeken mindig röhögünk, teljes mértékig a poén kategóriájába tartozik ez nálunk. Nincs se ellenőrizgetés, se féltékenykedés. Például simán el tudok menni a városba a barátnőimmel este beülni valahova, ahogy ő is a haverjaival, egyikünk sem aggódik azon, hogy vajon mit csinál a másik.

2014. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!