Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem fura ez a...

Csak szerintem fura ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Anyu mostanában nagyon aggódik nővérem miatt, állandóan telefonon beszélnek, nővérem meg állandóan stresszel a munkahelye miatt, plusz nemrég lett vége egy hosszú kapcsolatának, és megértem hogy emiatt nincs jól, de naponta sokszor felhívja anyut, állandóan ugyanazokat a köröket járják végig, mintha nem is akarna kikerülni ebből az állapotból.


Anyu emiatt annyira aggódik hogy bár évek óta nem nyaralt, de lemondott egy franciaországi utazást, csak azért mert az alatta pár nap alatt nővérem nem tudta volna felhívni.


Közben pedig anyu állandóan panaszkodik hogy soha nem tud kikapcsolódni, közben ezt is lemondta, de a kisebb programokra (színház, mozi, barátokkal találkozás) sem jár el soha, pedig ideje és pénze lenne rá, de még akkor is csak ritkán hajlandó ha én szervezek neki valamit.


Ehelyett folyton itthon ül, nővéremen kívül szinte senkivel nem telefonál, meg velem szokott beszélgetni, de mással még telefonon is csak ritkán.

És közben panaszkodik hogy sose tud elszabadulni itthonról, meg hogy neki nem jut semmi szórakozás.


Csak szerintem generálja az egész problémát ő magának?

És csak szerintem volt indokolatlan lemondani a nyaralást is?

Tudok valahogy segíteni neki?


2014. szept. 3. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nővéred krízishelyzetben van (általában nem sok ilyen van egy ember életében, jobb esetben). Aki a világon a legjobban szereti -az anyukája- aggódik érte és mellette akar lenni. A feltöltődés egy anyának, vagy egy szerető félnek nem e franciaországi nyaralás, vagy egy mozi (sőt, ezek kifejezetten idegesítőek ilyenkor), hanem az a bolfog tudat, hogy a legféltettebb szerettünket biztonságban tudhatjuk. Anyukád jó anya, majd melletted is kiáll, meg Ti is érte, és remélem, egymásért is a tesóddal. Ilyen a szeretet, majd rájössz.
2014. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Valóban ő generálja a problémát. Ha nővéred külön él akkor már felnőtt ember. A problémáit végső soron saját magának kell megoldani.


Az jó és helyes dolog ha a szülő lelki támaszként ott van. Ebbe semmi furcsa nincs, viszont a nővéred részéről nem orrekt az, hogy a saját dolgai miatt anyukátokat használja állandó lelki szemetesládának.


Én a helyedben a nővéreddel beszélnénk, hogy hagyja már békén kicsit édesanyátokat és próbálja már meg a problémái egy részét saját maga megoldani, feldolgozni.

2014. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen rendben van, hogy nővéred többször felhívja, mert szüksége van valaki, támogatására, tanácsára.

Az nem indokolt, hogy anyukád ezért lemondja a régóta tervezett nyaralását.

Nekem úgy tűnik, hogy anyukád magányos, vágyik a társaságra, de annyira elszokott már tőle, hogy nehezére esik kimozdulni, talán fél emberek közé menni. Lehet, hogy van valamilyen lelki problémája.

Úgy segíthetsz neki, ha kitalálsz közös programokat és együtt elmentek. Nem tudom, vannak-e barátnői?

2014. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
AKi KÉPES Franciaországban heherészni, miközben a lánya élete legnehezebb időszakát éli át (ki tudja milyen mélységekben), az szerintem egyszerűen sz.r anya, akárhány éves is a gyereke.
2014. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Azért egy szakítás és munkahelyi gondok nem olyan súlyúak, hogy attól ne mehessen el nyaralni a szülő. Főleg, hogy nem is együtt élnek. Azért ezzel elég sokan szembesülünk nap mint nap. Nem tudom, miért nem lehet telefonálni, ha külföldön van? :S
2014. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

"Nem tudom, miért nem lehet telefonálni, ha külföldön van?"


Pl. mert nincs rá pénze a kérdezö növérének...

2014. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
akkor folhivja az annya, ha ma nyaralni van 1~2K nem vagja foldhoz.
2014. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nővéred válsághelyzetben van, ami szerencsés esetben ritkán adódik egy ember életében. Minél többet beszél róla, annál könnyebben túl lesz rajta. Lehet ugyanazokat a köröket járja végig, de közben oldódik a negatív érzelmi töltés, ami azokhoz a dolgokhoz köti. Én sem tudnám jól érezni magam egy nyaraláson, bármennyire rég is vágytam rá, ha közben egy családtagom ki tudja milyen állapotban szenved otthon. Attól, hogy valaki felnőtt, még nem oldódnak meg automatikusan a problémái. Akinek nincs családja és barátai, könnyen belerokkan ilyesmibe. Neki ott van anyád, aki készséggel segíti. Egy idő után helyreáll a lelki békéje, de ehhez sok új pozitív eseményre van szüksége. Úgy tudsz neki segíteni - ha akarsz -, hogy közös családi programokat szervezel vele. A régi rossz dolgokat az új jó dolgok fogják helyretenni. Munkahelyváltást is javasolhatnátok neki, az is lefoglalná a gondolatait esetleg. Ha édesanyád amúgy is szeretne színházba, moziba vagy nyaralni járni, miért nem megy a nővéreddel? Így mindketten nyugodtan kikapcsolódhatnának a hétköznapokból.
2014. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon belül fel tudja hívni? Akkor külföldre is tud telefonálni. Ugyanannyiba kerül.

Anyuka fizet többet, mivel külföldön van, és az sem horribilis összeg. ha csak azért nem ment ki, akkor azt nagyon nem értem. Nem kell úgy felfogni ezt a külföldre telefonálást, mint 10-15 évvel ezelőtt.

2014. szept. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!