Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorukban sokat vert...

Gyerekkorukban sokat vert emberek, tudnátok adni tanácsot?

Figyelt kérdés
Sajnos se keresetem, se megfelelő korom nincs ahhoz, hogy a gyermekeket ún. megmentsem, de nagyon szeretném.. Nővérem férje egy állat. Sokszor normális, kedves, szereti a gyerekeket, de rengetegszer veri őket, és olyankor a brutalitás az egekig ér.. Sajnos nővérem szereti a férfit, soha nem fogom megérteni, miért, és, hogy válás helyett miért a további közös jövőt tervezi. Sok időt tölt a gyerekekkel, szeretgeti őket, de a férje által okozott lelki károkat ők nem fogják elfelejteni, ebben egészen biztos vagyok. Én nem velük élet, de lehetőségeim szerint igyekszem minél több időt együtt tölteni a gyerkőcökkel, és SZERETETET adni nekik, mert ők ha már valami pozitívat kapnak, az csak anyagi jellegű dolog lehet. Részben sajnos el fogok utazni nemsoká négy hónapra, és még messzebb leszek tőlük, mint valaha. Szeretnék arra a négy hónapra valamiféle ajándékot adni nekik, ami rám emlékezteti őket, akinek elmondhatják, ha valami bántja őket, s amiből-akiből erőt meríthetnek. Nem tudom, hogy 5 ill 7 éves gyereknek ezt miben lehetne kifejezni... Továbbá szeretnék kérni valamiféle ötletet, hogyha egyszer lesz rá lehetőségem, hogyan tudok szerintetek segíteni nekik? Istenem, ha idősebb lennék 5 évvel és lenne egy kis pénzem fognám és vinném őket... de azt sem tehetném, hisz nem vagyok én az anyjuk.. Pszichológiailag hogy lehetne hát hatni a testvéremre?
2014. aug. 20. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan sem tudsz hatni rá és nem is a te dolgod az ő megmentése. Ha benne nincs motiváció (erős vágy) arra, hogy abból, ami neki nem jó, kilépjen, akkor el kell fogadni, hogy - bármilyen bizarrul is hangzik - neki éppenhogy úgy jó, ahogyan van minden. Valószínűleg verte az apja az anyját, és őt is. Ebben nőtt fel, ezt tanulta minden sejtje, ezért hiszi azt, hogy ez a normalitás.


A gyerekek kérdése az más. A gyereket az védeni kell. Menj be a Gyámhatóságra vagy a legközelebbi rendőrőrsre, és tegyél panaszt vagy feljelentést, vagy egyszerűen csak kérdezd meg, hogy ilyen esetben - és itt jön a fenti sztori a verésről - mit lehet tenni a gyerekek érdekében.

2014. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te jó isten... ezt most nem mondod komolyan, hogy a kékre-zöldre vert kicsiknek te AJÁNDÉKOT akarsz adni! Mit gondolsz, miféle segítség ez?! Azt csináld, amit az első válaszoló mondott, húzzál el a Gyámügyhöz és ott kérj nekik segítséget! És abban meg legyél biztos, hogy ha nem teszed meg, felnőve a gyerekek téged is ugyanúgy undorral vegyes haraggal fognak kezelni, mint az apjukat, aki verte őket, az anyjukat, aki ehhez asszisztált, meg téged, aki szintén cinkosuk volt mindebben! Mégis hány évnyi tehetetlen, kiszolgáltatott, agresszióval teli évet szántok nekik? Remélem, hogy ez csak egy szándékosan provokatív kamu és nem léteznek ekkora idióták a valóságban!
2014. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy kamu szó nem volt benne, nem tudom, miért éppen tőlem undorodsz. Annyit írtam, hogy szeretnék nekik adni valami személyes kis ajándékot, ami (feljebb leírtam blabla).., de egy szóval sem mondtam, hogy cselekvés helyett, hanem ezt arra az esetre szeretném, amikor én nem vagyok nekik ott. Ne mondd, hogy rám úgy néznek, mert engem igenis szeretnek a gyerekek.. Nem véletlen tettem fel a kérdést, mivel egy az, hogy fiatal vagyok, kettő, hogy ilyenben abszolút ismeretlen, merthogy engem nem bántottak, stb,... ezért kértem anonim mód segítséget, hogy ilyenkor mit lehet tenni. Rendőrségre nem szeretnék menni nyilvánvalóan csak legutolsó körben, de más alternatíva számomra nem volt ismerős. Köszönöm a válaszokat, első neked külön
2014. aug. 20. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor értem a helyzetet. Nekem most nagyon úgy tűnik, hogy egy ajándékkal akarod lekenyerezni a saját lelkiismeretedet. Veszel nekik valami "személyes dolgot" és utána már nyugodtan fogsz tudni aludni, mert te megtettél mindent.

Tudod, bűnösök közt cinkos aki néma.


Ha annyira durva a helyzet, ahogy leírtad és annyira tenni szeretnél, akkor azt tennéd, amit az előző írt: mennél a gyámügyre meg a rendőrségre. Próbálnál beszélni a nővéreddel.


Mellesleg szüleitekkel mi van? Nekik normális az, hogy az unokáikat a vejük állandóan elgyepálja?

2014. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Korábban velünk éltek, akkor semmi ilyen jellegű nem volt. Illetve de, csak le lett állítva a srác, meg a szüleim előtt nem viselkedett úgy, ahogy, csak mögöttük, de szüleim mindent próbáltak velük megbeszélni. Sajnos nem velünk élnek, saját házat akartak, és egyre kevesebb időt töltünk közösen, és a gyerekek felé egyre több az agresszió, minden negatív történést nekik tud be, és mindenért üti vágja őket. A gyerek viszont mesél. Nem probléma neki az sem, ha a feleségét, vagy engem üt meg egyébként, de ezt valahogy leszarom, viszont a gyerek semmiről nem tehet. Én kollégistaként élek, ami óta ez van, nincs sok nyugodt éjszakám, de az elmúlt hónapokban azt hittem, ez rendeződni fog. Na egyenlőre máshogy látom.
2014. aug. 20. 13:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy visszanéztél, mert ez jelzi, hogy szeretnél segíteni.
2014. aug. 20. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarom osztani az észt, de szerintem ebben a helyzetben egy szép nagy családi összefogásra lenne szükség. Nevezetesen összegyűjteni azokat az embereket, akikkel gyakrabban tartjátok a kapcsolatot, és akiket egy kicsit is érdekel, hogy mi a nővéreid gyerekeinek a sorsa. És együtt elbeszélgetni a kedves férjjel, hogy mit és hogyan. És megmondani neki, hogy ha nem csillapodik, nem áll le, akkor hatósági útra lesz terelve a dolog.


Az a nagyon nagy baj, hogy feltetted ezt a kérdést, de kb. semmilyen hajlandóságot nem mutatsz afelé, hogy bármit is tegyél az ügy érdekében. A sajnálat viszont még nem mentett meg semmit.


Pár év múlva visszanézve szerintem sokkal büszkébb leszel magadra, ha most elkezded "megmozgatni a köveket", és próbálsz tenni valamit a gyerekekért, mintha azon gondolkodnál, hogy mit vegyél szerencsétleneknek, hogy ne legyen olyan rossz nekik.

2014. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!