Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan béküljek ki anyámmal?

Hogyan béküljek ki anyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minap megkért édesanyám, hogy menjek le a boltba, iszonyatosan zuhogott az eső és mondtam neki, teljesen viccből, hogy esőben akar boltba küldeni. Vicces hangnemben, nem volt ez holmi sajnálkozás, ilyesmi. Erre ő azt mondta, hogy ne menjek sehova, ő majd elmegy és hogy ne is csináljak semmit. Ritkán vannak még ilyen esetek és másnap kibékülünk vagy még aznap és megy tovább minden. Viszont ez esetben másképp volt ez. Másnap odamentem és mondtam:

- Bocsánatot kérek azért, amit a tegnap mondtam, nem fordul elő többet. Kérlek bocsáss meg!

Erre ő annyit mondott:

- Megbocsájtottam. De többet soha nem kérlek semmmire, csinálj amit akarsz.

Azóta csak nagyon ritkán szól hozzám. Nem tudom mivel bántottam meg így, azt is mondtam, hogy viccnek szántam de nem mondott semmit.

Nagyon szeretem anyukámat, és ki szeretnék békülni de úgy érzem mindent megpróbáltam.

Kérlek titeket segítsetek rajtam. :(



2014. aug. 18. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Először is,hány éves vagy?

Szerintem pár napot adj neki,hagy ülepedjen le ez az egész neki,nyugi,emiatt nem lesz örök harag. :D

Azzal bántottad meg,hogy ő megkért vmire,te meg nem mentél szó nélkül le. Részben igaza is van..ő nagyon sok mindent tett érted,te pedig ilyet mondasz (akár viccből is.)

2014. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hagyd rá, mert nem kellene szakadó esőben elküldeni mást a boltba, hacsak nem tud ő elmenni/nem létszükséglet a dolog amiért menni kellene. Ha várhat, akkor nem küldök senkit "ítéletidőben" a boltba..

Továbbá igaz amit az első mond, hogy rengeteg mindent tesz érted az anyukád, de nem várhatja el tőled hogy viszonozd. Ezt úgy értem, hogy ha valaki azért neveli a gyerekét, azért tesz meg mindent érte hogy az majd később ha nagyobb lesz, felnő, akkor szintén mindent megtegyen érte, önzőség. Egy anya nevelje azért a gyerekét mert szereti és azért tegyen meg mindent érte hogy boldog gyerekkora, élete lehessen a gyereknek, ne azért hogy aztán a gyerek szó nélkül ugorjon meg ilyenek.

2014. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek: 13
2014. aug. 18. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Én anya vagyok és nálunk is előfordult már, hogy bár fiam azt mondta, hogy viccelt, nekem mégis fájt. Nem hiszem, hogy sokáig tartana nála ez az érzés, de máskor inkább ne eressz ilyen humort, mert lehet az ember annyira fáradt, hogy már nem érti a viccet.

Mondjuk nekem is rosszul esett már ez a beszólás és az én reakcióm is ez volt.

2014. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is ezt csinálja néha, mert néha kicsit könnyen felemelem a hangom vagy könnyen gúnyos hangot veszek fel
2014. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A történet kedvelőinek elmondom hogy a történet happy end-el végződött. Anyukám tegnap már újra ugyanúgy beszélt velem és mára már minden a régi.

Szép napot! A válaszokat köszönöm.

2014. aug. 20. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!