Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a környezetedben a nem...

Milyen a környezetedben a nem önként vállalt egyedülállók aránya?

Figyelt kérdés

Azon felnőttek táborát erősítem, akiknek huszonéveik elején sem volt még kapcsolatuk. Eddig nem tettem, de mostanában kezdek aggódni, mert vágyom egy társra.

A környezetemben nagyon minimális pozitív példa van. 2 testvérem 30 feletti, mindkettő egyedülálló, se tartós kapcsolat, se gyerek. Anyám se házasodott soha, apámmal se élt rendesen együtt, "csak" gyerekeket csináltak. (később ő öngyilkos lett) Van pár 30 feletti barátnőm, ők is egyedül vannak, pedig okosak, szépek, kedvesek. Az idővel ez csak nehezebb lesz, és felmerül bennem, hogyha eddig nem jött össze, akkor később mi változna, azon felül, hogy több ráncom lesz? Úgy érzem ezen a területen nem árt egy jó adag szerencsére, és sajnos abból se a családomnak, se nekem nem jutott.


2014. aug. 11. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A szerencsét észre kell venni. Nyitottnak kell lenni, természetesen bizonyos szűrőket mindenki alkalmaz, de azon át kell jutni sok kívülállónak. Az okosság, szépség, kedvesség csak felszín, nem ezért lesz valakinek társa. Tapasztalatom szerint az ilyen emberek agy picit önzőek, vagy sértődékenyek, egy picit merevek és sokszor a humorérzékükkel is baj van. Sajnos a nők egy része hajlamos arra, hogy valami fehér lovon érkező herceget várjon, mert az illik -szerintük- hozzájuk. Pedig tudomásul kell venni, hogy a valódi férfiak általában kevésbé okosak, mint a nők, a mai világban sokan még kevesebbet is keresnek, vagyis felnézni sem nagyon lehet rájuk. Nem is kell, mert egyenrangúak abban az értelemben, hogy mást tudnak. Az érzelem meg olyan, hogy valaki vagy képes rá, vagy nem. Sajnos ti nem megfelelő környezetben nőttetek fel, nem volt pozitív példa előttetek, feltehetően azt sem tudjátok, hogyan kell viselkedni egy másneművel, talán azt sem tudjátok, hogyan kell szeretni. Pedig nem nehéz, csak egyensúlyozni kell a realitás és az érzelmek között (mint a biciklizés).
2014. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van pár egyedülálló ismerősöm.

1. 27 éves nő, férjnél volt de többször megcsalták, elvált, azóta egyedül van sehol senki.

2. 36 éves nő, kamaszkorát azzal töltötte, hogy kosárlabda meccseken vadászott, mert neki az álom pasi kellett (rettenet csúnya lányról van szó), a huszonéveit azzal töltötte, hogy egy nála 30 évvel idősebb pasasba volt szerelmes sok-sok éven keresztül, akinek persze nem kellett, mostanra már se szép, se fiatal...

3. 28 éves nő, rettentő antiszociális borzalom.

4. 36 éves pasi, semmi baj nem lenne vele ha rendbe hozatná a fogsorát, mert bár egészséges fogai vannak de sötét barnák.

5. 30 éves nő, mindig olyan kapcsolatban ahol a pasas foglalt, aztán ha szétszedte a párt, nézett egy újabb foglaltat.


Ennyi jutott eszembe. Tényleg kell szerencse is. Egyébként ma azt néztem a strandon a gyerekmedencében, hogy micsoda rettenetes nőknek van gyerekük, és ezek szerint férjük is. Szóval a szépség nem minden...

2014. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A felsoroltak zöménél azért érthető a dolog, de az én ismerőseim, tényleg nagyon jók, sok szempontból. Hogy válogatósak...ebben azért van valami.

Én nem vagyok az, csak engem mindig az szeret, akit én nem tudok, én meg mindig azt, aki engem nem tud. 10/10 az arányom. Elsőnek: Igazad van, férfikép nélkül nehezebb, mint alapból, ezt érzékelem. Én pl. elég férfias, ironikus humorral lettem megáldva, ezért én sokszor a "haver" vagyok nekik, és nem a nő. Nem tudok más lenni, lételemem mások nevettetése, ezáltal nem vagyok egy "finom, bújós, gondoskodó" nőideál.

2014. aug. 11. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:

50-50. A körülöttem levő összes ismerősöm diplomás, budapesti, értelmiségi szakmát űz, közepes külsejű.


Az az 50%, aki házas, azok gimi óta együtt vannak, a másik 50% meg hosszú kapcsolat után maradt egyedül. Az az 50%, aki egyedül van, szexkapcsolatokat tart fenn, és teljesen biztos benne, hogy soha többé nem bízik senkiben, és nem lesz többé párja (én is ebbe tartozom)


27N

2014. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm, 30 feletti, ő az a tipikus, aki fehér herceget vár szőke lovon. Érdemtelenekre pazarolta az idejét a húszas éveiben, olyanokra, akik csak kihasználták de nem szerették. Hallottam az anyját is, olyanokra mondta a saját életéből, hogy "jó ember volt" és hogy "sikerülhetett volna együtt", akikre két percet nem pazarolnék az életemből; hajmeresztő sztorijai voltak.

Másik barátnőm: látszólag nagyon nyitott ember, mert könnyen ismerkedik, nem ítél látszatra. Valójában nehezen megközelíthető, ez szerintem nem is volna akkora baj, mert értelmes, okos, talpraesett, szerintem lehetne vele közös életet tervezni. Nagyon önálló egyéniség, nem tűri, hogy elnyomják vagy megmondják, mit csináljon, milyen legyen. Pont a kezdeti érzelmi zárkózottsága miatt hamar felismeri az ilyen férfiakat és nem is kezdeményez velük kapcsolatot. Papucsférjet szerintem nem akar, egyenlő viszonyú kapcsolatra meg nem talált párt idáig.

Kolléganőm: Alapvetően optimista, nagyon nyitott és érzelmes ember. Könnyen ismerkedik, könnyen a bizalmába fogad másokat, naivnak mégse nevezném, mert viszonylag gyorsan kiszúrja, ki az, aki nem illik hozzá. Első benyomás róla, hogy egy Barbie-baba, szerintem itt lehet a gond, sokan úgy állnak hozzá, hogy csak szexre jó. Neki is megvannak az elvárásai a külső megjelenést illetően, nem tud olyanhoz vonzódni, aki nem tetszik a szemének, ez pedig sajnos szűkíti a kört ismerkedésnél.

Egy férfi 35-ön túl: Közel áll hozzám, egész jól ismerem, szeretne már családot, de csak elméletben, gyakorlatilag éli a világát, szarik a jövőre, nem tervez előre. Élt már párkapcsolatban gyakorlatias, talpraesett nővel, akivel elvileg jól kiegészíthették volna egymást, de annak meg elege lett, hogy mindent neki kellett megoldania, mindig neki kellett gondolkodnia kettőjük helyett is. Ha kicsit összerázná magát, akkor nem lenne gond, most eléggé kétségbe van esve, hogy idáig nem ért el semmit ezen a téren, szerintem észbe fog kapni, legalábbis remélem. (Mert szeretne párt, családot.)

Férfi, 20-as évei végén: Sokban hasonlít arra a barátnőmre, aki magának való, bár látszólag ő is nagyon nyitott. Kevésbé önálló, mint a fent említett barátnőm, mindent az anyja old meg helyette. Ő is szeretne egy komolyabb barátnőt, de negatívan áll a nőkhöz, úgy látom.


Van még pár hasonló ismerősöm, akik nem önként lettek egyedülállóak, javarészt férfiak, a motivációjukat azonban nem ismerem.

2014. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked is köszönöm! A második barátnőd jellemzése gyakorlatilag szó szerint illik rám. Ez azért elgondolkodtató...
2014. aug. 12. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!