Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm egy kis szadista a...

Tesóm egy kis szadista a barátnőjével. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ott lakik nála, de neki ott semmi tulajdona nincs. Mindig megalázza, ugráltatja, megcsalja, folyton csinálja a balhét. Veszekednek, aztán kibékülnek. A barátnője mindig ad neki egy "utolsó" esélyt, különben költözhet, de ezelőtt is megpróbálta már kirakni, nem ment neki, mert tesóm ott aludt a küszöbön, meg könyörgés, fenyegetőzés, aztán csak maradt. Most jön a baba, igaz ezt is "ki akarta belőle taposni" eleinte, de most már örülnek ezerrel, viszont még mindig nem dolgozik, a barátnője nagy pocakkal viszont igen, abból élnek. Ha tesóm csirkemellet akar enni, akkor az van otthon, ha nyűgös, akkor babusgatni kell, ha álmos, akkor csendben kell lenni nappal is...Ilyenek. Vannak igényei, nyáron nyaralni akar és szeretne most megtanulni gitározni, úgyhogy gitárt is szeretne. De miből?! Hitele is van, amit évek óta nem fizet:-(A barátnője elvesztette a szüleit, a mi anyánk meg nem foglalkozik velünk:-(Tesóm nem is tudna hova menni, esetleg ha dolgozna, akkor albérletbe. Gyakran járunk egymáshoz, néha érezni, hogy megint balhé volt, máskor meg nyalják-falják egymást. Sokszor azt gondolom, hogy ez így jó mindkettejüknek, de most, hogy már gyerek is lesz...Meg hármat akarnak...!

Sajnálom a lányt, azt érzem tennem kell valamit, de belegondolok, nekem is van családom, akivel foglalkozzak és csak felnőtt emberek már, nem? Mégcsak anyagilag sem függ tesómtól, hogy tűrnie kéne. Szerintetek?


2010. jan. 9. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nem sok mindent tehetsz érte... Ha a lány tűri, akkor ez van. Régen ki kellett volna már dobnia, de mazochista alkat és nem teszi. Majd évek múlva, ha meglesz mind a 3 gyerek, majd lehet, hogy rájön, hogy nem kellett volna ilyen pasival kezdenie. Igazából nem lehet észt osztani, csak elméletileg. Hiába is magyaráznád el neki a helyzetét, lesöpörne mindent azzal, hogy de hát ő mit tegyen, szereti. Vannak olyan típusú emberek akiknek ez kell, hogy alázzák őket, még akkor is, ha panaszkodnak. Sajnálom őt, de ezzel ő sem megy semmire. :(
2010. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nagyon rendes és szép dolog, hogy így aggódsz a lény miatt, de a sorsát bizonyos keretek között midnenki maga irányítja. Ha jól értem, a csaj is már felnőtt, ha neki ez jelenti a boldogságot, hát nem tudsz mit tenni ellene. Ha valaki hülyeséget cselekszik, van, hogy mi nem tudunk segíteni.
2010. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%
Hülye ha tűri, ennyi. De éppen beszélhetsz vele, hátha.
2010. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit bonyolultabb story szerintem mint ami elsőre látszik. Sajnos ez a személyiség nekem nagyon is ismerős. Ez a tipikus zaklató. Uralkodik majd ha kidobják visszakönyörgi magát. Ha utánanéztek ezek a pontos előzményei a családon belüli erőszaknak, és sajnos néhány gyilkosságnak is. Nekem is volt ilyen barátom. Évekig nem tudtam lerázni. Még a legjobb barátaimnak is szégyeltem volna elmondani néha hogy megalázott. Ebből a helyzetből sokkal nehezebb kilépni mint hinnétek. Nekem szerencsére sikerült, bár én elég erős személyiség vagyok, de higyjétek el így sem volt könnyű. Főleg ha a lánynak nincs senkije még nehezebb.

Ebben a helyzetben szerintem max. annyival tudsz segíteni hogy minden alkalommal elmondod a lánynak (és érezteted is vele) hogy Rád számíthat, és hogy tudod milyen a testvéred ne hagyja. Akkor talán majd egyszer ha elhatározza magát lesz kihez fordulnia, és akkor majd fogsz tudni segíteni is.

2010. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. És hogy miért nehéz lerázni az ilyet? Mert nem megy el. Ahogy a kérdező is írta kidobta de az ajtaja előtt feküdt. Bármit csinálsz ott van veled nem megy el.

És ha nem megy el mit tudsz csinálni??? Rendőrséghez csak akkor fordul az ember ha már eldurvult a helyzet, de akkor is minek. Semmit nem tudnak tenni. Ha nincs családod vagy valaki akire számíthatsz, akkor szinte esélytelen. Az ilyen emberek mindig megtalálják az ilyen nőket. Az én szüleim is meghaltak.

2010. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Az azért hülyeség, hogy a rendőrség nem tehet semmit. Zaklatásnál igenis tehet. Ha nem hajlandó elhagyni a házat, az máris magánlaksértés + zaklatás. Pluszba még a bűnlajstromára ha volt erőszakos tette, azt is rá lehet írni.

Lehet lépni, csak nem könnyű. De ha nem lép, akkor ez csak rosszabb lesz.

Persze sok olyat ismerek, aki már csak kényelemből sem lép. Mert marha kényelmes neki sajnáltatnia magát, így ő van a középpontban, őt pátyolgatják, ráadásul semmit nem kell tennie. Könnyebb, mint a saját érdekében lépni.

2010. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A csaj egye meg amit főzött.

Elhiszem hogy rossz nézni de ha neki így a jó akkor csak tessék...ne te vidd a másik keresztjét.

2010. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem sajnáltatja magát a lány sose. Egyedül át sem jön. Volt, hogy elmesélt ezt, azt, de tesóm mellett van és nincsenek előtte titkai. Igaz, tesóm nem is tudná elviselni, hogy legyenek:-( Birtokolja nagyon! Többször mondtam már neki, hogy rám mindig számíthat, akkor is, ha már nem lesznek együtt, mivel a baba miatt már rokonaim lettek :-)

Az biztos, hogy nehéz lerázni, mert egy ideig bunkóskodik, aztán, ha sarokba van szorítva, akkor meg nyalizik és még el is sírja magát, hogy mennyire megbánta meg ilyenek. Azt nem tudom, hogy testileg bántotta-e, de lelkileg biztos!

Eléggé zavart a gondolat, hogy felelős vagyok-e a lány sorsáért, de tényleg felnőtt nő és Ti is megerősítettétek azt, hogy annál többet nem tehetek, minthogy éreztetem vele, hogy rám számíthat. Sajnos ilyen kis gyenge személyiség, de szerencsére nem függ tesómtól anyagilag, mert fel tudná egyedül is nevelni a gyerekét, ezt ő mondta. Valószínüleg érzelmileg nagyon befolyásolható és tesóm ért a lelki terrorhoz!

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 9. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a szenvedélybetegség. Egy alkoholistával kapcsolatban sem mondjuk, hogy elmúlt 18, annyit iszik, amennyit akar.
2010. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!