Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halotti anyakönyvi kivonat -...

Halotti anyakönyvi kivonat - hogyan?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a haláleset szerint illetékes polgármesteri hivatalban lehet kérni, de mi a helyzet, ha nem tudom, hogy mikor és pontosan hol halt meg az illető?

Ingatlanügy miatt feltétlenül szükségem lenne valakinek a halotti anyakönyvi kivonatára, de a tulajdoni lapon csak a neve, leánykori neve és utolsó ismert lakcíme szerepel. Az utolsó ismert lakcím szerinti hivatalban - bővebb adatok hiányában - nem tudtak segíteni. Mit lehetne tenni???


2010. jan. 4. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igazából nem értem az ügyintézőt. Azt gyanítom, hogy nem volt kedve dolgozni. A KEKKH (régen BM) rendszerében fel van tüntetve az elhalálozás helye is, az illetékes önkormányzathoz kellett volna átküldenie a kérelmedet, feltéve, hogy a Te általad ismert utolsó lakcím nem az ő illetékességi területéhez tartozik. Tehát ha ott halt meg, ahol a Te általad ismert címen lakott, akkor az ügyintézőnek kellett volna megadnia az adatokat, máskülönben tovább kéne küldenie. Ami fontos, hogy hivatalos irattal kell tudnod igazolni, hogy mihez van szükség az adatokra, mert különben nem adható ki. Évek óta ezzel foglakozom, remélem tudtam segíteni.
2010. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!