Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párommal babát tervezünk és felmerültel a nevek :) Nektek az alábbiakról mi a véleményetek?


Ida

Dániel

Gábor

Balázs

Valentina

Noémi

Viktória

Lizander


Az utolsó milyen névhez passzolna? Úgy gondoltuk, hogy ha fiúnk lesz, akkor Lizander lesz a második neve. Pontosabban a feleségem vetette fel az ötletet :)


2014. jún. 13. 14:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Viktória a kedvencem innen, de a Valentina és Noémi is szép. Az Ida nem tetszik, nekem ódivatú és túl rövid is. Fiúnevek közül a Balázs tetszik legjobban, de a többi is oké (illetve nekem a Lizander nem tetszik, egy gyík jut róla eszembe).
2014. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én leírom a véleményem, de a végső döntés tőletek függ, a ti gyereketek! ;)


Ida: Erről a névről inkább a nagyszüleim generációja jut eszembe, hangzásra sem a legjobb (szerintem) én nem adnám a lányomnak.

Dániel: Ez jó, kedvenc fiúneveim közé tartozik.

Gábor: Ez sem rossz.

Balázs: Ez sem rossz, mondjuk nem a kedvencem, de nem rossz.

Valentina: Nekem kicsit idegen, szappanoperás. Nem adnám a gyerekemnek.

Noémi: Engem így hívnak, és szeretem. :)

Viktória: Nem tartozik a kedvenceim közé, de nagyon szép név! :)

Lizander: Először én is azt hittem, női név. Meg ha valaki becézni szeretné, akkor kapásból Liza lesz. Ha volna is hozzá egy normális első neve, akkor is mindig ott fogja idegesíteni ez a név a hivatalos papírokban, tablón, ésatöbbi. Én ezt a választást teljesen elvetném.

2014. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Húú a Lizander nagyon gáz. A Valentina is egy kicsit errefelé. Olaszországban el tudnám képzelni. A többi lánynév szép, de a fiúnevek nekem nem tetszenek.
2014. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valentina és Lizander neveket egy bizonyos rétegnél tudnám elképzelni. A többi név jó, egyik sem túl gyakori, kivéve a Noémit, az eléggé elterjedt, bár nagyon szép, nálunk is szóba jött.
2014. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Meglep, hogy sokan noi nevnek gondoltak a Lizandert, lathatoan nem hallottak meg a Szentivaneji Alomrol (Shakespeare) :) abbol o egy fobb ferfi szereplo (Lysander) :)


De en se adnam, egyszeruen tul kulonckodo... a tobbi szerintem jo, bar a Valentina kicsit ciganyos talan.

2014. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ida: Nem tetszik, olyan semmilyen...

Valentina: Az édes, dundi Valentina jut róla eszembe, így soha nem adnàm a lányomnak....

Noémi: Ez sem a kedvencem, de ezek a nevek közül ez a legjobb!!

Viktória: Nem rossz, de nekem már elcsépelt...


Dániel: Tetszik :)

Gábor: Nekem ódivatú..

Balázs: Benne van a top10be nálam :)

Lizander: hát erre szavakat se találok...nagyon nem tetszik....

2014. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Lizander nem, a többi viszont szép

nálam

valentina

noémi

ida

viktória


gábor

dániel

balázs

2014. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A lány nevek közül a Noémit javaslom, a fiú nevek a Lizander kivételével mind jól hangzanak:)
2014. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy egy férfit Lizandernek hívnak. Szerintem ezzel halálra fogják szivatni...
2014. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!