Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy tudnék...

Mit tegyek? Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
Anyukámról lenne szó. Mióta 2-3 éve kiderült apáról rengeteg dolog, azóta már nem önmaga. Apa közölte vele, hogy nem feküdhet le másokkal mert ő a felesége. Vagy leszólta, hogy az egyik 50 éves nő jobban néz ki mint anya. (Anya csak 37 éves, és jól néz ki.) Apa minden 17-18 éves csaj után megfordult, 10-szer végignézett rajtuk, még a mi társaságunkba is. Anyának sajnos elég sok terhességi csíkja van, és apa közölte vele, hogy ronda ráncos a hasa. (3 gyereket szült...)Anyának egy idő után elege lett, és voltak sajnos elég nagy vitáik is. (Ja és ezenkívül apa alkoholista is.) Ő próbál megváltozni 2-3 éve, de már annyira romokba döntötte anya önbizalmát, hogy élni sincs kedve szinte. Idáig csak a családnak élt, de mióta megtudta hogy a férje ilyen lett, azóta sokszor van rossz kedve és már nem érzi hogy nő. Nekem szokta elmondani a problémáit, próbálok segíteni neki, de tudom azt, hogy neki csak apa segíthetne azzal hogy teljesen megjavul (amire nem sok esélyt látok). Mint írtam, már próbál javulni, de az érzései nem változhatnak a fiatal nők irányában...Mit tegyek? Hogy segíthetnék anyának? Az a baj hogy anya még mindig szereti apát, de apa már nem szereti annyira viszont.
2014. jún. 5. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az életkoromat elfelejtettem: 17/l
2014. jún. 5. 18:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog ez :( Én elváltam a férjemtől,de addigra az önbizalmamat teljesen leamortizálta :S Már találtam társat magamnak azóta,az önbizalmam is helyre állt,hisz folyamatosan dicsér a párom,nőiesebb vagyok mint valaha.
2014. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukád 37 évesen nagyon fiatal és ha apukádnak a 18 éves lányokra fáj a foga, akkor apukád a beteg, nem anyukád a ronda. Egy igazi párkapcsolatban ahol igazi érzelmek működnek, ott nem számítanak a terhességi csíkok, vagy ha valaki meghízik... stb. A probléma forrása az apukád és amíg ő nem változik meg, nem érez másként (nem fog!), addig anyukád akárhogy is kinézhet vagy akármit is tehet, nem lesz változás. Sajnos te nem sokat tudsz tenni, maximum erősíted anyukádat abban, hogy szép nő, vele minden rendben. Nekik kettőjüknek kell a párkapcsolati gondjaikat megoldaniuk.
2014. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoktasd le róla, hogy a szívére vegye az apád véleményét.
2014. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!