Sos! Kié a ház?

Figyelt kérdés

Anya és apa már rég elváltak és külön élnek.

Anyának lett új barátja akivel együtt élünk en anya nővérem mostohaapum es 3 mostohatesom.

Anya vette a hazat de m.apum felujitotta..most ugy nez ki szakitanak. Nem voltak házasok. Anya neven van a ház.

Kié a ház ha elválnak?



2014. jún. 4. 20:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Na-na! Nem ilyen egyszerű! A fentiek csak akkor állnak, ha nem voltak együtt 10 évet!


Ha igen, az már árnyalja a képet!


Hány év együttélés után vette anyukád a házat és összesen mennyi ideje vannak együtt?

2014. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

"Na-na! Nem ilyen egyszerű! A fentiek csak akkor állnak, ha nem voltak együtt 10 évet!


Ha igen, az már árnyalja a képet!


Hány év együttélés után vette anyukád a házat és összesen mennyi ideje vannak együtt?"


teljesen irreleváns, hány évet éltek együtt, még házasságban is az lenne

2014. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát nem tudompontosan de szerintem kb del ev cagy egy ev utan vette meg ANYA a házat.. Haat kb8-9 evet voltak egyutt
2014. jún. 4. 21:02
 14/22 anonim ***** válasza:
45%

"teljesen irreleváns, hány évet éltek együtt, még házasságban is az lenne"


Házasságban valóban irreleváns lenne, mert házasság esetén már az esküvő napján vett értéktárgy is közösnek számít fele-fele arányban.


Az élettársi viszonyban viszont csak X év elteltével "követelhet" a vagyonból. Ez 10 év. És természetesen vannak feltételei. És az új Ptk. szabályozza a mikéntet és a hogyant. ;)

2014. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%

linkeld már be a Ptk vagy egyéb jogszabály vonatkozó paragrafusát! ;)



különvagyon semmilyen együttélési formában nem lesz a büdös életben közös vagyon ebben az országban a jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerint...

2014. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

De nem voltak házasok, eljegyzés se!

Koszi a válaszokat

2014. jún. 4. 21:12
 17/22 anonim ***** válasza:
58%

Ha házasok lennének, a ház akkor is különvagyon lenne, de még csak nem is házasok.


Kérdező, és nem elválnak, hanem szakítanak.

2014. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni."


Ha nem bizonyított, hogy tényleg az együttélés előtt szerzett pénzből vette az anyja, akkor EZ érvényes!


Valamint arról, hogy "mennyit ér", hogy kinek a nevén van:


"Külön érdemes szót ejteni arról, hogy van-e annak jelentősége, ha az ingatlan, amit az élettársak együttélésük alatt vásároltak kinek a nevén van nyilvántartva. Fontos hangsúlyozni, hogy bár az ingatlan-nyilvántartás közhiteles[26], de lehet igazolni annak ellenkezőjét, amit az tartalmaz. Tekintettel arra, hogy az a mérvadó, amit a Ptk. 578./G § (1) bekezdése rögzít, így lehetősége van az ingatlan-nyilvántartáson kívüli élettársnak arra, hogy tulajdonosi követeléseit bármikor[27] érvényesítse."

2014. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

" Na-na! Nem ilyen egyszerű! A fentiek csak akkor állnak, ha nem voltak együtt 10 évet!


Ha igen, az már árnyalja a képet!


Hány év együttélés után vette anyukád a házat és összesen mennyi ideje vannak együtt"


Tájékozódj, mielőtt baromságot írsz! Nincs jelentősége az évek számának! Ajánlom figyelmedbe az új ptk.értelmező rendelkezéseit, ott megtalálod az élettářsi kapcsolat fogalmát!

2014. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Házasságban valóban irreleváns lenne, mert házasság esetén már az esküvő napján vett értéktárgy is közösnek számít fele-fele arányban.


Az élettársi viszonyban viszont csak X év elteltével "követelhet" a vagyonból. Ez 10 év. És természetesen vannak feltételei. És az új Ptk. szabályozza a mikéntet és a hogyant. ;)"


Mutass rá kérlek, hol látod az oly makrancosan emlegetett 10 évet???? Segítek:


AZ ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT

6:514. § [Az élettársi kapcsolat létrejötte és megszűnése]

(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.

(2) Az élettársi kapcsolat az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállása esetén az életközösség létesítésével jön létre, és megszűnik, ha az élettársak egymással házasságot kötnek, bejegyzett élettársi kapcsolatot létesítenek vagy az életközösségük véget ér.

6:515. § [Az élettársi vagyonjogi szerződés]

(1) Az élettársak egymás közötti vagyoni viszonyaikat az élettársi együttélés idejére szerződéssel rendezhetik. A szerződés akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták.

(2) A szerződésben az élettársak bármilyen olyan vagyonjogi rendelkezést kiköthetnek, amely - szerződés vagy e törvény alapján - a házastársak között érvényesülhet.

(3) A szerződés harmadik személyekkel szemben akkor hatályos, ha a szerződést az élettársi vagyonjogi szerződések nyilvántartásába bevezették, vagy ha az élettársak bizonyítják, hogy a harmadik személy a szerződés fennállásáról és annak tartalmáról tudott vagy tudnia kellett.

(4) Az élettársi vagyonjogi szerződések nyilvántartására a házassági vagyonjogi szerződések nyilvántartására vonatkozó rendelkezéseket megfelelően alkalmazni kell.

6:516. § [Élettársak közötti törvényes vagyonjogi rendszer]

(1) Ha élettársi vagyonjogi szerződés eltérően nem rendelkezik, az élettársak az együttélés alatt önálló vagyonszerzők. Az életközösség megszűnése esetén bármelyik élettárs követelheti a másiktól az együttélés alatt keletkezett vagyonszaporulat megosztását. Nem számítható a vagyonszaporulathoz az a vagyon, amely házastársak esetén különvagyonnak minősül.

(2) Az élettársat a vagyonszaporulatból a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés. A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül.

(3) Ha a szerzésben való közreműködés aránya nem állapítható meg, azt egyenlőnek kell tekinteni, kivéve, ha ez bármelyik élettársra nézve méltánytalan vagyoni hátrányt jelentene.

(4) Az élettársat a vagyonszaporulatból megillető részesedés védelmére és a vagyonszaporulat élettársak közötti megosztására - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - a házastársak között szerződéssel kiköthető közszerzeményi rendszer rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.

2014. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!