Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha így írnám a...

Szerintetek ha így írnám a végrendeletem akkor ez így jó? (21 éves vagyok)

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet!


21 éves lány vagyok! Édesanyám és édesapám második házasságából születtem. Előtte mindkettőnek volt már házassága. Édesapámnak két lánya édesanyámnak egy fia született belőle!

Természetesen a fiú testvéremmel éltem kiskoromban is. A lányok ők idősebbek, és se velem sem édesapámmal a kapcsolatot azok a lányok nem szeretnék tartani.


Édesapám rájuk hagyott egy házat már régről, édesapám pedig szintén örökölte a nagyszüleimnek a házát (jelenleg is ebben élünk)


Édesanyám csinosítgatta, rengeteg dolgot csináltatott rajta, mikor megkapták akkor sem víz nem volt bevezetve, és nem volt ennyire modern sem.

5 éve rám íratták a házat, és csak is az én nevemen van!


Ha velem valami baj történik akkor vissza száll édesapámra, és hogyha vele is történik valami akkor pedig a a lány testvéreimre ( de azt semmiképpen sem szeretném)



Tavaly a párommal mi is fektettünk be pénzt, leginkább a párom ( 1- milliót eddig de még fogunk is, mert ide szeretnénk építkezni és itt lakni)



Viszont ott van hogy velem is történhet bármi!!

Nos és szeretnék egy végrendeletet csinálni hogy a testvérem örököljön VISZONT 20-30% hagynék a vőlegényemre is!


Mi a véleményetek? Hogyan lehet ezt kivitelezni ennek a legjobb módja szerint?


2014. jún. 3. 12:08
 1/9 A kérdező kommentje:
A testvérem= bátyám!
2014. jún. 3. 12:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy ügyvéd?
2014. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha elvesz feleségül, akkor örököl utánad részt és haszonélvezetet is a jelenlegi törvények szerint, amit akkor sem veszít el, ha újranősül, ha születik gyereketek, akkor a szüleid már nem örökölnek utánad.( halalod esetén jelenleg egyébként az édesanyád is örököl.


( figyelj milyen infót olvasol, mert 2014 márciusával kavarták meg az örökösödési törvényeket)


Egyébkéntelmész közjegyzőhöz, és ő segít, úgyis vele kell hitelesíttetni:)

2014. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
A legjobb, ha családjogi ügyvédtől kérsz tanácsot, és ő segít megírni a végrendeletet. Viszont ne felejtsd észben tartani, hogy van egy ilyen végrendelet akkor, ha a vőlegényeddel szétmentek. Mert különben továbbra is kap belőle.
2014. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Magadtól valószínűleg még alakilag érvényes végrendeletet sem sikerül összehoznod - a tartalmilag érvényes csak a következő probléma. Szigorú szabályai vannak ennek.


Szóval mindenképp fordulj ügyvédhez vagy közjegyzőhöz.

2014. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont ne felejtsd észben tartani, hogy van egy ilyen végrendelet akkor, ha a vőlegényeddel szétmentek. Mert különben továbbra is kap belőle."


Ez így nem teljesen igaz!

Az új Ptk. ezt leszabályozza.

2014. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"5 éve rám íratták a házat, és csak is az én nevemen van!"


"Ha velem valami baj történik akkor vissza száll édesapámra, és hogyha vele is történik valami akkor pedig a a lány testvéreimre ( de azt semmiképpen sem szeretném)"


Kedves Kérdező ha rád íratta a házat az azt jelenti, hogy te vagy a tulaj és ha apukáddal történik valami az már nem "száll" senkire mert a tiéd.

A féltesóid csak olyasmit örökölhetnek egy bizonyos határig, ami apukád nevén van.


Másik kérdésre meg: ügyvéd, végrendelet!

De ha rám hallgatsz akkor kapásból egy közjegyzőhöz mész mert ha az ügyvéd egy kis formai hibát vét akkor már nem érvényes a papír és megtámadható.

Ezt épp egy közjegyző mesélte.

Nála havi szinten fordulnak elő olyanok, hogy egy nem megfelelően elkészített irat miatt buknak a dolgok.

A pároddal meg nem ártana mondjuk egy házassági szerződés csak, hogy bebiztosítsd magad mert sose tudni...

Tudom, amikor az ember szerelmes akkor vakon megbízik meg nem akarja megsérteni a másikat...aztán meg később jön a fekete leves.

Ez ma már mindennapos dolog nem kell rajta megsértődni ez a párod érdekeit is szolgálja elvégre ő is rak be valamennyit a közösbe.

2014. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A legjobb, ha családjogi ügyvédtől kérsz tanácsot, és ő segít megírni a végrendeletet"


Az öröklést a polgári törvénykönyv szabályozza!!! nem a családi jog!

2014. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy a Ptk. szabályozza nem hiszem, hogy ne tudna elkészíteni bármelyik családjogi ügyvéd egy szimpla végrendeletet.(btw nagyon ritka, hogy valaki csak és kizárólag egy jogággal foglalkozzon ügyvédként).


Viszont a végrendeletnek gyakran nekimennek a törvényes örökösök. Na mindegy, kérdező ügyvédhez vagy közjegyzőhöz menj mindenképp. Lehet mindkettőre szükség lesz. Amúgy megteheted persze (hogy a testvéredre meg a párodra hagyod az ingatlant).

2014. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!