Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rémálmai vannak, de nem...

Rémálmai vannak, de nem mondja el mitől. Így hogyan lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Annyira nem "családi kapcsolat", csak azért írok ide, mert itt talán kapok néhány jó tanácsot.

A barátnőmnek kb. 2-3 hónapja rémálmai vannak. Sokszor sír álmába, dobálja magát, teljesen kikészűlve ébred fel. Egyre gyakoribb most már és egyre durvább.

Azt mondja nem tudja mitől van, és nem emlékszik miről álmodik ilyenkor.

Elég rossz gyerekkora volt, egy alkoholista apa mellett, de nem tudom ennek mennyi köze lehet hozzá.

Pár hónapja sétáltunk a belvárosba és egy buszmegállóba megállt mellettünk egy elég ellenszenves férfi. A barátnőm olyan gyűlölettel nézte, mint, aki épp megölni készül. Utána napokig feszült volt, és mindentől ideges lett, kb. ekkor kezdőttek a rémálmok.

Azt mondta nem ismeri a fickót, de egyszer láttam egy képet az anyukájáról és úgy rémlik azzal a csávóval volt a képen.

Szerintetek lehet köze hozzá? A pszichológusról hallani se akar. Mi mást lehet csinálni ellene?


2014. jún. 2. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ne bolygasd.Annyit tudsz tenni, hogy felébreszted álmába és átöleled,megnyugtatod.
2014. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig sürgősen segítségre lesz szüksége, mert totál ki fog borulni.

A körítés alapján simán el tudok képzelni egy gyermekkori szexuális zaklatást is, ami most kirobbant.

Hogy viselkedik szex közben? Nyilván nem a részleteket kérdezem, hanem hogy nagyon visszafogott vagy túl nyílt stb.?

2014. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy valaha is szexuálisan bántalmazták, mert az ágyba minden oké.

De ez így nem jó, mert suliba jár, és dolgozik is. Éjjel nem tudja magát kialudni és ettől folyton stresszes.

2014. jún. 2. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól még bántalmazhatták szexuálisan.
2014. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon jól emlékszik, hogy miről álmodik, a semmitől nem készül csak úgy ki az ember. Valami borzasztóan nyomaszthatja őt, nem szégyen segítséget kérni, így csak tönkre teszi magát. Beszélnie kéne a problémáiról.
2014. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem hinném, hogy valaha is szexuálisan bántalmazták, mert az ágyba minden oké."


Kérdező, én nem akarlak megijeszteni, de nálam is "minden oké" az ágyban, és mégis molesztáltak kiskoromban aztán később kamaszként is. És nagyjából ugyanazok a tüneteim, még így 13 év elteltével is, mint a barátnődnek. Rémálmok, pánikrohamok, illetve indokolatlan dühkitörések, stb. Én azt mondom, mindenképpen beszéld rá, hogy keressen fel egy pszichológust.

2014. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vegyél neki egy naplót és legyen hozzá neked is kulcsod... Nem szép dolog de szükség törvényt bont
2014. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.Az öcsémet közel egy éve,megfogdosta egy illető,miközben aludt.Most is vannak néha-néha gondolom rémálmai,de sírógörcse is volt már többször.Próbáld a hátát simogatni,ilyenkor,hogy megnyugodjon.Az öcsém sem akar elmenni pszichológushoz.
2014. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!