Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fizetnünk,...

Mennyit kellene fizetnünk, hogy korrektek legyünk?

Figyelt kérdés

Röviden:

anyós házára 1 M ft jelzálogot vettünk fel,ter,észetesen a beleegyezésével,ráköltöttük ,nyílászáró,radiátor,fürdőszoba...

A házat (két külön lakás)két testvér és a házastársaik lakják.

Elköltöztünk,nyilván nem jókedvünkben,egyszerűen olyan problémák adódtak,hogy nem láttunk más lehetőséget.

A mi részünket néha használják,akik ott maradtak.ami cuccunk ott maradt,szinte semmi nincs meg,vagy kidobták vagy nem tudják...

A kérdésem az lenne,kívülálló szemével nézve,hogyan lenne korrekt a hitel visszafizetése?

Hagyjuk,mert úgysem mi használjuk?

Fizessük,mert nem anyós akarta a felújítást?


2014. jún. 1. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha ti vettétek fel, akkor szerintem ti is fizessétek, már ha ti akartátok az egész felújítást.
2014. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Valóban ti vettétek fel a hitelt,de az ő házukra költöttétek,valahogy szerintem úgy lenne korrekt ,hogy anyósék felajánlanák ,átveszik a hitelt,hiszen ők használják az ingatlant.
2014. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha a ti neveteken van a hitel, akkor nincs választás, a bank úgysem fogja megkérdezni, hogy mire költöttétek a pénzt.
2014. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

ANYÓS HÁZÁN VAN A JELZÁLOG!


ANNAK, AKI NEM TUD OLVASNI!!!

2014. jún. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
a hitel felvevője és a jelzálog tulaja nem feltétlen ugyanaz a személy kedves kiabáló barátom...az én hitelemet anyám vette fel, apám házán van a jelzálog és én fizetem ;)
2014. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi akartuk a felújítást,annak tudatában,hogy használjuk majd,amiért fizetünk.

Nem akarjuk anyóst olyan helyzetbe hozni,hogy fizessen helyettünk,csak mert félti a házát.Viszont,ahogy a helyzet alakult némi kompenzációt elvárnánk.

Illetve,ha útban volt az ottmaradt cuccunk(rákérdeztünk,semmi gond,maradhat)akkor egy telefon és elvisszük.

Eltűntek olyan dolgok,amit nem szokás felporszívózni vagy kisöpörni(bútor,dobozok stb...)és senki nem tud semmit,nem látott semmit.

Amúgy anyós nem ott lakik,a sógoromék használják néha azt a lakrészt is.

2014. jún. 1. 16:53
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Ezt anyóssal kellene megbeszélni.


Én kifizetném neki a jelzálog összegét, és pont. Utána lehet követelőzni, hogy a saját tulajdonotokat képező holmik hol vannak, ki tökítette el azokat, és ha van róluk számla, akkor lehet perelni. Ha nincs, akkor megfizettétek a tanulópénzt. De utána szóba sem állni soha többé olyan testvérrel, sógorral és egyéb rokonnal, aki így bánt veletek.


Fizessetek, mert ti vettétek fel a kölcsönt és ez anyóst terheli. Letudjátok a tartozást, utánba szabadok lesztek és viszlát! Mentek, amerre a szemetek lát.

2014. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem anyós lakik a házban, akkor szerintem nem is vele illik kifizettetni, hiszen ti akartátok. Az más kérdés, hogy elköltöztetek.

Szerintem fontos tényező az, hogy mennyi van még hátra a hitelből, illetve az is, hogy miért kellett költöznötök!? Én ennek ismerete nélkül nem ítélkeznék és nem is mondanék semmit, hiszen ha anyósnak köze nincs az egészhez, ő csak jóhiszeműen belement abba, hogy jelzáloggal terheljétek az ingatlant, ami az övé és ráadásul nem is ő lakik benne, akkor enyhe pofátlanság lenne az ő nyakába varrni a dolgot.


Az is jó kérdés, hogy ki tüntette el azokat a cuccokat... Ha a tesóék tüntették el és miattuk is költöztetek, akkor valamilyen módon velük kellene ezt megbeszélnetek, avagy akár velük és anyóssal együtt leülve döntést hoznotok.

2014. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó neked is.

Ez van most,fizetünk és rossz viszony a családdal.

Sajnálom,főleg a páromat.

Nem tudom milyen érzés lehet,ha így elbánik veled egy család.Mert nem csak ennyi történt,hogy pár holmink elveszett,de inkább bele sem gondolok,mert olyan indulatokat kelt bennem,hogy annak mindig a mi veszekedésünk a vége,annyit meg nem ér az egész.

Persze,mi is hibásak vagyunk,hogy azt gondoltuk működhet az ilyen fajta közösködés,de rengeteg olyan dolog történt,ami végül is azt eredményezte,hogy eljöttünk.

2014. jún. 1. 17:28
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem a ti neveteken van a hitel akkor ne fizesd, ha igen akkor se , majd viszi a bank, anyòsod úgyse ott lakik ,a sògorka meg megtanulja a leckét....
2014. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!