Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sosincs közös program, és...

Sosincs közös program, és sokat vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem külföldre egy nagyvárosba a páromhoz. Nekem egyenlőre nincs munkám, neki pedig nem fix a munkaideje, akkor dolgozik, amikor hívják.

Emiatt rengeteget vagyok egyedül otthon, és semmilyen közös programot nem tudunk szervezni.

Reggel amikor felkelek, már nincs otthon, késő este meg még nincs otthon. Akármit szervezek, le kell mondanom, mert jön egy hívás, és máris borult a program.

Amikor épp nem munkában van, akkor meg azért nincs otthon, mert épp tanít (magántanár).

Egy hete szeretnék bemenni a városközpontba, mert szükségem van pár dologra (hajápolási cuccok). A párom ragaszkodik hozzá, hogy elkísér, hiába mondtam, hogy tudom, hol az üzlet, mert hogy kicsit sétálhatnánk együtt.

Egy héten át folyamatosan lemondja előző nap este vagy másnap reggel, mert épp behívták.

Fél éve készültünk egy koncertre, ami egy hét múlva esedékes, de tegnap este lemondta, mondván, hogy úgyis behívják, és drága a jegy, pláne, ha a végén el se jutunk.

Oké, felfogtam, igaza van. Mondtam, hogy ma végre szeretnék bemenni a városba, mert kell pár dolog, lassan egy hete nem tudok hajat mosni. Veszekedés lett belőle, hogy a türelmetlen mindenemet.

Mert hogy nem is kéne közölnie, épp melyik nap dolgozik, csak lelépni reggel. Érezzem magam megtisztelve, hogy szól, ha hívják.

Mert hogy azt a pénzt nekem keresi, az én vásárolgatásomat finanszírozza belőle. Hát, azt ugyan nehezen, ugyanis csak a kaja meg a számlák megy az ő keresetéből, a saját cuccaimat én állom.

6 napja vagyok otthon, kettesben a házimunkával. Egy ekkora lakáson nincs annyi takarítani való, hogy reggeltől késő estig lekössön, el meg ugye nem járhatok, mert nem ismerem a környéket.

Szerinte én nem értem meg őt, szerintem ő nem ért meg.


Kinek van igaza?


2014. máj. 30. 19:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

hmm ha nem vagy bezárva akkor sétálgassa a környéken

egyébként h ismered meg ha folyton otthon vagy ?


túlkép nem törődnek ezzel ennyit - de ez én vagyok

élvezném h csatangolhatok ismerkednék beszélgetnék gyakorolnám a nyelvet stb....

2014. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
bocs de ez úgy hangzik, mintha hozott volna magának egy házvezetőnőt, egy rabszolgát otthonról, akinek az egyetlen dolga h takarítson, főzzön, és az ágyban is helytálljon. Mert h ő téged nem akar boldoggá tenni az elég nyilvánvaló
2014. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
járj el otthonról, ismerkedj, ismerd meg a várost, aztán szakíts vele és költözz haza, mert elég taplónak tűnik....
2014. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a párja állja a lakhatást, nyilván hálás is érte a kérdező és ennek fejében legalább takarít-főz és feltételezhetően buzgón állást keres.


De ez rohadtul nem igazolja azt, vagy jogosítja fel a fiúját arra, hogy mániákusan kikösse hogy hová mehet és mit csinálhat, vagy hogy gyakorlatilag engedélyt osztogasson arra, hogy a kérdező mit tehet és mit nem - miközben magának kikéri, hogy ő azt csinál és akkor, mindenféle szó és beszéd nélkül, amit akar.


Kérdező, remélem megfogadod a tanácsom: minél gyorsabban húzz el innét. Ez a pasi egy birtoklási kényszeres, zsarnoknak készülő barom. Hiába teszel úgy, mint többen is javasolták (egyébként helyesen), hogy eljársz otthonról egyedül - ez az ő véleményét nem fogja arról megváltoztatni, hogy szerinte neked erre alapvetően JOGOD sincs, neki pedig nem KÖTELESSÉGE beszámolnia róla ő mit tesz, kivel és hol van.


Magyarán NEM tekint egyenlő feleknek benneteket, és ez nem fog változni!

2014. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most is egy ideg vagyok, reggel hét óta haza se jön... :(
2014. máj. 30. 21:53
 16/18 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értem mióta kell ahhoz engedély, hogy egy felnőtt ember elmehessen a boltba... Menj és intézd el a dolgaidat, ezen kívül meg, ha tartósan tervezel kint maradni nem ártana valami hasznos tevékenységbe kezdened, mondjuk nyelvtanulásba első körben, ahelyett, hogy otthon várod a sült galambot, hogy a szádba repüljön.
2014. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%
Edd meg amit főztél. Gondolom senki se kényszerített, hogy kiköltözz hozzá.
2014. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ő kért rá, de mindegy...
2014. máj. 31. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!