Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig hívunk valakit "kislány...

Meddig hívunk valakit "kislánynak, kisfiúnak"?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de hány éves korig mondjuk valakire, hogy kislány/kisfiú? Ez függ a viselkedéstől/stílustól? Mert például én már 17 éves lány vagyok és akárhova megyek, ahol felnőttek vannak, azt mondják rám, hogy kislány. Vagy anyával beszél valami régi ismerős és "Jéé, de szép kislányod van" vagy múltkor a kórházban az egyik orvos a másiknak "Megnézted már a kislány leleteit?" Lehet azért, mert olyan tejbe tök fejem van vagy miért?:D Például a barátnőimre azt mondják, hogy "Ez a csaj úgy néz ki, mint egy 25 éves nő", engem meg kislányoznak:) Nem mintha zavarna, csak nem tudom, hogy meddig mondják ezt az emberre. Valaki a 18 éveseket már felnőttnek hívja, van aki még kislánynak vagy kisfiúnak. Akkor mettől számít felnőttnek egy ember? Mert kétlem, hogy 18 éves kortól, van aki még 20-21 évesen is kislánynak vagy kisfiúnak néz ki, nem egy felnőtt embernek.
2009. dec. 30. 18:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is lekislányoztak múltkor a kórházban(és ráadásul egy tőlem kb 10évvel idősebb ápolónő), egyébként engem 14nél még soha nem néztek többnek, nőies a testem, de még így se, mert babaarcom van a környezetem szerint. Pl. 12.-ben gimiben én voltam a ruhatáros a nyíltnapon, én egy 8évfolyamos gimibe jártam(igaz mikor én elkezdtem, akkor még csak 4évfolyamos volt). 2 szülő is elkezdett velem beszélgetni, mondták, hogy milyen kedves vagyok, ha itt mindenki ilyen, szívesen küldik ide a gyerekeiket, és megkérdezték "ugye kislány, te is most vagy 7.-es?" Teljesen meglepődtek mikor mondtam, hogy én most fogok végezni. Pár napja pedig a sütihez kellett fehérbort vennem és egyéb összetevőt, mivel csak a kisboltba szaladtam le, nem vittem csak tárcát, otthon maradt a személyim(megszoktam már, hogy mindenhová vinnem kell magammal, meg amúgyis állampolgári költességünk), de eléggé kínos volt, hogy az eladónő, aki olyan középkorúnak nézett ki, nem engedte, hogy megvegyem a bort. A legviccesebb pedig az volt mikor egy 15éves vallott szerelmet.:D Szóval ezzel nem vagy egyedül, de ha csak a távoli ismerősök, vagy a kórházi alkalmazottak kislányoznak le, az még nem jelent semmit, az idősebbek, pl. Édesanyád ismerősei, amúgyis szívesebben "kislányoznak", ha nálad is mindennapos, mint nálam, akkor sajnos el kell fogadnod, hogy fiatalabbnak nézel ki, mint gondolnak, gondolj arra, hogy 10év múlva ez milyen jól fog jönni.:)
2009. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ez lamaradt: 20éves vagyok.

És szerintem 17évesen még bőven természetes, ha lekislányoznak, de lehet, hogy csak nekem.

2009. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Rám is mondták a kórházban, csak mert anyukámmal mentem vissza. Sőt, ahol diákmunkázom, a dolgozók mondják egymásnak, hogy "Majd segíts a kislánynak, melletted lesz!", stb. A vásárlók közül az idősebbek rendszeresen csókolommal köszönnek. Sokkal inkább szeretem még a Jó napottal való köszönést is, mint amikor valaki helyből lehellóz, csak mert 20 éves vagyok.

Ismerősöknél meg azért is van ez, amit írtál, mert ha régen látott, akkor főleg kislányként emlékszik rád.

2009. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kedvességből mondják.Engem egy idős néni nézett 18 évesnek terhesen a kórházban,pedig 30 vagyok,ez jobb?Kicsit zavart,de kicsit örültem is neki.
2009. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!