Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiengednétek a 20-éves gyereke...

Kiengednétek a 20-éves gyereketeket Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 19:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es ! Külön élünk és nem ajnározom ! Lehet,hogy hülye a kérdés, de a válaszok sem jobbak. Persze lehet azt mondani,hogy hülye kérdésre nem lehet normális választ adni, de aki nem tud normálisan válaszolni az ne válaszoljon !
2014. máj. 26. 20:45
 12/18 A kérdező kommentje:
Az 1-es és a 9-es válaszolóknak köszönöm a normális választ !!!
2014. máj. 26. 20:49
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom mennyivel rosszabb az én válaszom, mint a többi. Pusztán rámutattam arra a tényre, hogy normális esetben egy 20 évésnek már önellátónak kellene lennie, kivéve persze ha nem jár főiskolára/egyetemre. Ha önállóságra nevelted a gyerekedet, akkor nincs mitől féltened. Hidd el, a külföldi tapasztalatok sokat adhatnak neki, még ha esetleg negatívak is lesznek. A nyelv jobb elsajátításán kívül, remek önismereti tréning is. Szóval hidd el, akkor teszed a legjobbat, ha támogatod, hogy tudja, akkor is fordulhat bizalommal hozzád, ha esetleg nem jönnek be a tervei!
2014. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as ez már egy sokkal normálisabb válasz ! köszönöm !
2014. máj. 26. 21:33
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

Én lakni jöttem ki. Megbeszéltem előtte anyukámmal, hogy hol fogok élni, kivel, mik a további terveim és hasonlók.

Ő is elég aggódós, de sikerült megnyugtatni.

Ha nem "engeded", akkor engedély nélkül megy el, max összeesztek. Hagyd, hagy menjen. Ha nem jön be neki a dolog, úgyis hazamegy.


20l

2014. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

Én Németországban élek és csak azt tudom tanácsolni, hogy jöjjön a gyereked, te, cica, kutya, nagymama.

Minden tekintetben jobb itt.

2014. máj. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kerdezo, mint mar tobben mondtak, egy felnottnek nem kell "engedely", hogy elmenjen valahova... Te mindossze annyit tehetsz, hogy tamogatod az elhatarozasaban, vagy pedig azt ajanlod, hogy varjon meg vele. Ha a gyerek ugyes, talpraesett, konnyen boldogul, van tapasztalata, megvan a kezdotoke, es regota tervezi, hogy kulfoldre megy, akkor feltetlenul "elengednem". Nemetorszagban sokkal jobban elnek, mint itt, es nyilvan minden szulo azt szeretne, hogy a gyerekenek minel jobb sora legyen. Ha viszont a gyerek gyamoltalan, onallotlan, tapasztalatlan, akkor tanacsos meg varni vele. Kulfoldon jo elni / dolgozni, de kell egy adag talpraesettseg, hogy boldogulj.
2014. máj. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
40%
Kedves kérdező itt "normális" válaszok születtek! Akkor nem lehet, hogy a TE hozzáállásoddal van a baj?
2014. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!