Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtok róla, hogy bárki is...

Tudtok róla, hogy bárki is adta volna ezt a nevet a gyerekének?

Figyelt kérdés

Valahol a neten láttam ilyen nevű hozzászólót egy témához, aztán utánanéztem a nevének.

Elsőre megfogott, páromat úgyszintén, de akiket eddig kérdeztem róla, nem nagyon tudták, hogy ilyen keresztnév is létezik.

Ismertek ilyen nevű embert?


A név: Balassa


2014. máj. 21. 17:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
én találkoztam már ilyennel a kisgyerekek között, ez rosszul fog esni talán de mostanában sokan akarják a névvel különlegessé tenni a gyereket, szóval a gyakorinak hitt nevekből sokkal kevesebb van :D
2014. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

10# kérdező:

A Noel ( Noël ) egy francia szó, jelentése karácsony. Csakúgy szólok.

Amúgy én még soha nem hallottam ezt a nevet, nem rossz, de én tényleg nem adnám a gyerekemnek ezt a nevet, mert piszkálnák érte. Sajnos a mostani szülők nem gondolnak a gyerekükre, hogy Neki milyen lesz, csak azt tartják fontosnak hogy különleges legyen a neve.

2014. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
Jó, hát akkor go ahead. Én leírtam a tapasztalatomat, te egyrészt nem tudsz szöveget értelmezni, ahogy arra már egy másik válaszoló is rávilágított a válaszomat olvasva, másrészt pedig azok közé a szülők közé szeretnél tartozni, akik megnyomorítják a gyereküket. Vagytok egy páran, ez van. Ha visszaolvasol, feltűnik majd neked is, hogy csak arra a válaszra nem reagálsz, ami arra irányul, hogy hallott már a névről, és tetszik neki. A többség, aki azt írja, hogy ezzel a névvel halálra fogják cikizni a gyereket (mert így lesz, és akkor majd nem fogja nektek megköszönni), akkor az rögtön szimplán mondva hülye (igen, tudom, de nem írtál ilyet, nem is erre gondoltál stbstbstb...).
2014. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem jó név. Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy gyerekek nem szekálják a másik gyereket ha ritkább a neve, mivelhogy ők nem is tudják, hogy az ritka név. Akik megszólják őket, azok éppen hogy a felnőttek, de tenni kell rájuk.Egyébként pedig nem hülyeség az, hogy egy névvel ki lehet tűnni a tömegből, pl felnőttként egy önéletrajzon százszor jobban fognak rá emlékezni, mint a hatezredik Bence, Botond, Bendegúz, Zalánra. Sokkal rosszabb az, mikor valaki elkiabálja magát a homokozóban, és ötven gyerek fut oda, mint egy ritkább szép név. Remélem a kérdezőt nem bizonytalanítják el ezek a negatív beszólások.
2014. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagyon tetszik, egy ilyen nevű ismerősöm van.

Kifejezetten tetszik.


Bár, hozzáteszem, nekem olyan nevem van (főleg a vezetéknevem miatt, és nem idegen hangzású), amiből konkrétan nincs több, és legtöbbször a férjem teljesen átlagos nevét használom (kötőjelesen vettem fel) csak, mert zavar, hogy a neten és mindenhol simán megtalálnak. Úgyhogy gondold át, szerintem.:)

2014. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

11: Nem esik rosszul, mert ami nem ingem, így nem veszem magamra. :) Nincs nekem semmi megfelelési kényszerem a külvilág felé, a gyerekem se a nevével legyen különleges, hanem a személyiségével. Nekünk mindenhogyan az lesz. Kár a dolgok mögé magyarázni, ami nincs. Szimplán megtetszett a név, nem pedig végignéztem a legritkább magyar keresztnevek listáját, hogy hú, az én gyerekem aztán egyedi legyen!


12: Tudom, hogy nem magyar eredetű név, nem is írtam, hogy most csak azokat soroltam fel, hisz a Kevin sem az. Csak példának okáért mondtam a mostanság felkapott neveket, amik semmivel sem kevésbé cikizhetők, mint a Balassa.


13: Értsd már meg, nincs olyan név, amit ne lehetne kicikizni! A gyerekek pedig előítéletek nélkül születnek. Ha valakik miatt cikizik a másikat, az épp a felnőttek hatására történik, pl. az olyan szülők miatt, akik fújjolnak egy nevet, csak mert nekik nem tetszik. Érdekes, elég sok ritka nevű ismerősöm van, mindtől kérdezték már tanárok: Jézus, és nem szekáltak a neveddel? Nem utálod érte a szüleid? Hát nem! Kikérték maguknak a dolgot! És szerették a nevüket.

Egyébként pedig ismétlem: nekem tetszik a név, és nem azért tettem fel a kérdést, hogy kinek tetszik, kinek nem, de ha te látsz ilyet a kérdésben, akkor jó. És azért nem tettem fel kérdésben, mert egyszerűen nem érdekel az ezredik olyan komment, hogy jaj, de kicseszel a gyerekeddel! Érdekes, X éve még ezt mondták a Zalánok és Botondok, Zsomborok anyukájának is, aztán mégsem jött be az állítás! Most meg minden második gyereknek ez a neve...


14: Nem bizonytalanít el, mert pontosan ilyen válaszokra számítottam. Láttam már nem egy ritka névvel kapcsolatos kérdés alatt. Csak azt nem értem, sokan miért nem tudnak kérdést értelmezni: egy szóval sem írtam, hogy arra lennék kíváncsi, kinek hogy tetszik. Úgyis tudtam, hogy leszólják. Ettől függetlenül nem fogok a GYIK-es statisztika alapján nevet választani.


15: Páromnak is különleges vezetékneve van, ritka lengyel eredetű vezetéknév, tehát már önmagában eléggé leszűkíti a kört. De az már a gyerek döntése lesz, mennyire lehet rátalálni neten, és főleg: mit lehet találni róla. Ha felveszem a párom nevét 2 hónap múlva, valószínűleg én is az egyetlen ilyen nevű leszek az országban, de nem érdekel, hogy rám találnak, mivel ismeretlen semmit nem lát a közösségi oldalas profilomból. :) Értelme nincs rám találni.

2014. máj. 22. 09:29
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem rossz név a Balassa. Jobb, mintha Manónak hívná. Én ismerek Vulkánt is.
2014. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sosem hallottam még eddig, és egyből Balassi Bálint ugrott be róla. Egyébként nekem is megtetszett, szép.


Nekem olyan nevem van, amit amikor kaptam, egész biztosan nem viselt még más rajtam kívül az országban, azóta nem tudom, mi a helyzet. Imádom a nevem. :)

2014. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!