Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtok róla, hogy bárki is...

Tudtok róla, hogy bárki is adta volna ezt a nevet a gyerekének?

Figyelt kérdés

Valahol a neten láttam ilyen nevű hozzászólót egy témához, aztán utánanéztem a nevének.

Elsőre megfogott, páromat úgyszintén, de akiket eddig kérdeztem róla, nem nagyon tudták, hogy ilyen keresztnév is létezik.

Ismertek ilyen nevű embert?


A név: Balassa


2014. máj. 21. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

Figyelj, ha nem kapsz rá egyértelmű választ itt, akkor menj be egy könyvesboltba, és lapozd fel ezt: Ladó János-Bíró Ágnes: Magyar utónévkönyv, Vince Kiadó, Budapest, 2005


Mert ebben benne van, hogy melyik névvel hány gyereket neveztek el abban az évben (nekem az 1987-es van meg, szüleim abból választották az én nevemet, és abban is oda van már írva)

2014. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudok ilyen nevű emberről. De akármennyire is megfogott ez a név, szerintem válassz valami olyat, amit még különlegesnek tartasz, de nem idegen a fülnek. Mondom ezt úgy, hogy nekem is hasonlóan különleges nevem van. Pokoli gyerekkorom volt, és most is átkozom a nevemet. Ne tedd tönkre a gyereked életét...
2014. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha számszerű adatokra lennék kíváncsi, akkor nem a gyakorikerdesek.hu-ra járnék. :) Kíváncsi vagyok, hányan találkoztak már a névvel.
2014. máj. 21. 18:00
 4/18 A kérdező kommentje:
2. Ez egy magyar keresztnév, tehát nem idegen eredetű. Balassagyarmat városa is viseli, valamint Balassi Bálint vezetékneve is ennek a módosulata (Balassai).
2014. máj. 21. 18:01
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Még soha nem hallottam erről a névről és nem is fogott meg.
2014. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, kettőből semmi, gratulálok.


Te azt akartad megtudni tőlem, hogy mennyire gyakori ez a név, szóval hogy ki adta már ezt a nevet a gyerekének. Erre írtam, hogy abból megtudod, mert pl. az én nevemből 0 db-ot adtak 1987-ben. Te jó ég.


A második válaszoló meg azt írta, hogy idegen hangzású, nem eredetű, és csak segíteni akart szegény babádnak, akire majd fintorognak az emberek, mikor a "mi a neve, de aranyos kisfiú?" te majd azt feleled: "Balassa"...

2014. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Igen, én ismerek. Óvónő vagyok, az elmúlt 5-6 évben két ilyen nevű kisgyermek is járt az óvodánkba.
2014. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Halálra fogják szivatni a kölyködet (bár engem nem érdekel de jófej vagyok és szólok erről)
2014. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Én sem hallottam erről.
2014. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igaz, a Botond és társai sokkal jobban hangzanak, mi? :) Csak az felkapott lett, bár szerintem attól még irtó ronda név. vagy a Kevin és Noel, amik megint tucatnevek.


Nem tudom, mennyivel ad ez több alapot a cikizésre, mint a Bendegúz vagy épp a Zalán. Gúnynevet aztán rohadt könnyű találni, még egy egyszerű nevűt is csúfolhatnak. :)

2014. máj. 21. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!