Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt még valaki aki családj...

Van itt még valaki aki családja pár éve még jó életszínvonalon élt, de mára a válság miatt komoly anyagi nehézséggel küzd, hogy viselitek?

Figyelt kérdés
Munkanélküliség, vállalkozók megrendeléseinek visszaesése stb.
2014. máj. 18. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem most a világon szinte mindenki hasonló cipőben jár, ki jobban benne van, ki kevésbé. Nálunk is érződik hogy kevesebb a családi kasszában a pénz, miközben egyre többet dolgozunk. Úgy vagyunk vele, hogy amíg van pénz költünk, ha elfogy akkor nem költünk. Ez van. Egyszer fenn, egyszer lenn. A gyerekek is tudják, ha van pénz kapnak dolgokat, ha nincs akkor nem.
2014. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
A válságnak már majdnem vége van, 4-5 éve volt igazán válság. Nem volt egyszerű, nagyon-nagyon meg kellett nézni, hogy mire megy a pénz. Borítékos módszerrel beosztottuk, volt, hogy csak 1500 Ft-ot tudtunk élelmiszerre költeni egy nap, négy emberre.
2014. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha nincs a családnak hitele, és szerencsés esetben van még munkahely, még víz fölött tartják a fejüket.

Na meg a jó életszínvonal, kinek mit jelent? Új autót, nyaralást, mozit, ruházkodást? Vagy meleg lakást, betevőt?

2014. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jelen.

már ott tartunk hogy egyik hónapról a másikra élünk. Kiszámoljuk általában mennyi a rezsi azt levonjuk a fizuból és a maradékot elosztjuk minden napra egységesen. De egy ekkora családnál mindig lesznek pluszkiadások. Persze mivel mindenki többet dolgozik idegesebb is a hangulat. Talán ezt sajnálom a legjobban, nagyon feszült mindenki és durván egymásnak tudunk esni.

Rengetegen vannak így kérdező.

2014. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk nincs semmi gond. Dolgozunk és éldegélünk, elég egyformán már vagy 10 éve, semmi változás, boldogok vagyunk. Néha tudunk menni 2-3 napra belföldre vagy féláron színházba az utolsó sorba, ha nincs pénzünk akkor meg túrázunk zsíros kenyérrel. Nekem ez elég, nem vágyom audira és hawaiira. Hitelünk nincs, szerintem nem okos az aki nagy hitelt vesz fel bármikor, nekem azt tanították, addig nyújtózkodjak, ameddig a takaróm ér.
2014. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

"A világon mindenhol" - ember, a világon máshol 3-4 éve a válság szót sem emlegetik már!


Csak otthon fogják még mindig erre, hogy szar minden. A világ egyéb részein igyekeztek rendbehozni a helyzetet, nálunk meg jött rá még a Fityisz mire jobb volt kicsit, és kilopott mindent az államkasszából :) Na ez a nagy magyar válság.

2014. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
27%
2010. óta mindenki rosszabbul él, hála a narancsos bandának.
2014. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

"2010. óta mindenki rosszabbul él, hála a narancsos bandának."


Tipikus proli sirám. Meg kéne tanulni felzárkózni a középosztálybeli értékrendhez, nem pedig arra várni, hogy a kormány mikor dobja be a koncot és azon rinyálni, ha nem ingyen kapod.

2014. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Mi így voltunk.


Évekig tellett mindenre,40.000 ft-os cipőre,luxus nyaralásokra,ha elmentem élelmiszert venni,bedobtam 50.000-et és nem néztem az árakat.Azt sem tudtam mennyi egy kiló kenyér.


Aztán bedőlt a vállalkozás,ezzel egy időben teherbe estem,és olyan anyagi válságba kerültünk,hogy ha nincs anyám,bele is fulladunk.Ő fizette ki a gáz számlánkat mert még arra sem volt pénzünk.


Aztán valahogy csak össze kapartuk magunkat,férjem talált állást,én kaptam a gyedet,és nagyjából egyenesbe jöttünk.Élünk,nem szenvedünk hiányt,de nem nagylábon,pl.fával tüzelünk,mert a gáz már nekünk drága.


Néha hiányzik,hogy nem vehetek meg mindent,de hibáztatom is magam azért,mert elherdáltunk sokat,rengeteget félre tehettünk volna,és nem tettük.De ez van.Boldog vagyok,egészségesek vagyunk,és szerencsére a férjem egyre feljebb lép azon a bizonyos ranglétrán,lehet egyszer még a régi színvonalat is elérjük,de akkor már biztos okosabban fogjuk kezelni a pénzt.

2014. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rosszabul él az egész család, amióta 2.-3. Orsós kormány van. Kb. 30 ezerrel.
2014. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!