Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog enyhülni a nagymamám...

Fog enyhülni a nagymamám halála iránti fájdalom?

Figyelt kérdés
2011.áprilisában a Nagymamám agyvérzést kapott lebénult a jobb fele. Szőrnyű volt őt így látni hogy nem tud magáról és ahogy nézett tudtam hogy megismert csak éppen nem tudta kimondani. Úgy nézett ki felépül.Elvittük egy kórházba ahol segítettek rajta mind járás mind beszéd és írással kapcsoltban. Aztán jött a mélypont,a depresszió amitől elhagyta magát és fekvőbeteg lett.Sokszor látogattam mivel nekem a nagymamám nagyon sokat jelentett.Ő nevelt fel és nagyon sokat köszönhetek neki.Nélküle egy senki lennék. Sajnos jött a következő pofon. 2012. márciusában rossz indulatú méhnyakrákot diagnosztizáltak nála. Aztán egy kis remény látszódott ugyanis a kórházban a vizsgálatok alapján minden rendben volt. 2013. November. A rémálmom vált valóra. Ugyanis nem hogy jobban de egyre rosszabb lett az állapota. Kórházba került. Ott megállapították hogy a rák áttétes méghozzá a tüdejében.Egy világ omlott össze bennem. A kórházban minél többet voltam vele,hogy tudja Szeretem és itt vagyok mellette.De még jobban padlóra kerültem mikor a kórházból telefonáltak 2013.December.26-án hogy tüdőgyulladást kapott és a szíve sem bírta tovább. Ebben szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudnám kicsit enyhíteni a fájdalmam.Tudom ,hogy ez sosem múlik el de szeretném enyhíteni. Minden egyes nap rá gondolok és egyszerűen nem bírom elviselni ezt a fájdalmat és hiányt amit érzek iránta. Most már tudom jó helyen van.

2014. ápr. 28. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nem könnyű.Nos ilyenkor egyetlen egy valami segít,és az az idő,idővel egy picit könnyebb lesz,meg kell tanulnod élni ezzel a helyzettel!

Nagyon sajnálom a történteket,nem lehetett könnyű!

Ha nem sírtad ki magad rendesen,akkor néha sírd ki magad ha már néha a plafonon vagy!

Én azt javaslom hogy kösd le a figyelmed,csinálj mindig valamit,vállalj túlórákat,így talán jobban fog menni az idő.

Ezt egyszer mindenki átéli csak más formában,valakinek 1 év is kevés hogy jobban legyen,általában mindenki megpróbál magában tartani,valahogy legyűrni a fájdalmat.

Ha van társad,szerelmed ,barátod keress nála egy kis megnyugvást,osszad meg vele gondolataid ,mond el hogy mi fáj.

Ha úgy érzed hogy nagyon nem megy semmi,és máér fizikailag is megvisel jobban(sokat alszol vagy keveset) akkor érdemes elmenni egy agyturkászhoz,aki segít feldolgozni az eseményeket.Ha vallásos lennél ez picit könnyebb lenne,mert akkor úgy gondolnál az egészre,hogy ő már jobb helyen van(mennyekben az angyalok közt) .

Én nem tagadom ,mikor súlyos érzelmi gondjaim voltak,akkor kipróbáltam a nyugtatót(sanax)nos ez sokat segít,mert akár mi történik,nyugodt vagy és nem érdekel semmi,nem tud felzaklatni semmi.De ezzel nagyon vigyázni kell.Erre rálehet szokni,a leszokása külön gyötrelem!

De azt mondom próbáld meg elsőre elterelni a figyelmed,húzd az időt mindennel!

2014. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan tudom, hogy mit érzel, édesapámat 2011.júliusban veszítettem el és még mindig hihehetlenül fáj és hiányzik azóta üres az életem. Hát enyhűlni nem fog és mindig nagyon fog hiányozni de az idő sokat segít.. :( Ahogy telik az idő hát nem is tudom, hogy fogalmazzak.. megszokod, hogy nincs alkalmazkodsz a helyzethez vagy nem is tudom :(( de a fájdalom és az hiány az nem múlik :((( Idővel "jobb" lesz. Sok erőt kivanok neked!!!
2014. ápr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az szokott segíteni, hogyha arra gondolok, hogy mindannyian egy cipőben járunk, és egyszer majd újra együtt lehetünk szeretteinkkel. Addig viszont a szeretteink is azt akarnák, hogy ne utánuk szomorkodjunk, hanem a fájdalmat legyőzve, boldogan éljünk. A fájdalom maga elmúlik, legyőzhető. Higgy benne, hogy letudod győzni. Remélem ezzel, ha kicsit is, de segíthettem neked. Minden jót kívánok neked.
2014. ápr. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Tudom mit érzel,az én mamám is méhnykrákot kapott,majd a tüdőáttètek miatt tüdőembòliában meghalt 2013 májusban.Engem is ő nevelt fel,anyukám màr 11 éves koromban meghalt.Sajnos nem lehet mit tenni,mindig nagyon rossz lesz egy közeli szerettünk halála,hiába telik el x év akár... Pl tegnap is mamàmmal álmodtam,tök jò volt,remèlem te is szoktàl vele àlmodni. :)

2014. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*méhnyakràkot
2014. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Sok-sok könny és sok idő múlva, de enyhülni fog, hacsak nem akarod mesterségesen életben tartani a gyászt.
2014. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igen az idő. De ez sajnos nem segít az idő múlásával szerintem csak rosszabb főleg az ünnepek,születésnap..stb. De a legeslegrosszabb az a Karácsony lesz...:,( Megpròbálom a tanácsokat megfogadni,többet beszélni a gyászról. Nagyon sokat szoktam álmodni ròla.. Minden bizonnyal mivel nagyon hiányzik..:( Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
2014. ápr. 29. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!