Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengedhető ez egy gyereknek?

Igabcsy kérdése:

Megengedhető ez egy gyereknek?

Figyelt kérdés

A ebben a hónapban volt 18 éves, és pár hónapja az interneten megismerkedett egy lánnyal, aki az ország másik felében lakik. Még soha nem találkoztak.

Megbeszélték, hogy Karácsonykor vagy a két ünnep között találkoznak úgy, hogy a lány eljön hozzánk pár napra. A fiam nem túl közlékeny, semmit nem tudok erről a kislányról. Kb. 1 hónapja szólt erről, akkor nagyon meglepődtem, és mondtam neki, hogy eléggé furcsállom ezt. De csak erősködött, hogy nekem lenne-e ellenvetésem.

Mondtam neki, hogy ezt apával is meg kellene beszélni, de végülis rajtam nem múlik. Akkor arra gondoltam, hogy "úgy sem lesz ebből semmi, majd pont Karácsonykor fogják elengedni tök idegen helyre a kislányukat a szülők."

El is felejtettem az egészet, mert azóta szóba sem került.

Erre tegnap komolyra fodult a dolog, mert úgy néz ki, hogy a gyerekek komolyan vették. (persze a fiam az apukájának csak tegnap szólt, aki nagyon nincs elragadtatva a dologtól)

Szerintetek normális dolog az, hogy egy középiskolás lányt elengednek a szülei vadidegenekhez az ország másik végébe pár napra? Ti megengednétek ezt?

Nekem olyan furcsa, hogy karácsonykor mintha menekülne otthonról az a lány. Vagy rosszul látom???

Szerintem minimum elvárható lenne, hogy a kislány szülei felhívnak bennünket, hogy kik vagyunk, mik vagyunk, ide jöhetne-e a kislányuk... meg egyáltalán....

Ennyiből lehetnénk mi rossz emberek is. Mert az rendben van, hogy a két gyerek ismerkedik és esetleg egymásba szeretnek.... na de az interneten mindenki azt mond amit akar....

Nem tudom, nekem ez az egész olyan furcsa. Vagy maradi vagyok?

Megjegyzem volt már a fiamnak több barátnője, akik jártak nálunk, és mindegyiket elfogadtam, szerettem, aranyosak voltak.

De ezzel a helyzettel most nem tudok mit kezdeni. Valószínű az ünnep miatt sem, és amiket az elején leírtam.

Ti megengednétek a fiatoknak?

És lányos anyukák: ti elengednétek a lányotokat ilyen eetben?


2009. dec. 24. 09:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

szerintem 1000 féle variáció lehetséges.minden család más.lehet,h a lány azt mondta a családjának,hogy mondjuk egy barátnőjéhez megy.vagy ki tudja.engem édesanyám biztos h nem engedett volna el,de nem is készültem soha ilyenre.van egy barátnőm,akit az anyja egyedül nevel,és hihetetlenül lazán fog.még 15 éves volt,amikor elengedte szintén az ország másik felébe nyaralni vadidegenekkel.de nem mondanám rossz anyának,csak ő ilyen.a lány(barátnőm)teljesen önálló(20 évesek vagyunk).tényleg csak tippelgetni lehet,amig nm találkozol a lánnyal,nem beszélsz vele.a fiadnak még csak véletlenül se add elő az aggodalmaidat,mert most csak az ellenséget fogja látni benned,meg h nem tudsz örülni semminek(itt most perpill az ő boldogságának)gondolj arra,hogy még mindig jobb,hogy a lány jön hozzátok,mint ha mondjuk a fiad készülne átszelni az országot.és ki tudja?egy 60 éves szatír várna rá...kivánom nektek a legjobbakat,és kérlek irj hogy mi volt!nagyon érdekel:)

20/L

2009. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak:

Végülis megbeszélték, hogy most mégsem találkoznak, majd januárban a fiam úgyis utazik egy rendezvény miatt a közeli városba és ott találkoznak.

Nem lett belőle sem sértődés, sem harag. Végülis Ők ezt megbeszélték, és szerencsére olyan döntést hoztak, ami nekem is megnyugvás volt. :-)

2010. jan. 3. 22:11
 13/13 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok.örülök hogy megoldódott!:) sokat gondolkoztam ezen a helyzeten hogy én mit tennék a helyedben! de hálistennek megoldották a "fiatalok" (nem mintha én nem lennék fiatal:)))
2010. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!