Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Segítség

Mit tegyek? Segítség

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 12 éves fiú vagyok. Most váltottam sulit és itt rosszabb mint az előző suliban. Elég kövér vagyok. Mindenki csúfol bántanak. Pár hete az egyik 7.-es fiú nekem jött szándékosan és ha nincs ott az a vasdarab a lépcsőnél akkor leesek. Végül felakadtam rá de így is szétvágta a hátam. A múlt héten pénzt kunyeráltak tőlem én nem adtam nekik erre ők teljesen megvertek de még ezt is tűrtem. Hatalmas stresszben élek. Nincs olyan ember akinek elmondhatnám a problémáimat nem hallgat meg senki. Pszichológushoz nem szeretnék menni mert oda úgy sem vinnének el. Az anyám és az apám elhagyott. Apám 3 éves voltam mikor elment nem tudom hová. Anyám meg 5 éve. Nem tartom velük a kapcsolatot. Most keresztapám és mamám nevel. Mamám teljesen idegbajos. Tudom hogy szeret én is őt de az nagyon rosszul esik mikor azt mondja hogy ellehet sétálni itthonról van hová mennem. Keresztapám ribizik szó szerint. A jegyeim leromlottak. Félek hogy matekból meg fogok bukni. Az öngyilkosság már megfordult a fejemben de tudom nem vezet semmire. Igazán nem köt le semmi csak a gépezés. Sportolni olvasni zenét hallgatni ezt mind szerettem de már utálom őket. Jó lenne egy pár hét nyugalom mikor csak egyedül lennék.
2014. ápr. 23. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért ugye tudod, hogy néha nem árt visszaolvasnod a korábbi kérdéseidet?? Mert sokszor ellenmondásos amit írsz.

Ma azt írod, hogy anyád 5 éve hagyott el. Egy korábbi kérdéseben azt írod, hogy anyád 2 éve ment el. Linkelem a kérdésedet, nézd a dátumot drága. (2013.december 17) Olyan 4 hónap telt el.

Most azt írod, nem tartod a kapcsolatot vele, de decemberben még oda akartál költözni anyudhoz.


Egy biztos.

Nagyon szerencsétlen gyerek vagy, nem árt egy dilidoki neked..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2014. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindeképpen beszélj egy tanárral vagy az igazgatóval. Remélem megmutattad a hátadat egy tanárnak. A tanárokban általában megvan az a képesség, hogy tudják, hogyan kell kezelni az ilyen helyzeteket, sőt örülni is fog neki, ha a bizalmadba avatod és tehet valamit valakiért. Ebben biztos vagyok. Ez nem árulkodás!!! Nagyon sajnállak. Hétvégente mozdulj ki, menj el kirándulni, csak elkezdeni nehéz, aztán meglátod jó lesz.
2014. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a válaszod!
2014. ápr. 23. 10:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyámék 1 hónapra 2 éve hazajöttek. Aztán elmentek mamámék miatt azóta nem tartom velük a kapcsolatot. Ezt az 1 hónapot már teljesen mindegy ha beleszámítom az 5 évbe. Utolsó válaszoló a hátamat igen megmutattam a tanároknak van egy tanár akinek elmondanám akkor meg is teszem.
2014. ápr. 23. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Tedd meg és mondd el neki, hogy szenvedsz a többiek miatt, a pénzes dolgot is mondd meg neki. Próbálj barátokat szerezni a suliban, akrá másik osztályból, biztosan nem te vagy az egyetlen duci az iskoládban. Próbálj hasonlóakkal barátkozni. Figyeld meg, kik azok, akik mindig egyedül vannak szünetben és közelíts feléjük. Talán találsz egy jó barátot is. Az otthoni helyzeted vacak, de gondolj arra, hogy sokan nőnek fel hasonlóan szerencsétlen környezetben, alkoholista szülőkkel vagy árvaházban. Ne sajnáld magad és ne kíméld magadat, kezdd el építeni a jövődet, csak arra koncentrálj, hogy egyszer majd neked jobb legyen, ki tudj szakadni onnan minél hamarabb majd. Ehhez sajnos tanulni is kell. Ha otthon nem szeretsz tanulni, ülj be a könyvtárba vagy egy parkba menj ki. Mindig gondolj arra, hogy a saját jövődért teszed. Ha szeretsz gépezni, akkor tanulj programozni, önszorgalomból tanuld meg a java-t, weblapkészítést, stb, egyszer jól fog jönni!
2014. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. ápr. 23. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Feltétlen szólj valamelyik tanárodnak, hogy az a gyerek meglökött és majdnem leestél és megvágta a hátad! Mutasd is meg! Orvos is lássa!

Azt a gyereket meg kell büntetni, ha 8 napon túl gyógyul az aseb, akkor ez már bűncselekmény is, és bíróságnak kell tárgyalnia.

Fáj még?

2014. ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen még eléggé fájj ha hozzá érek de már kezd gyógyulni. Már szóltam egy tanárnőnek de most lebetegettem és nem tudom hogy mi volt azóta.
2014. máj. 7. 13:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!