Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatásnál gáz ha nem adok...

Láthatásnál gáz ha nem adok ruhát a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy 2 hetente viszi el a gyermekemet az apja hétvégére. Bepakolok mindent amire szüksége van. Viszont vissza már hiányonsan kapom. Nincs pénzem mindig újat venni, gyerektartást nem fizet, albérletben élünk. Van, hogy visszakapom a ruhát, de már nem tudom ráadni, mert kinőtte.... mit tudok tenni? Ne adjam oda a ruháit? Vegyen neki ő is? Nevetséges, de egyszerűen ennyire szétszórt, nem foglalkozik vele.
2014. ápr. 17. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Miért nem fizet? Addig nem is engedném vele a gyereket!!!
2014. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
At mondanám apuka is vegyen egy két váltás ruhát,ami ott van nála. De ha már ennyire szétszórt, rakj össze pár darab ruhát, ami végleg ott marad apukánál, és azon felül,akkor nem kell csomagolni.
2014. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem képes visszavinni a ruhákat, akkor nem hiszem, hogy arra képes lenne, hogy vásároljon neki.

Hívd fel rá a figyelmét, hogy ne hagyja el a ruhákat. Ha nem hozza vissza, akkor szólj neki, hogy most vagy legkésőbb másnap hozza, ne hónapok múlva.

2014. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem gáz,vegyen neki.Főleg ha vissza sem adja.Pereld be gy.tartásért.Az a gyereké annyival is több jut neki ruhára.Olyan hülyeséget meg ne csinálj nem fizet,nem adod a gyereket.A kettőnek köze nincs egymáshoz és a gyerekkel szurnál ki.Vigye csak apuka.Törödjön vele és költsön is rá!Nem csak a te dolgod
2014. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem mindkét helyen volt ruhatàram és jàtékok, nem hordozgattam semmit ide-oda. Szerintem a szülőknek az a kötelességük, hogy a gyerekükről gondoskodjanak. Nem csak egy szülőé a gyerek. Az apuka is vegyen a gyereknek ruhàt és pont.
2014. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk ritkán vitte el az exférj a gyerkőcöt. Mindig csomagoltam neki ruhát bőséggel, arra is számoltam, hogy ha nem mosnak ki egyet sem, akkor is legyen mindig tiszta váltó. A gyerek érdekében. Viszont nem volt gond, mert az apja mindig visszahozott mindent, sőt, volt hogy még vett is neki néhány ruhát/cipőt.

Megváltoztatni nem fogod tudni. Viszont beszéld meg vele, hogy menjen el a gyereknek pár ruhát venni. Adj neki egy listát, hogy miket vegyen. Gyerektartást meg kötelessége fizetni, azt ne hagyd, a gyerek érdekében.

2014. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tehetem meg, hogy nem adom a gyereket mert nem fizet. A végrehajtó nem tudja behajtani. Én nem fogok neki adni ruhát amit otthagyhat, mert nincs annyi pénzem, még ha 1-2 ruháról is van szó, és nagyon hamar kinövi. Sajnos már rengetegszer szóltam neki. 2 év alatt kb.2-3 x vett ruhát neki, az is úgy ,hogy nem tudta hordani szegény gyerek, mert már eleve kicsi volt. Cipőket is vett, de 2 x tudta felvenni a gyerek. Mivel nem fizet semmit, mindig próbáltam mondani, hogy legalább vegyen cipőt, kabátot, amire épp szüksége van. De egyszerűen nem érti, hogy kicsit vesz. Vagy mondjuk nemrég vett hótaposót, és overált...így tavasszal....Amit nem tud csak télen hordani, de már nem lesz jó. Így mi értelme van? Hiába mondom, hogy rosszat vesz, inkább adja oda a gyerektartást, én abból azt veszem, amire tényleg szükséges van. És van pénze is.... De ez a néhány esetet kivéve semmit nem vesz.

Köszönöm a válaszokat! Csak tudni szerettem volna, másnak mi a véleménye.

2014. ápr. 17. 13:11
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
milyen kedves itt egy két ember, hogy vigye csak apuka, nem fizet semmit, nem vesz semmit, sőt rosszat vesz és nem adja vissza a ruhákat.. tudod ki engedné oda!
2014. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha nem engedem a gyereket az apjához engem büntetnek meg, ilyen ez a nagyszerű jogrendszer...
2014. ápr. 17. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Mi alapján ítéltek meg neki ilyen hosszú láthatást, főleg, hogy nem is fizet? Az igaz, hogy nem vagyok képben a mai helyzettel, csak a régebbivel (az én szüleim is elváltak, anyám pláne válóperes bíró volt, de az is rég volt. nálunk pár óra volt a láthatás, s az a jóember se fizetett egy kanyi vasat se, ami anyámat speciel nem érdekelte, az ő fizetése úgyis sokkal nagyobb volt s jól megvoltunk).

De ez így nagyon nem kóser... Neki nincs kötelessége, csak jogai? Nonszensz.

2014. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!