Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én fújom ezt fel, vagy...

Most én fújom ezt fel, vagy tényleg valós a probléma szerintetek?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a párommal, igazából jól múködik a kapcsolat, DE a volt felesége állandó vitaforrás közöttünk.

Tudom, hogy szeret engem a párom, mégis folyamatosan azt érzem, hogy a volt nejének azonnal ugrik minden szavára, és én háttérbe szorulok emiatt.

Oké, van egy közös gyerekük, tudom hogy ez egy életre összeköti őket. Nem is a gyerekkel van bajom, nagyon jól kijövünk, és nem azon akadok ki, ha a párom a gyerekük miatt tesz meg valamit a volt feleségének.


De vannak olyan dolgok, amik szerintem már túlmennek a normális határon. Egy konkrét példa, hogy értsétek: a párom kocsiját két éve, a válás óta az exneje használja. Ezzel önmagában még nincs gond, de valójában az autó az exnej kollégájánál van, mert a kolléga azzal viszi a nőcit minden áldtt reggel dolgozni. Ugyanis az exfeleségnek nincs jogsija.

Nem hisztiznék a kocsi miatt, ha anyuka arra használná, hogy azzal hurcolja a gyereküket ide-oda, az úgy tök oké lenne. De az azért mégiscsak túlzás, hogy a hölgy kollégája használja a kocsit, persze tök ingyen évek óta, mi meg BKV-val szenvedjük végig a nagybevásárlásokat, vagy elkunyeráljuk a céges kocsit pár órára.


Megbeszéltük a párommal, hogy elhozza az autót, az exnej kollégájának szóltunk, hogy kap két hetet, aztán szeretnénk itt látni a kocsit. Erre az exnej azzal jön, hogy de a kollégája kocsijára rádőlt egy fa, még nem tudta megjavíttatni, és hát akkor most mi lesz, akkor neki vonattal kell majd járnia dolgozni.


Erre a párom azt mondta, hogy jó, akkor maradjon az autó, amíg a másikat nem sikerül az arcnak megjavíttatnia. És én végülis ezen borultam ki, de nagyon.


Szerintetek én vagyok a rosszindulatú, gonosz banya, amiért nem érdekel, hogy az exnej hogyan oldja meg a munkábajárást? Jogosan érzem emiatt az eset miatt úgy, hogy a páromnak mindig is fontosabb lesz a volt felesége, mint én? Vagy túlreagálom? Szükségem van objektív véleményekre, mert teljesen kivagyok már, fogalmam sincs, mit csináljak, a szakításon gondolkozom.



2014. márc. 26. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Le leszek pontozva, de egyetértek veled.
2014. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajj felfordul a gyomrom az ilyenektöl.A parod egy nagy naiv ne mondjam mi.Szep az ha valaki tud segiteni,de azert ez mar több a soknal.Azert ki kellenne alljon az mellett hogy vissza kapjatoka kocsit,mert ha most nem dönt,soha nem lessz sajat ura.Igy mindenki,az ex is azt csinal vele amit akar,ö meg ugralni fog neki mint a csita majom.
2014. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első. Nem leszel lepontozva, mert én is egyetértek a kérdezővel, hogy vannak dolgok amivel már nem lehet nem foglalkozni. A kocsiügy pontosan ilyen. Én tuti hogy nem hagynám annyiban a dolgot. Így ismeretlenül is tudom, hogy a kolléga sosem fogja megcsináltatni a kocsiját, végül is ingyen egy maflától van egy autója, amivel ha bármi történik őt nem fogja érinteni. Pl: Baleset vagy a kocsi összetörik, a kolléga csak annyit mond majd, hogy

"nem az én autóm, ne tőlem vonják a pontot le, nem az én biztosításom, nem nekem kell kijavíttatnom, semmi közöm a kocsihoz)

2014. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Jogosan vagy kiakadva, ez tényleg nem jó így, de...


Nem hinném, hogy fontosabb lenne neki a volt felesége, egyszerűen csak konfliktuskerülő a párod, és úgy akarja ezt a dolgot megoldani, hogy ne legyen életre szóló harag és sértődés.

Azon gondolkodni, hogy egy ilyen miatt szakítasz vele nem korrekt, mert őt is meg lehet érteni. A gyereke ott van, valamilyen szinten ki van szolgáltatva volt feleségnek, ezért a jó viszony számára nagyon fontos.

Szerintem nyelj egy nagyot, és várd meg amíg a kolléga autóját megszerelik. Ha utána se adják át az autót akkor meg menj oda és b..szd pofán!

2014. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Mi jogon használja a párod kocsiját, még nem is közös kocsi. Én is fel lennék háborodva, ráadásul, hogy még az exnej kollégája használja az autót, hogy furikázzon vele és kitudja még mikor használja. Miért kellene megsajnálnotok, ha rádőlt a kocsijára egy fa, így járt, az autót már eleget használta/használták. Téged nem sajnál, már veled él, akkor veled kellene megosztani a dolgait..
2014. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőkkel. Csak annyi tennék hozzá, hogy minden javításnak van határideje. Kérjetek, javasoljatok egy határidőt. A férjednek lehet, hogy keményednie kell, de akkor veled is keményebb lesz. Biztos akarod? És ne kételkedj benne! Bízzál benne, támogasd, és ne bántsad még te is. A válás eléggé tönretete, most a te feladatod, hogy újra FÉRFIT csinálj belőle.

Sok sikert!

36F

2014. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy se hagytam volna ott a kocsimat, egy olyan embernél, akinek nincs jogsija!
2014. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik nem tudnak nemet mondani. Szerintem a párod is ilyen. Egyébként igazad van.
2014. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hülye ötlet, de ha megállítja a rendőr, mit mond?

Van egy kollégája akinek a volt férjéé az autó, ő megengedte hogy használja?


Mikor a volt párom a főnöke kocsiját elkérte 1 napra, ahhoz is kellett valami papír (meghatalmazás), hogy a tulajdonos megengedte xy-nak hogy az autót vezesse)

2014. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mehetne vissza az exhez. Ha az fontosabb neki, mint te vagy....
2014. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!