Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságtörőt sajnáljuk?...

Házasságtörőt sajnáljuk? Milyen világot élünk?

Figyelt kérdés
A közvetlen környezetemben két házas ember lépett félre egymással. Természetesen a titok kb. fél napig volt titok, már egy csomó embernek elmondták, hogy ők bizony egymásba szerelmesedtek, de a jelenlegi állás szerint napi szinten szenvednek, sóhajtoznak egymásért, mert lépni egyikük sem tud/mer/akar egyéb körülményeik miatt. Na már most rajtam kívül, mindenki aki tudja, hogy ezek ketten összeszűrték a levet, rohadtul sajnálja őket, és ezt teljesen komolyan mondom. Még őket sajnálják, hogy jajj de rossz nekik, hogy az érzéseik így, hogy az érzéseik úgy, hogy de rossz nekik, hogy érzelmi válságba kerültek... hát a pofám leszakad, tényleg ezt a világot éljük, hogy a házasságtörőt sajnáljuk? Nem értem, magyarázza már meg nekem valaki, hogy miért van ez.
2014. márc. 9. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen világot élünk. Nem csak ebben a helyzetben, de ha megfigyeled, a közvélemény mindig a vétlen felet hibáztatja, a vétkest meg sokszor még sajnálja is.

Járj nyitott szemmel, és meglátod, mennyi olyan helyzet van, amikor ez a közvélekedés.

2014. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Hát ez a dolog valahogy úgy van, hogy a hirtelen fellángoló érzések ellen csak a szent ember van védve. Mi, evilági lények meg azért többnyire nem. Talán nem is az a baj, hogy ők "szenvednek", hanem inkább az, hogy a családjukban okoznak ezzel másnak fájdalmat és szenvedést. De hát ilyen esetekben ez már csak így szokott lenni. Azt még ellenségemnek se kívánnám, hogy éljen boldogtalanul vagy szalassza el egy egész életét meghatározó érzelem átélését. Azért ugye a kívülálló nincsen pontosan tisztában más családjában, más emberben belül zajló érzésekkel,érzelmekkel, ezért általánosságban nagy merészség megítélni valamit a pontos ismeretek hiányában.
2014. márc. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Az érzelmeiről nem tehet az ember. Azon viszont csodálkoztam egyszer, hogy egy kamaszlányt meg kellett büntetni, mert:

- megtudta, hogy az apjának és egy ismerős feleségének viszonya van

- szexi képeket küldözgettek egymásnak a neten, ezt látta meg a lány, amikor az apja véletlenül bejelentkezve maradt

- eljátszotta az apját, és rávette a nőt, hogy küldjön egy képet, amin az arcát is megmutatja

- és ezt a képet elküldte az anyjának, a nő férjének, gyerekeinek és minden ismerősnek

Lehet, hogy túlzásba esett, de én megtapsoltam magamban.

2014. márc. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Az erzelmeirol nem tehet az ember, a cselekedeteirol viszont igen.

Azert, mert vonzalmat erez egy hazas ember irant, nem muszaj ezt az adott szemely tudtara hozni, lehet am eltitkolni is, es kimaradni igy a bonyodalmakbol.


En azt tartom alszentnek, amikor azt mondjak, hogy ez a nagy szerelem, a masik feluk, de sajnos nem lehet elvalni, mert a gyerek epp vizsgazik/fogfajos/lenott a haja, stb. Es inkabb folytatjak a titkolozast, hazudozast, es nem adja meg az eselyt a megcsalt felnek, hogy egy hozza illo part talaljon helyette.

2014. márc. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Az érzelmeiről nem tehet az ember?? Hát hogyan lesz valaki szerelmes? Megy az utcán, ránéz valakire és BUMMM! -már szerelmes is? Vagy hideg fejjel eldönti magában, hogy igenis elkezd randizgatni valakivel, aztán 2-3 találka után még mindig hideg fejjel eldönti, hogy lefekszik az illetővel, leszarva a hűséget, majd aztán a sok randi és szex közben valamikor beleszeret....
2014. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon helyes, hogy sajnáljuk a helyzetet. ugyebár ez olyan dolog, ami senkinek nem jó. annak pedig, hogy utáljuk érte mi értelme is van? Az a baj, hogy nem látod be, hogy a gyűlölködés jó dolgot a világra még nem hozott, ellenben ha sajnálsz valakit, akkor van esélye, hoyg segíteni is próbálsz neki, ami jó. Ez nem a csak a házzasságtörésre vonatkozik, az élet minden területén ezt kéne tenni és egy sokkal jobb világban élnénk, ha azberek nem rögtön megkövezni akarnák a másikat.
2014. márc. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem biztos, hogy azt kell sajnálni, aki tűr. A házasságtöréshez a házsastársak mindegyike hozzáteszi a maga részét.

Az másik kérdés, h amennyiben kialakul egy diliház otthon, ki bírja tovább ill. ki lép előbb.

2014. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Hát, hál' istennek nem mindenki olyan elvakult, maga a tökély szent ember, mint te, kérdező. Tudod, normális emberek is élnek a világon.
2014. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem sajnáljuk! Én úgy vagyok az ilyennel, hogy már nem is érdekel. Régebben már azon is felhúztam magam, ha valaki ide kiírt egy olyan kérdést, amiben azt ecsetelte, hogy milyen rosszul érzi magát, mert hónap óta csalja a párját. Ma már nem foglalkozom ezzel. Mindenkinek magával kell törődnie. Az ő párkapcsolatával.
2014. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!