Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » HElyre kell egyáltalán hozni...

HElyre kell egyáltalán hozni a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Nagyon elvagyok keserdve. A párommal eleve zűrösen kezdődöt kapcsolatom, mára már odáig fajult, hogy alig találkozunk..és akkor is csak veszekszünk, mégis eszméletlenül kötődünk egymáshoz..

Épp ésszel felfogom, hogy ennek nincs értelme..de egyrészt még szeretem.. másrészt, már annyira belefáradtam ebbe a párkapcsolatosdiba..annyira nehezen találni manapság normális társat..és igazából nincs is olyan hely, ahol ismerkedni lehet. Most nem azt mondom, hogy azért nem szakítok a párommal mert félek, hogy nem lesz helyette más..eddig sem volt ezzel probléma..de valahogy mindegyik ugyanúgy végződik. És már elegem van.. hogy minden kapcsolatomban kiadom magam..és a végén elvesznek belőlem egy "darabot". Eddig mindig én szakítottam, de csak azért mert már tarthatatlan volt a helyzet. Úgy érzem az emberek egyre inkább elhidegülnek egymástól, hogy jellemző lett az eldobhatóság. Hogy MINDENKI pótolható.. Hm.. nem is tudom várok-e egyáltalán tanácsot..csak kíváncsi vagyok van-e, aki hasonlóan érez..


2009. dec. 12. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tovább, tovább, tovább... olyan nincs, hogy Te most is azt érzed kiadtad magadat és csak "ráfáztál". Olyan pasit találj, akinek ha kiadod magad, akkor sem él vissza vele, sőt! (ellenkező esetben az nem szerelem, hanem csak Te kötődsz valakihez)
2009. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te is tudod, hogy ennek így nincs sok értelme és igazából le is írtad a félelmeidet , hogy miért nem lépsz. csak azt a kérdést tedd fel magadnak , hogy ő e az az ember akivel le akarod élni az életed, akitől gyereket szeretnél. ha a válasz nem , akkor lépj. az nem igaz, hogy nincs normális férfi, csak te választottál eddig rosszul. talán egy kicsit egyedül kéne lenned, és megtalálni saját magadat és utána már talán nem követed el azokat a hibákat amiket az előző párválasztásaidnál.
2009. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocs, visszakérdezek.

Mi volt a veszekedés oka?

A kötődés miben nyilvánul meg?

Tudtok-e változn?

Hajlandók vagytok-e mindketten energiát fektetni a kapcsolat javításába?

Testi vagy súlyos verbális bántalmazás van-e?

Az ilyen párok nehezen szakítanak, azt tudom. Ha Ti is így vagytok, akkor legalább próbáljatok javítani a dolgon....

2009. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miből gondoljátok, hogy lány vagyok? lehet túl érzelmesen fogalmaztam?:)


Nincs fenyítés..egyszerűen nem tudunk egymáshoz csiszolódni és ezt nem akarjuk elfogadni:(

2009. dec. 12. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mintha csak én írtam volna minden egyes mondatot...
2009. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor megkövetem magam, bocs:)! azért gondoltam én spec. hogy lány vagy, mert az ide írók 90% lány vagy nő. De ettől függetlenül ugyanaz a mondanivalóm még mindig. Olyan társat kell választani, akinek ha kiadod magadat az tisztelettel fogadja ezt, ő is megnyílik feléd, és nem az van a fejedben , hogy "te jó ég, elmondtam neki egy dolgot és most látom hogy tök balgának néz"....
2009. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sosem azzal volt a baj, hogy a partnerek nem tisztelettel fogadták a "kitárulkozást". Egyszerűen fárasztó valamit lerombolni..vagy ha úgy tetszik elhagyni, minden elemével együtt..aztán egy teljesen más dolgot kezdeni..így értettem. Nem a csalódástól félek..de lehet nem tudom rendesen kifejezni magam..
2009. dec. 12. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"annyira nehezen találni manapság normális társat..és igazából nincs is olyan hely, ahol ismerkedni lehet"


Ismerd be, legalább csendben, magadnak,hogy nem mersz lépni, hiába tagadod, félsz újba belekezdeni.


Egyébként pedig ne azt lásd,hogy mindig rosszul végződik, keresd meg azt, mit rontasz el, pl lehet nem kéne kiadnod magad..


Ebben a huza-vonában mindketten tönkre fogtok menni. Hiányzik ez? Legalább adjatok magatoknak x időt, ha visszataláltok egymáshoz, akkor megéri, de a folytonos veszekedéssel csak el fog durvulni minden.

2009. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, nem kell eröltetni. Örök bölcsesség.
2009. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy minden befejeződött párkapcsolat csak elvesz belőled?

Szerintem figyeld meg a folyamatot magadban egy kicsit jobban! Lehet, hogy a korábbi kapcsolataid nem ajándékoztak meg az élethosszig tartó szerelemmel, de mást sem profitáltál belőlük? Hm?

Egy párkapcsolat végén érdemes mindig számot vetni, mire is jutottatok az együtt töltött idő alatt. Lehet, hogy nőt az emberismereted, sőt önmagad ismerete is stb.


Ha egy kapcsolat jövője már nem hoz izgalomba, vagy ha nem vársz semmi jót tőle, akkor talán tényleg jobb, ha véget vetettek neki. De ez miért jelentene feltétlen kudarcot???

Én minden korábbi kapcsolatom után szintén meghaltam egy kicsit, de mikor már letisztultak a kedélyek, érzelmek, nem kellett sok időnek eltelnie, hogy belássam, egyáltalán nem volt értelmetlen a kapcsolat. Csak példának említem, hogy volt, hogy rádöbbentem, milyen hülyén választok, s nem véletlen, hogy folyton kimenekülésre hajtom magam. stb.


Én csak azt mondom, nem kell egyből veszteségként felfogni, ha vége egy kapcsolatnak. S ha menni kell, ha nincs, a megszokáson kívül más, ami visszatartson, akkor menni kell! S mégha furcsa is az utána jövő időszak, sőt nemcsak furcsa, hanem hiánnyal, szomorúsággal, fájdalommal, emlékekkel teli, akkor is. Egy idő után ezek elmúlnak, s ha tényleg elmúltak, akkor helyes volt a szakítás mellett dönteni.

2009. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!