Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira rossz, hogy szinte...

Annyira rossz, hogy szinte csak magamra számíthatok. (? )

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok, nyáron leszek 18. Anyukám márciusban halt meg, nagyon szeretem őt, mindenben számíthattam rá.

Azóta a barátjával es az ő anyukájával élek. Bár rendesek velem, de mégsem vérszerinti rokonok,ennek megfelelően nem is szerethetnek annyira. Tesóm nincsen és néha annyira egyedül érzem magam. 17évesen olyan dolgokkal kell foglalkoznom, ami más tininek még csak eszébe sem jut. Nehéz belátni, de nagyon hiányzik egy igazi család és szeretet. Nagyszerű barátaim vannak, de az mégsem olyan.

Fogalmam sincs, hogy hogyan fogok 0 családi segítséggel boldogulni az életben.


2014. febr. 14. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értelek, ha nem adtak intézetbe hanem nevelnek azok a szavaiddal élve idegenek akkor miért ne lennének a családod?
2014. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Apud? Egyébként én úgy tudom hogy 16 éves kor fölött a gyerekek nem mehetnek intézménybe (árvaház). De az mégsem olyan mintha a családja lenne! mert nem az!!!!!!!!!
2014. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem az anyukád miatt.

Másrészt viszont nem igazán értelek én sem.

A nevelőapád, és az anyukája nem dobtak ki, hanem befogadtak, így ők a családod.

De ennek ellenére miért ne boldogulhatnál 0 családi segítséggel?

Sokunknak bár nem haltak meg a szülei de ugyanúgy 0 segítséggel tudnak boldogulni. Én vagyok az egyik élő példa rá. Hiába vannak szüleim az egyik részegebb a másiknál. Érezheted egy picit szerencsésebbnek magad. Legalább van egy csodás emléked édesanyádról. Nekem még ez sem jutott.

2014. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már miért ne mehetne, akkor akinek senki rokona nincs az kiskorúként megy a híd alá?
2014. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Apámmal nem tartom a kapcsolatot és nem is nagyon szeretném.


Mehettem volna gyermekfaluba is, de kb ez lett volna qz utolsó amit akarok.


Tényleg rendesek, meg minden, de akkor sem a családom. Nem szeretnek és nem is szerethetnek úgy. Nyilván én sem őket. Néha azt érzem, mintha csak lakótársak lennénk. Hiányzik hogy valaki megöleljen itthon, megkérdezze hogy milyen volt a napom stb. Ezek az eegyszerű dolgok.

2014. febr. 14. 23:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem fogadtak be, hanem ők költöztek hozzánk, amikor összejöttek anyával. És én ezért hálás is vagyok.
2014. febr. 14. 23:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezen sajnos már változtatni nem tudsz, hiába keseregsz. Próbáld meg kihozni belőle a legjobbat nem pedig mélyebbre süllyedni, mert te most azt teszed.
2014. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Próbálok mindig pozitív maradni, de néha nagyon nehéz. Hirtelen szakadt rám ez a felelősség.
2014. febr. 14. 23:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Részvétem. Viszont nagyon sokan vannak rajtad kívül, akiknek szintén szülői segítség nélkül kell boldogulni az életben. ettől függetlenül persze nem könnyű.
2014. febr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!