Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha a saját...

Mit csinálnál, ha a saját párod nem lenne hajlandó hivatalosan elismerni, hogy pénzzel tartozik neked?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, hivatalosan nem vagyunk élettársak. Építkeztünk, vagyis ő, mert akkor ismerkedtünk meg, mikor építkezett. Én 6 millió forintot beletettem az építkezsbe több részletben, amit édesanyám ajéndékozott nekem korábban. Azt ígérte a párom, ha az összeset beletettem, megírjuk a hivatalos papírt róla. Tulajdonjogot nem kaphatok, mert hitel van a házon, így maradt az, hogy kölcsönszerződést írunk, s közjegyző hitelesíti. De ezt már nem szeretné, mert szerinte vekig nem tudna kifizetni. Ami ugye nem lenne baj, mert hát együtt tervezzük az életünket, de ha valamiért mégis külön válnának az útjaink, akkor szeretnm, ha lenne a kezemben valami. Nem érti, hogy ez az én jövőbeli létbizonytalanságomhoz vezethet. Ha velem tervez örökre, ezt mondja, bár házasságot nem akar, akkor mindegy hogy aláírja-e, mert nem kérem el tőle. De ha szétválnánk, nem gondolhatja, hogy elviheti a pénzem. Vagy ha ő elhalálozna, valamivel bizonyítanom kellene, hogy a ház eladási árából nek jár x pénz. Azt mondja drága a közjegyző (nem gondolnám hogy 20 ezernél több lenne), így csak halogatja. Meg konkrét időpontot nem hajlandó aláírni.

Jogosan érzem, hogy a saját párom semmibe vesz? Van értelme így folytatni, ha ennyire nem számít neki, hogy velem mi lenne, ha vele történne valami? (mert így a gyerekei örökölnének mindent, az én pénzemet is) Mit tehetnék? Elköltözni sem tudok így.


2014. febr. 12. 13:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a pénznek megfelelő részt veheted úgy, hogy elbuktad. Egy nem stiklis ember magától ment volna a közjegyzőhöz,vagy ügyvédhez, vagy bárhová, hogy biztonságba tudjon téged és vitt volna téged, csak hogy neki eszébe nincs.


Ez a pasi mindent magának akar, és mivel nem irtatok semmit, és házasok sem vagytok igy semmit nem tudsz csinálni.

2014. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

*jár a 6 millió forint, vagy az idő elteltével annak inflációval számított akkori értéke


Akkor a pasi rászámlázza lakhatás címén az aktuális albérleti díjat, és még a kérdezőnek kell fizetnie és ismét a pasi jár jól, a kérdező meg a bajból még nagyobbat csinál.

2014. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Élettársi közösségben a bevitt vagyont meg kell osztani, tehát a házba fektetett pénz járna. Ellenben sem élettárson, sem házastárson nem lehet utólag lakbért követelni, mivel vagyonközösségben éltek, s ez magában foglalja a felek bármely különvagyona hasznainak közös élvezetét is (pl. az egyik fél különvagyonaként meglévő lakásának bérbe adásából származó bevétel is közös!).
2014. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Te is hibás vagy, mert 6 milliót nem lehet csak úgy odaadni, hogy majd, ha mindet megkapja, akkor írtok róla papírt. A párod kifogása meg nevetséges, egyértelmű, hogy az a terve, hogy ha szétmentek, akkor kiforgasson téged a közös vagyonból. Amúgy nagyon egyszerűen megtudhatod, tényleg erre játszik-e: mondd meg, hogy amíg nem mentek el közjegyzőhöz, addig írjatok egy szerződést egymással, két tanú írja alá, az is hivatalos okiratnak számít. Legyen benne, hogy mennyivel szálltál be az építkezésbe, és mennyi jár, ha ki kell költöznöd. Ezt ingyen meg tudjátok csinálni, ha erre se hajlandó, akkor sajnos szépen p0fára ejtett. Legközelebb legyél kicsit okosabb.
2014. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy eső után köpönyeg. Ha nem ismeri el, akkor kemény pereskedés vár rátok, hogy bizonyítani tudd. Mondjuk én soha nem adtam volna ennél kevesebb pénzt se oda, főleg, hogy ennyiből már megyeszékhelyen is tudtál volna venni egy kis lakást, amit ha kiadsz, még fialt is volna a pénzed, na, de hát ez én vagyok. Ő meg se elvenni nem akar, se kifizetni, se elismerni, csak közös jövőt tervezni...Persze, amíg mást nem mond, aztán két perc alatt úgy kitezs a pucér segg..el, hogy csak pisloghatsz.A helyedben sürgősen elmennék ügyvédhez, kerül, amibe kerül, minimum jelzálogjogot létesíttetnék a házikóján a tartozás erejéig, most azonnal kezdje el törleszteni, aztán lelécelnék ettől a patkánytól.

OFF hogy lehetnek ennyire khm...naivak az emberek???!!!

2014. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha megvan a papir az ajandekozasrol anyadtol, es a felujitasbol a szamlak amiket abbol a penzbol fizettel, akkor talan van eselyed. Egyebkent buktad a penzt.
2014. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék akkora hülye, hogy ebbe belemenjek.
2014. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálam ez a téma elő sem fordulna, mert veled ellentétben eszembe sem jutna egy ilyen emberrel élni. Nem szeret, csak használ és kihasznál, de azt aztán alaposan!


Buktad a pénzt, kedvesem, mert nincs az az ügyvéd, aki bebizonyítja neked bármely bíróság előtt hivatalos papír nélkül, hogy a párodnak - pláne élettársi közösségben! - mennyi lóvét adtál.

2014. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!