Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha a saját...

Mit csinálnál, ha a saját párod nem lenne hajlandó hivatalosan elismerni, hogy pénzzel tartozik neked?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, hivatalosan nem vagyunk élettársak. Építkeztünk, vagyis ő, mert akkor ismerkedtünk meg, mikor építkezett. Én 6 millió forintot beletettem az építkezsbe több részletben, amit édesanyám ajéndékozott nekem korábban. Azt ígérte a párom, ha az összeset beletettem, megírjuk a hivatalos papírt róla. Tulajdonjogot nem kaphatok, mert hitel van a házon, így maradt az, hogy kölcsönszerződést írunk, s közjegyző hitelesíti. De ezt már nem szeretné, mert szerinte vekig nem tudna kifizetni. Ami ugye nem lenne baj, mert hát együtt tervezzük az életünket, de ha valamiért mégis külön válnának az útjaink, akkor szeretnm, ha lenne a kezemben valami. Nem érti, hogy ez az én jövőbeli létbizonytalanságomhoz vezethet. Ha velem tervez örökre, ezt mondja, bár házasságot nem akar, akkor mindegy hogy aláírja-e, mert nem kérem el tőle. De ha szétválnánk, nem gondolhatja, hogy elviheti a pénzem. Vagy ha ő elhalálozna, valamivel bizonyítanom kellene, hogy a ház eladási árából nek jár x pénz. Azt mondja drága a közjegyző (nem gondolnám hogy 20 ezernél több lenne), így csak halogatja. Meg konkrét időpontot nem hajlandó aláírni.

Jogosan érzem, hogy a saját párom semmibe vesz? Van értelme így folytatni, ha ennyire nem számít neki, hogy velem mi lenne, ha vele történne valami? (mert így a gyerekei örökölnének mindent, az én pénzemet is) Mit tehetnék? Elköltözni sem tudok így.


2014. febr. 12. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát így, ebben a formában nem hagynám, hogy hülyének nézzem. Persze, se közjegyző, se házasság, se, se ,se maj a végén SE PÉNZ...


Én közjegyző nélkül egy vasat sem adnék a helyedben.

2014. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
ez bukó de hát végre egyszer a mindzsó járt pórul, mert fordított helyzet az mindennapos.
2014. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Megkérdeznék egy közjegyzőt, hogy mennyibe kerülne, hogy legalább ezzel ne tudjon takarózni.
2014. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
En papir nelkül nem adtam volna neki penzt. Szerelem ide vagy oda.
2014. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Hat... Ha bizonyitani tudod hogy miota egyutt vagytok vetted fel a penzt a haz akkor kezdett latvanyosan haladni talan van eselyed valamit visszaszerezni... Persze ha vannak szamlak stb... Amugy bebuktal 6 millat...

Konnyen jott konnyen megy!

2014. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Megjártad. Felelőtlenül adtál pénzt. Max egy jó ügyvéd talán tudna segíteni, de nagyon kevés az esélye.
2014. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A második válaszolót nem tudom értelmezni, talán ha más tájszólást alkalmaz.


Most a pénz is lényeg, igen, de már vissza nem mehetek az időben. Ami problma inkább, hogy mit kezdentek egy ilyen emberrel. Mert amúgy boldogan élünk évek óta, és ha sosem hagyjuk el egymást és 100 évig élünk, akkor nem is lenne probléma egy papír, de ugye ez nem biztos.

2014. febr. 12. 14:01
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

A párod kihasznál téged! Ha pedig kihasznál, felmerül a kérdés, tényleg szeret-e?!

Mind kifogás, amit felsoroltál részéről. Drága a közjegyző? És a 6 milla nem sok?

2014. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

1: Miért nem vesz feleségül?

2: Miért nem ír egy végrendeletet amiben bele foglalja hogy te mennyit kapsz?

3: Haszonélvezeti jogot kaphass??!!



Na de hogy a saját véleményemet is leírjam, nekem ez minden csak nem szerelem.Ahol a pár nem kíván össze esküdni, nem terveznek gyereket, ahol kölcsön adunk a szerelmünknek, ne értsd félre nem ezzel van a gond hanem azzal hogy ez olyan kavalkád az egész.


Miért mentél bele ebbe az egészbe egyáltalán?????



Hány évesek vagytok???

2014. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Az lenne a megoldás, hogy nem írtok konkrét időpontot, hanem olyan szerződést köttök, hogy ha megszűnik az együttéléssel járó vagyonközösség valami miatt (akár szakítás, akár valamelyikőtök halála miatt), akkor neked/örökösödnek jár a 6 millió forint, vagy az idő elteltével annak inflációval számított akkori értéke. Ha 15 éve múlva, akkor akkor, ha jövőre, akkor akkor kell odaadnia.
2014. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!