Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye engem ezek az adósságok...

Ugye engem ezek az adósságok nem érinthetnek?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Szüleim, akik borzasztó emberek és nagyon alkoholisták, egy nagy családi házban laknak albérletben. A házat egy szintén alkoholista haverjuktól "bérlik" 8 éve. Én soha egy percet sem éltem ott, kiskorom óta nagyszüleim neveltek, mert anyámék ütöttem vertek éheztettek, nem dolgoztak, ha mégis akkor elitták és elgépezték a pénzt. Tehát engem kb 7 évesen magukhoz vettek az anyai nagyszüleim, nem hivatalosan, tehát nem ők lettek a gyámjaim, simán csak velük éltem. Nem sokkal azután, hogy beköltöztek ebbe a házba, megkértek, hogy jelentkezzek be hozzájuk állandó lakcímre, mert ki fogják kapcsolni náluk a közüzemi szolgáltatásokat, viszont ha él ott egy iskolába járó kiskorú, akkor védett fogyasztókká válnak, így nem kapcsolják ki. Életem legnagyobb hibája volt, de akkor azt mondtam, rendben. Bármilyen emberek is, mégiscsak a szüleim, és nem akartam hogy télen víz gáz áram nélkül maradjanak. Na azóta halmozzák a tartozásokat, persze ezt azt fizetgettek néha, de már milliós nagyságrendű a szolgáltatók felé a tartozás. Én erről nem sokat tudtam eddig, mivel elég ritkán beszélek velük. A hatalmas tartozások miatt a közüzemi szolgáltatók levelet küldtek a tulajnak, hogy el fogják árverezni a házat, mire a tulaj hirtelen beperelte anyámékat, és 5 évi albérleti díjat követel visszamenőleg. Pedig eddig nagy haverok voltak, együtt ittak, meg hát eddig miért nem kért pénzt, de mindegy, ez nem is az én bajom. Viszont egy kicsit most megijedtem, hogy esetleg ezeket a tartozásokat (közüzem + albérleti díj), esetleg rajtam is követelhetik? Semmi nincs a nevemen, se számlák, de albérleti szerződés, semmi a világon, de az elmúlt 5 évben végülis én is papíron egy ott élő és dolgozó felnőtt ember voltam, anyámékkal együtt. Kérdésem, hogy ezeket a tartozásokat behajthatják-e rajtam? A tulajdonos ellenem nem tett feljelentést, pusztán azon a jogcímen hogy ott van az állandó lakcímem, elővehetnek-e engem? (közüzemi díjak + az albérleti feljelentés egyaránt érdekel) Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni
2014. febr. 11. 15:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Rajtad nem követlenek semmit. Ha meghalnak a tartozás örökölhető, de arról lemondhatsz. Szóval neked nem kell fizetned semmit, mindegy hogy hova voltál bejelentve.
2014. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!