Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye engem ezek az adósságok...

Ugye engem ezek az adósságok nem érinthetnek?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Szüleim, akik borzasztó emberek és nagyon alkoholisták, egy nagy családi házban laknak albérletben. A házat egy szintén alkoholista haverjuktól "bérlik" 8 éve. Én soha egy percet sem éltem ott, kiskorom óta nagyszüleim neveltek, mert anyámék ütöttem vertek éheztettek, nem dolgoztak, ha mégis akkor elitták és elgépezték a pénzt. Tehát engem kb 7 évesen magukhoz vettek az anyai nagyszüleim, nem hivatalosan, tehát nem ők lettek a gyámjaim, simán csak velük éltem. Nem sokkal azután, hogy beköltöztek ebbe a házba, megkértek, hogy jelentkezzek be hozzájuk állandó lakcímre, mert ki fogják kapcsolni náluk a közüzemi szolgáltatásokat, viszont ha él ott egy iskolába járó kiskorú, akkor védett fogyasztókká válnak, így nem kapcsolják ki. Életem legnagyobb hibája volt, de akkor azt mondtam, rendben. Bármilyen emberek is, mégiscsak a szüleim, és nem akartam hogy télen víz gáz áram nélkül maradjanak. Na azóta halmozzák a tartozásokat, persze ezt azt fizetgettek néha, de már milliós nagyságrendű a szolgáltatók felé a tartozás. Én erről nem sokat tudtam eddig, mivel elég ritkán beszélek velük. A hatalmas tartozások miatt a közüzemi szolgáltatók levelet küldtek a tulajnak, hogy el fogják árverezni a házat, mire a tulaj hirtelen beperelte anyámékat, és 5 évi albérleti díjat követel visszamenőleg. Pedig eddig nagy haverok voltak, együtt ittak, meg hát eddig miért nem kért pénzt, de mindegy, ez nem is az én bajom. Viszont egy kicsit most megijedtem, hogy esetleg ezeket a tartozásokat (közüzem + albérleti díj), esetleg rajtam is követelhetik? Semmi nincs a nevemen, se számlák, de albérleti szerződés, semmi a világon, de az elmúlt 5 évben végülis én is papíron egy ott élő és dolgozó felnőtt ember voltam, anyámékkal együtt. Kérdésem, hogy ezeket a tartozásokat behajthatják-e rajtam? A tulajdonos ellenem nem tett feljelentést, pusztán azon a jogcímen hogy ott van az állandó lakcímem, elővehetnek-e engem? (közüzemi díjak + az albérleti feljelentés egyaránt érdekel) Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni
2014. febr. 11. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Van albérleti szerződésük? Meg lennék lepve, ha írtak volna.

Ha így van, azt is kétlem, h Anyudéktól bármit követelhet. Mert ugye ha van szerződés, akkor neki meg adóznia kellene az albérleti díj bevétele után, amit egyszerűen a leírtak alapján nem hiszek el (tehát a tulaj is megütheti a bokáját).

De azért jó lenne, ha kijelentkeznél onnan.

2014. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. Meg szerintem sincs papír róla, így még anyudék is megússzák szerintem. De egyetértek az elsővel, mihamarabb iratkozz ki onnan más címre.
2014. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jelentkezz át a nagy szüleidhez. A szüleidnek nem kell róla tudniuk. Azzal menj be hivatalba, aki tulaja a nagyszüleid házának, vigyétek a tulajdoni lapot, ír egy papírt, hogy te ezentúl ott laksz, kapsz új lakcím kártyát és ennyi. Átköltöznöd nem muszáj.
2014. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell oda tulajdonlap. Csak a tulaj aláírása kell az igénylőlapra.
2014. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a nagyszüleim saját házban laknak! :)
2014. febr. 11. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt terheli a tartozás, akinek a nevén van a mérőóra. Ha nem lett átírva, akkor kezdésnek a ház tulaján fogják követelni a tartozást. Az polgári peres úton érvényesítheti a követelését a bérlőkön, ami lehetetlen, ha nincs semmijük sem.

Téged anyagi felelősség nem terhel, nem veled kötött szerződést a szolgáltató.

2014. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elvileg bármikor kijelentkehetsz onnan, teljesen fölösleges, hogy oda légy bejelentve.


A kérdésre: az albérleti díj elmaradást az albérlökön (azaz a szüleiden) lehet csak behajtani, te kizárólag abban az esetben lennél kötelezhetö erre, ha te aláírtál volna egy albérleti szerzödést, vagy kezességet vállaltál volna a szüleid adóságáért.

A közüzemi tartozásokat annak kell fizetnie, akinek a nevén az órák vannak, neked semmi esetben sem.

2014. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem írattak veled alá semmiféle papírt a szüeid, gondolom.... Abban az egy esetben követelhetne a tulaj tőled, ha általad aláírt szerződése lenne, miszerint te a bérlője vagy (ami után adóznia kellene), ha ez nincs, akkor tőled nincs mit akarjon.

Szüleid hova vannak bejelentkezve, csak kíváncsiságból kérdezem....


Amúgy nagyon kétlem, hogy nekik lenne bérleti szerződésük, szerintem úgy működött, hogy 2 piálás közt vagy alatt megbeszélték, hogy kiveszik "bérbe" és ennyi.


A tulaj nem fogja tudni behajtani az elmaradt "bért", egyrészt mivel 90%, hogy nincs szerződés, másrészt pedig hiába is lenne, hogy hajtaná be a nincstelen szüleiden?


A közüzemi díjakkal csak és kizárólag az tartozik, aki a szolgáltatókkal szerződést kötött, aki ugye nem te vagy. Tehát semmi közöd hozzá, a tulajdonos meg megszívta, akárhogy is nézzük.

Azért jelentkezz ki onnan, miért vagy még ott hivatalosan?!

2014. febr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok. Anyám állítja hogy van bérleti szerződés valami kézzel írott, de hát ez vagy igaz, vagy nem. Ja, és azt nem tudom, hogy számít-e a történetben, de még régen egyszer anyámnak volt egy rövid józan időszaka, elhagyta apámat, odajött ő is a nagyszüleimhez, követelte apámon a gyerektartást, az meg, hogy ne kelljen fizetnie, lemondott rólam, mindenféle szülői jogról, gyámságról, mindenről. Legalábbis nekem ezt mesélték. Na most, ha ilyen létezik, akkor ő hivatalosan nem is az apám már, szóval ilyen alapon semmi közöm sincsen a tartozásához, ugye? Ha esetleg az ő nevén vannak az órák meg minden....
2014. febr. 12. 07:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy apa "lemond" a gyerekröl, kivéve, ha valaki más örökbefogadja hivatalosan - szóval ez (is) csak mese.
2014. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!