Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Használhatom a 2 keresztneveme...

Lienah kérdése:

Használhatom a 2 keresztnevemet így? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg ha engem eddig Kiss Renáta Hajnalkának hívtak, nemsokára férjhezmegyek felveszem a párom vezetéknevét (Kovács) de úgy szeretném használni, hogy Kovács R. Hajnalka azt lehet? Vagy keresztnevet nem lehet így "rövidíteni"?
2014. jan. 30. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
igen
2014. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
hivatalos papíron nem. aláírni meg úgy írsz alá, ahogy szeretnél. De ha változtatsz vezetéknevet, akkor azzal együtt le is teheted a Renáta nevet (ha szeretnéd), mert akkor csak 1x kell cserélni a papírokat
2014. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2014. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Igen, ez így van, mivel nem voltam benne biztos, hogy jó "topic-ba" tettem fel a kérdést. Ennyire zavaró?

2014. jan. 30. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem így van a nevem. Hivatalos papírokon nem szabad rövidítést használni, de amúgy az élet minden területén a középső nevem ponttal rövidítem. Én így szeretem.
2014. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékúaknak:)
2014. jan. 30. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:

miert nem lehet hivataloson?

sosem hasznalom aa 3. at!

sosem irom le, ha kerdik sem mondom,senkinek semmi koze hozza!

30 ev alatt nem szoltak erte...

vmeik okmanyomon anno rajt se volt a 3....

2014. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Lehet. Láttam már olyan embert a neten, aki tanszékvezető és kutató, publikál ezer cikket és könyvcikkelyeket is ír. Az egyik keresztnevét csak egy betű jelzi, ráadásul ez a neve a második, nem az első. Nem az adott embert írom le példának, de nyílván így is érthető lesz:


Ez az eredeti neve:

dr. Tóth József Gábor


És így használja:

dr. Tóth G. József


Úgyhogy szerintem nyugodtan használd. Ha kétségeid vannak, kérdezz rá az anyakönyvvezetőre. Sok boldogságot! :)

2014. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zabmester ***** válasza:
100%
Persze, így, ilyen módon lehet. Publikálhat ezzel a névvel, különböző helyeken aláírhat így, stb., de pl. a személyi igazolványában, az anyakönyvi kivonatában, az útlevelében nem lehet így a neve, mert hivatalosan nem viselheti így. Ettől még a magán- vagy szakmai életében nyugodtan használhatja ebben a formában.
2014. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azthittem, hogy attól, hogy "megköszöntem" már mindenki lezártnak tekinti a dolgot... De örülök, hogy mér írtatok.

A 2 utolsónak meg aztán főleg:)

Szóval Köszönöm mégegyszer

2014. febr. 3. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!