Csak erről szól?

Figyelt kérdés

A tanácsotokat szeretném kikérni!

A probléma az,hogy mindenki csak kihasznál.

Bár szeretek az embereken segíteni,de olyan rossz érzés,mikor köszöntök valakit és utána nem hogy köszönetet nem kapok,még le sem tojnak.Az utcában is csak azért állnak szóba velünk,mert mi általában segítünk.A szomszédnak is tanúskodunk,aztán cserébe még annyira sem képes,hogy az autóból felemelje a kezét,mikor találkozunk.

Az utcából is kölcsön kértek már ezt azt és mikor találkozunk elfordítja a fejét vagy épp rólam csámcsog a pletyka társaival.

A legnagyobb probléma,hogy már a testvéreim is ilyenek.

Nagyon rosszul esik és már szóltam emiatt,de annál rosszabb!

Mit tegyek?Mert kutyául érzem magam,hogy ilyen érzéketlen,hálátlanok az emberek...


2014. jan. 28. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindenki messiása lenni. Én is megtanultam a saját káromon. Ne adj kölcsön, ne tegyél szívességet senkinek. Sajnos az emberek már csak ilyenek.
2014. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy segíts önzetlenül, vagy ne segíts. Csak rajtad múlik, hogy hagyod-e magad kihasználni.

Ha valaki kölcsön kér, akiben nem bízol, vagy aki volt, hogy már nem adta meg, nyugodtan utasítsd vissza, hogy most neked is nagyon sok a kiadásod, sajnos nem tudsz segíteni.


Én ha segítek valakinek, azért vagy nem várok hálát és viszonzást, hanem egyszerűen azért teszem, mert segíteni akarok, vagy alapból kérek valami viszonzást, vagy ha valamiért úgy látom jónak, akkor megmondom, hogy ne haragudj, de nem.

Ennyi. Nem kell túldimenzionálni.

2014. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem éri meg jónak lenni! Minek segítesz akkor! Szard le őket!
2014. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!