Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szolnál ha így barátkozna...

Mit szolnál ha így barátkozna az ovis gyereked?

Figyelt kérdés
Nagy egzisztenciális különbségű a két család, az egyik az also középosztály, a másik a legmagasabb kategoria, minden szinten, anyagi, kulturális egzisztenciális, minden téren. Hogyan lehet kezelni egy ilyen barátságot, a szülők szintjén? A gyerekek még kicsik, 6 évesek, oviban sülve-főve együtt vannak. A későbbiekben szerintetek megmaradhat egy ilyen barátság, vagy ez a ritkább?
2014. jan. 16. 16:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük ott, hogy az ovis barátságok a lehető legritkább esetben tartanak ki évekig, hacsak nem ugyanabba a suliba mennek tovább a gyerekek. Ilyen korban az embernek a barátság nem ugyanazt jelenti, mint akár 3-4 évvel később, még akkor is, ha van vki az oviban, akivel jól elvan.


Ha meg továbbra is találkoznak, sztem minden attól függ, hogy hogy neveli a két család a gyerekét. Nem kényeztetik-e el túlzottan a gazdagok a gyereküket, nem lesz-e követelőző, lesz-e benne annyi tapintat, hogy szegényebbek előtt ne dicsekedjen a cuccaival, fel tudja-e fogni, hogy nem az az alapvető létállapot, hogy az ember évi 4x nyaral...

A másik esetben meg meg kell tanítani a gyereknek azt, hogy nem szabad irigykedni vagy hogy nem rosszabb nálunk az, aki jobban él.

2014. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
18%
Az ifjú geróf is együtt nevelkedett a kasznár, vagy a kocsis fiával, oszt jól megvoltak: úrfi, fiatalúr, meg a Józsi gyerök. :-)
2014. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%

"Kezdjük ott, hogy az ovis barátságok a lehető legritkább esetben tartanak ki évekig"


Nos, akkor ismerd meg a következő történetet: a barátom az oviban lett szerelmes egy kislányba. Együtt jártak iskolába is, ott is egymás mellett ültek, aztán gimibe. Érettségi után összeházasodtak, s a lányuk már 10 éve fogorvos.


Nos?! Te lépsz! :-)

2014. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem azt írtam, hogy soha, hanem azt, hogy ritkán. Juhú, van egy db példa. Most ellentmondtál nekem? Nem. Szövegértelmezés egyes :).
2014. jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A lumpen családoktól eltekintve a különböző osztályokból érkező gyerekek között még nincs nagy kulturális különbség, különösen ha egy óvodába járnak. Még az általános iskolában sem lesz. Addig minden további nélkül lehetnek jó barátok. Középiskolában már elválnak útjaik, és az olló idővel egyre nagyobbra nyílik. (És persze mindig vannak kivételek, mielőtt 13 belekötne).
2014. jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sok múlik azon, hogy a két család hogyan kezeli ezt a különbséget, illetve a gyerekek tudják-e kezelni, nincs-e irigykedés, hogy neki van, a másiknak meg nincs, stb.

Erre tipikus példa a sajátom. Nekem is volt egy nagyon gazdag ovis társam anno, akivel nagyon jól kijöttünk egészen addig, amíg be nem hozott valami csilli villi játékot, amire nekem is évek óta fájt már a fogam. A mai napig emlékszem, egy barbie-khoz való sétáló és nyerítő ló volt az első ilyen. :D:D Anyu hiába próbálta megmagyarázni, hogy az ő szülei mások, megtehetik, hogy megvegyék a Biankának azt a lovat, ők sajnos nem tudják megvenni nekem, ettől még fene irigy voltam, a szüleim minden igyekezete ellenére sem tudtam kezelni a helyzetet.

Az ovis barátságokból amúgy is nagyon ritkán lesz igazi barátság, ha csak nem kerülnek egy suliba is a gyerekek, akkor már esélyesebb. Ilyen társadalmi különbségekkel még valószínűtlenebb. Ahhoz nagyon jól kellene kezelni ezt a helyzetet, hiszen ha máshol már nem találkoznak, akkor majd egymáshoz viszitek a gyerekeket és ott igencsak kiütköznek majd ezek a különbségek.

2014. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!