Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szolnál ha így barátkozna...

Mit szolnál ha így barátkozna az ovis gyereked?

Figyelt kérdés
Nagy egzisztenciális különbségű a két család, az egyik az also középosztály, a másik a legmagasabb kategoria, minden szinten, anyagi, kulturális egzisztenciális, minden téren. Hogyan lehet kezelni egy ilyen barátságot, a szülők szintjén? A gyerekek még kicsik, 6 évesek, oviban sülve-főve együtt vannak. A későbbiekben szerintetek megmaradhat egy ilyen barátság, vagy ez a ritkább?
2014. jan. 16. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez szerintem attól függ, hogy a gyerekek miként kezelik a különbséget, illetve a szülőktől milyen hozzáállást hoztak. Köztem, és a legjobb barátnőm közt kitűnően működött a dolog, soha nem volt ebből semmilyen konfliktusunk sem.
2014. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Koldus és királyfi :)


Miért ne maradhatna, de valószínűbb, hogy nem fog. Ez érzelmi intelligencia kérdése. Szerintem ilyenkor kialakulhat a csóróbb család részéről egy kisebbségi érzés, de az is lehet úgy vannak vele, hogy hagyják had játsszon a gyerek a gazdagék gyerekével, mert később jó kapcsolati tőkére tehet szert így a gyerek. Amúgy ahogy elkerülnek más iskolába, a barátságnak is annyi lesz valószínű.


Na de hogy kerül össze egy felső leg leg leg kategória egy középosztálybelivel?


Nem mintha nem lehetne, csak azt gondolnám, aki fullos, az olyan oviba járatja a agyereket, magán ovi, két tannyelv stb. stb.

2014. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Az ovis barátságok egzisztenciális, szociális meg mit tudom én milyenális különbségek nélkül sem szólnak egy életre.


Jön az iskola, azt is elfelejtik kikkel jártak oviba. A gyerekek ritkán kötnek igazán mély barátságot, még a felnőttek sem szoktak.

2014. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem magán-óvodáztatják meg hasonlók, ezért valószínűleg a szülők is inkább afelé hajlanak, hogy inkább a középszintet szokja meg a gyerek társadalmilag.
2014. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
nekem is az utolsó kommentelő kérdése jutott eszembe először. Az hogy hogyan lehet h. egy oviba járnak a legfelsőbb kategóriás családok általában hiper-szuper ovikba járatják a csemetéjüket amit egy alsó közép osztálybeli nem engedhet meg magának.
2014. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
bocs már nem az utolsó kommentelő mert közben érkezett néhány válasz :)
2014. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
A kisgyerekek, ha normálisan vannak nevelve, magasból tesznek arra, hogy kinek mennyi pénze van. Nekik még nem arról szól az életük, hogy milyen márkájú és árkategóriájú cuccaik vannak, és nem az éredkli őket a legjobban, hogy a másiknak mért van sokkal drágább, mint neki. Még egyszer hangsúlyozom, HA normálisan nevelik őket. Rajtatok, szülőkön múlik.
2014. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A legmagasabb kategória vagytok ti?
2014. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Sok mindentől függ. Ha nem irigykednek egymásra, hanem igazi barátok maradnak, akkor nem lesz semmi baj. De mivel az emberek nagy része irigy és rosszindulatú, ezért valószínű, hogy nem maradnak barátok, mert a gazdag kisgyereknek lelkileg és szellemileg kevés lesz a csóró gyerek, a csóró pedig irigykedni fog a gazdagra, minél inkább felméri a saját és a társa életét és a különbségeket, annál jobban.


Nekem is volt egy ilyen barátságom, ott én voltam a "gazdag", a legjobb barátnőm meg a csóró, akinek még kajára is alig volt pénze. Mindig segíteni akartam rajta, meg volt bennem a jó szándék, de ő folyamatosan irigykedett rám, sokszor direkt szívatott, hogy nekem is hasonlóan rossz legyen, mint neki, hogy tudjam, milyen érzés...szerintem ha lelkileg és szellemileg nem lesznek egy szinten, akkor ebből nem lehet barátság.

2014. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
A válaszom attól függ,hogy a kérdező a gazdag vagy a szegény tábort gyarapítsa!
2014. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!