Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem irritáló? Mi a...

Ez csak nekem irritáló? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Titeket nem idegesít objektíven és/vagy szubjektíven az a jelenség, amikor a középkorukban járó anyukák kisgyermekként tekintenek a felnőtt korú utódaikra, úgy is viselkednek? Szerintetek nem beteges ez a majomszeretet? Ezek az anyukák miért nem érzik a természetes elszakadást?
2014. jan. 2. 00:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
16%
Nem tudom van e gyermeked, ha nincs majd megtudod. Anyának lenni a világon a legjobb dolog!
2014. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem nem minden anya ilyen. Nekem is vannak felnőtt gyerekeim, imádom őket, de nem majomszeretettel. Nem csüngök rajtuk, élik az életüket. Viszont nem ítélek el senkit sem egy olyan ügyben amiben nem vagyok benne. Amíg nem jutottál arra a pontra,hogy elenged a felnőtt gyerekedet a nagy betűs életbe addig nem hiszem, hogy le kéne szólnod azokat a szülőket akik ragaszkodnak így vagy úgy a gyerekeihez. Soha nem tudhatod, hogy te milyen leszel.
2014. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Engem idegesit! Nagyon lekezelően tud hatni az olyan viselkedés.
2014. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem ilyenek, nekem ez számít, akinek ilyen szüleik vannak, az az ő dolga, hogyan kezeli ezt le.
2014. jan. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez csak addig zavart, amíg magam sem voltam benne biztos, hogy felnőtt vagyok-e vagy nem. Manapság már nem zavarna.
2014. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Párom anyja ilyen, szörnyen idegesít. 3,5 éve velem él párom, anyjától külön házban. Mai napig, ha jön hoz több napra neki kaját, vesz neki pékterméket, borotfát... Pedig megvan minden véve páromnak, minden nap főzök.
2014. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
#6 omg xD
2014. jan. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

"Pedig megvan minden véve páromnak, minden nap főzök.

"


Tehát a párod még jelenleg sem látja el saját magát, hanem te helyettesíted az anyját ellátói minőségben.

2014. jan. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! :)


Nem, nincs gyermekem, tehát nem vagyok szülő, így kizárásos alapon csak gyerek vagyok :) . Én 29 éves nő vagyok, és van m

2014. jan. 2. 10:00
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! :)


Nem, nincs gyermekem, tehát nem vagyok szülő, így kizárásos alapon csak gyerek vagyok :) . Én 29 éves nő vagyok, és van mögöttem egy válás a szüleim részéről. Én erre nem emlékszem, mert kicsi voltam, de anyám a fejébe vette, hogy engem sajnálni kell, és azóta is ugyubugyu három éves gyereknek néz, aki őnélküle nem tud levegőt se venni. Három napja bacarintottam le, hogy elég legyen már ebből a gondolkodásból, mert idegesítő, hogy nem hagy élni, erre ő visszabacarintott, hogy neki mindig is három éves leszek, majd amikor anya leszek, akkor megtudom. Persze. Értem én. Csak én meg úgy gondolom, nincs önmagával kapcsolata és velem akar valamit pótolni, mert egyszerűen nem bírja elvágni a köldökzsinort.


Úgy gondolom, a hasonló anyulák erősen túlzásba viszik ezt a majomkodást, és ezzel csak azt érik el, hogy három iksz után is tökéletesen életképtelenek lesznek a felnőtt gyerekeik. És az a icc, hogy ebben semmi különöset nem látnak. Csakhogy a "gyerek" környezete csak körberöhögi és azt érezteti a szülő, hogy nem lesz önbecsülése a "gyereknek", hiszen anyuci nélkül a föld nem fog forogni. Mintha anyuci is egy magáról gondoskodni képtelen csecsemő lenne a 32 éves fiúcska, hát gondoskodni kell róla, mert ha nem teszi, akkor ő nem is anya.


Én teljesen világosan értem ezt a kötődést, ebben nincs hiba, mert szeretem a gyerekemet. Itt abban van hiba, hogy ezek az anyák vasláncot fonnak a köldökzsirórból és azt próbálják elérnu, hogy a felnőtt utód se érezzen másképpen. Nagy klasszikus az anyós, akinek a menye a legnagyobb ellensége, mert őszerinte el akarja marni az aranyfiút.


(asszem az előző kommentemet csonkán küldtem véletlenül. Bocsesz!)

2014. jan. 2. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!