Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözök a fiaimmal,...

Malu28 kérdése:

Külföldre költözök a fiaimmal, mit kell beszereznem?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A helyzet a következő. Közel 5 éve elválltam a férjemtől és én kaptam meg a teljes jogú felügyeletet a gyerekekre. Egy 5 éves és egy 10 éves fiúról van szó.Kinn dolgozok lassan fél éve Londonban és így a volt férjemmel közösen megbeszéltük,hogy ő addig vigyáz rájuk amíg kinn vagyok.Most elérkezett az idő arra hogy kiköltözzenek hozzám a srácok. Valaki meg tudná mondani milyen papírok milyen dokumentumok kellenek ahhoz,hogy minden rendben legyen?Kinn találtam a nagynak sulit a kicsinek a közelében van óvoda. Előre köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 31. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Vedononek es a gyerekorvosnak szoltam.

Ellenorizd az utlevelek eevenyesseget es ha meg nincs,a szemelyit is csinaltassatok meg.Ehhez nem kell ket szulo. Azert jo,havan, mert ha az egyik lejar, a masikkal utazhatnak.Nagykovetsegen honapok mire elintezik az utlevel potlasat.

Mi meg bejelentettuk az ideiglenes kulfoldre koltozest, identol mar nem kell. Viszont a gyerekeket ne keressek a magyar sulikban, ezt nem tudom igy hol kellene bejelenteni.

2013. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nemzetkozi tTB kartyajuk legyen.

Oltasi konyv legyen nalad, beiratkozashoz kerhetik,esetleg a szuletesi anyakonyvi kivonatot is..

2013. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekek papírjait az Offi-nál fordíttasd le angolra. Anyakönyvi kivonat és iskolai végzettségek vagy legutolsó bizonyítvány. Ezenkívül azonnal jelentsd be őket az ottani tb-nél. A biztonság kedvéért csináltass nekik útlevelet, azt mindenhol elfogadják személyazonosításra. Kb. ennyi. A nemzetközi eü kártya semmire sem jó, csak sürgősségi ellátásra jogosít és csak abban az esetben, ha Magyarországon a tb be van fizetve.
2013. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
A legfontosabb az apa beleegyezése mert ha az nincs nem viheted őket sehova.
2013. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

3; semmilyen papirt nem kell lefordittatni, nem kertek forditast.Az iskolai biziket meg se neztek. Meg az oltasi bizonyitvanyt is csak lefenymasoltuk es ugy atvettek.

TB-t 18 even alulinak nem kell fizetni, nekik jo ha van a nemzetkozi kartya, hogy ha baj van ellassak oket.

2013. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
azt mondom, amit a 3. hozzászolo, ha onnan kell majd intézni egy forditást a külügyön keresztül, honapokba fog telni...és mindig kitalálnak valamit, hogy még mire van szükség..
2013. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5. ez nem igaz, ha nem jár semmilyen intézménybe a gyerek, ami fizeti helyette a tb-t, akkor igenis ki kell fizetni.


Az pedig érdekes egy iskola lehet, ahova papírok nélkül felveszik a gyereket, lévén lehet évvesztes vagy bukott is, tehát normál esetben igenis megnézik a bizonyítványát, hogy a megfelelő évfolyamba kerüljön.

2013. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
U.i.: az Offi (országos fordítóiroda) fordítása az egyetlen, amit nemzetközileg minden körülmények között, mindenhol elismernek. Bármilyen egyéb fordítást jogosan visszautasíthatnak. Kb. 1 hét, mire az iratok elkészülnek.
2013. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel egyes orszagokban mas korban kezdik a gyerekek a sulit, igy nem szamit, hogy hol hanyadik osztalyba jar a gyerek. Az enyemeknek raneztek a szuletesi evukre es baromira nem erdekelte omet,hogy otthon hanyadikosok voltak. Baratnom otthon ovit vegzett kislanyat Angliaban masodikba tettek, o soha nem volt elsos sehol, a masik lanya otthon az elsot vegezte el, szeptembetben a harmadikat kezdte.


A te gyerekeid bizonyitvanyat kertek, vagy csak tippelsz, hogy valoszoinuleg kell,mert miert ne kellene???

2013. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt Németországban kérik, igen.


Egyébként számomra nem igazán logikus, hogy év alapján kategorizálják be a gyerekeket, mert egy 6 éves lehet, hogy tud olvasni, de az is lehet, hogy nem.

2013. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!