Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam, hogy apám elveszítse...

Hagyjam, hogy apám elveszítse a házunkat?

Figyelt kérdés

Van egy háza apámnak. Egyedül nem tudja fenntartani, ahhoz, hogy meg tudja tartani, szüksége van az anyagi hozzájárulásomra.

A völegényemmel most szándékozunk házat venni. Ha összeköltözünk, nem tudom tovább támogatni apámat.

Az, hogy apám házába költözzünk össze a párommal, ki van zárva. Apám azt mondja, cserben hagyom, mivel ha elköltözöm, elveszti (és ezzel én is elvesztem) a szép nagy újonnan felújított házat.

Mit csináljak?


2013. dec. 26. 19:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
68%

10-es! Ez mind szép, amit leírtál, csakhogy a rezsit nem érdekli, hogy a tulajdonost (jelen esetben a kérdező apját) milyen emlékek kötik a házhoz, és ugyanúgy nem érdekli az élelmiszerboltot se, - pofátlan módon az áram-, gáz- és stb. szolgáltató is pénzt kér, meg a boltos is a kajáért. ... és egyik se fogadja el pénz helyett a háztulajdonos szép emlékeit fizetségül.

Szóval ezt a lelki zsarolós szöveget el lehet felejteni.


Kérdező, természetes dolog, hogy a saját életedet akarod élni, és bárki bármit mond, NEM vagy köteles az életed apád akaratának alárendelni. Ha apád akarja azt a házat, oldja meg, hogy fenn tudja tartani, ha nem tudja, vegyen helyette egy kis lakást.

2013. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha apukád egyedül él, akkor javasolnám neki, hogy vegyen egy egyszobás garzon lakást, aminek alacsony a közös költése is. A ház és a garzon ára közötti különbözetet befektethetné, és így némi plusz pénzhez is jutna.

Apukád azért beláthatná, hogy felnőttél, van saját életed, lesznek gyerekeid, tehát nem biztos, hogy a következő kb. 20 évben amíg él te fizesd a rezsijét.

Önzőn hangzik, de szerintem éld az életed, és próbáld meg jobb belátásra bírni apukádat.

2013. dec. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!