Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam, hogy apám elveszítse...

Hagyjam, hogy apám elveszítse a házunkat?

Figyelt kérdés

Van egy háza apámnak. Egyedül nem tudja fenntartani, ahhoz, hogy meg tudja tartani, szüksége van az anyagi hozzájárulásomra.

A völegényemmel most szándékozunk házat venni. Ha összeköltözünk, nem tudom tovább támogatni apámat.

Az, hogy apám házába költözzünk össze a párommal, ki van zárva. Apám azt mondja, cserben hagyom, mivel ha elköltözöm, elveszti (és ezzel én is elvesztem) a szép nagy újonnan felújított házat.

Mit csináljak?


2013. dec. 26. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem veszitek meg apád házát?
2013. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jégtánc ***** válasza:
Vedd meg a házat.
2013. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Apád felnőtt ember, ne a te kontódra akarjon nagy házban élni, ha nem tudja fenntartani.

Ha nyomorogna vagy nem lenne fedél a feje fölött, más lenne a helyzet, de nem vagy köteles feláldozni a saját életedet, csak hogy ő luxusban éljen...

2013. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
azt nem lehet, hogy apád eladja a házát és vesz egy olyat amit fenn tud tartani?
2013. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem is eszembe jutott, hogy vegyük meg, de mi már eldöntöttük régebben, hogy egy másik környékre szeretnénk költözni. Meg ha meg is vennénk, apámat nem paterolhatjuk ki, hárman meg nem akarunk együtt lakni, azt én sem szeretném.

Akkor szerintetek sincs más megoldás?

2013. dec. 26. 20:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyedül semmilyen házat nem tudna fenntartani.
2013. dec. 26. 20:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eladjátok a házat, és vesztek apukádnak egy kicsit.
2013. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire alacsony a jövedelme, akkor költözzön lakásba. A ház fenntartása drága, cserébe sokkal jobb ha van kert - de mit lehet tenni? Addig nyújtózkodni, ameddig a takaró ér, nem tovább. :/
2013. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ez az egyetlen megoldás.
2013. dec. 26. 20:31
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Faramuci helyzet. Egyrészt oké, nyújtózkodjon addig, ameddig a takarója ér, másrészt meg...


Ha jól veszem ki a szavaidból, eddig apáddal laktál, most költöznétek össze és vennétek házat a vőlegényeddel. Ebben az esetben elég hülyén jön ki, hogy még te laktál vele addig oké volt a dolog, de így, hogy ő lakna veletek, már nem.


Nyilván megvan az oka annak, amiért nem akarja eladni: ott született, ott nőtt fel, ott nevelte a gyerekeit: egy csomó emlék köti oda, idős, nem tudna másik környezetbe átszokni.


Könnyebb lenne a helyzet, ha mindketten kompromisszumkészebbek lennétek, és egyikőtök sem lenne önző.

2013. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!