Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam túltenni...

Hogyan tudnám magam túltenni azon, hogy a kilakoltatás miatt széthullik a családom?

Figyelt kérdés
Ma jött a levél, hogy tavasszal ki kell költöznie anyáméknak a házból amin jelzáloghitel van. Èn a párommal albérletben lakom, tesóm valószínűleg a barátjához költözik, anyám meg ki tudja hova. Semmi sem lesz már olyan mint eddig volt.
2013. dec. 20. 14:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

Azért valamennyi csak marad a nyugdíjából, mert az egészet nem vonhatja a bank.

Max. 1 köbméterrel több víz megy majd el nálatok, és az ebédhez hozzáraksz még egy szem krumplit, vagy egy marék rizst, és máris jut háromnak.

Olyan nincs, hogy ne tudjátok megoldani! Ő az anyád!

Kicsit úgy érzem, hogy a pároddal való idillt nem akarod megtörni azzal, hogy odaveszed az anyádat is.

2013. dec. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
11-es, írta a kérdező, hogy albérletben laknak. Ha a tulaj nem engedi, hogy még egy ember odaköltözzön, akkor nem veheti oda az anyját. Ez ilyen egyszerű.
2013. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

#12

ezt írta a kérdező:

"a párommal alig tudunk megélni, nem vehetjük anyámat is magunkhoz."


Nekem ebből nem az jön le, hogy "nagyon szeretném magamhoz venni, de a főbérlő nem engedi".

Pusztán anyagi megfontolásból nem akarja odavenni az anyját. De amennyi megmaradna a nyugdíjából, az fedezné a rezsiköltségét. Ahol pedig 2 embernek jut kaja, ott 3-nak is.

2013. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Anyám most is tőlem kuncsorog és mégis ki van a villany kapcsolva és a gáz.
2013. dec. 20. 17:36
 15/22 anonim ***** válasza:
37%

nekem a képem leszakadna, ha az anyám ki tudja, hova kerülne...

kerestek nagyobb albérletet, megosztoztok a költségeken, amíg nincs más lehetőség. VAn két gyereke és mehet a híd alá :(

2013. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez azért kemény. Anyukád fogadd be, és máris nem hullik szét annyira a család. Két legyet egy csapásra.

Egyébként egész más plusz egy főre a plusz rezsi, mint plusz egy lakást fenntartani...

2013. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha szerinted kuncsorgás,hogyha anyukád tőled kér pénz, amikor kajára nem telik neki akkor milyen családról beszélsz te?
2013. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az én családomra is hasonló menet fog várni és tudod mi van? Fingom sincs, hogy én hová fogok menni és nem érdekel. Az egyetlen dolog amin töröm a kis buksim, hogy a mentálisan beteg anyámat, és 13 éves öcsémet hová teszem majd. Ha ők rendben lesznek, akkor ráérek majd törődni azzal, hogy hajléktalan lettem. Egyenlőre nincs időm arra, hogy önző disznó legyek.
2013. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kuncsorog? Ki van kapcsolva a gáz meg a villany? Ismerős családhoz talán mehet?? Széthullik a család?

Milyen családról meg széthullásról beszélsz te? Ha anyukámat utcára tennék, én lennék az első, aki a hóna alá nyúlna és ha nem tehetnénk meg, hogy az ő kedvéért nagyobb albérletbe menjünk is találnánk neki helyet a saját otthonunkban a párommal! Semmi nem lehet akadály egy ilyen helyzetben. A kanapén, vagy egy gumimatracon is jobb, mint az utcán, aztán majd EGYÜTT megoldjuk a többit, hiszen ezért vagyunk egy család! A testvéremre szintén számíthatna! Nem azon kéne sírnod, hogy széthullik a családod, hanem elgondolkozni azon milyen család is vagytok ti. Avagy milyen "gyerek" is vagy te!?

2013. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem a kilakoltatás miatt hullik szét ez a család...
2013. dec. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!