Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mi lesz így?

Mit gondoltok, mi lesz így?

Figyelt kérdés

másfél éve járunk a barátommal. Sajnos elbizonytalanodtam h ő ez az igazi. Úgy érzem h nem dicsér, nem ismeri el a tetteimet. Eleve önbizalomhiányos vagyok, de ezen nem segít, h kb sose dicsér meg. Ha vmi jót csinálok, vagy elérek vmit, azt mondja, h "cool". Úgy gondolom, h szeret engem, mert ha bármire megkérem megcsinálja, megfőzi a kávét reggel, elintézi a dolgaimat ha kérem. Ezenkívül igyekszik a kedvemre tenni, az ágyban is nagyon figyelmes, minden nap ő keres, h mi van velem. De akkor miért ilyen kritikus? Volt pár hete egy férfi, akit megismertem, és bevallom, tetszett. De nem foglalkoztam vele, mert a barátomat szeretem, és az fontosabb ennél. Erről is beszéltünk, és annyit se mondott, h féltékeny lenne. Én a helyében törném magam, h megtarthassam, ő meg totál biztos benne h úgyis vele maradok.

Szeretem őt, de nem értem ezt a viselkedést. Szerintetek? Ő egyszerűen csak ilyen?


2013. dec. 19. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele erről.Mondd el neki,hogy neked erre szükséged van és jól esne dicséret, biztatás.Persze mindezt szeretettel, a megfelelő pillanatban.Ha fontos vagy neki, erre oda fog figyelni a jövőben.

Hogy felhívd magadra a figyelmet, hogy foglalkozzon veled, vagy kimutassa a féltékenységét - bizonyítván, hogy szeret - ne azzal tedd, hogy elmondod, tetszik neked más, mert elsülhet rosszul is.

2013. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én csak elmondtam neki, mert ez az igazság. Meglepett a reakciója. Ő annyira más, mint én, és ezt még mindig tanulom. Nála egész mást jelentenek dolgok, és hajlamos vagyok azt hinni, h biztos már nem szeret stb, ha nem úgy viselkedik ahogy elvárnám
2013. dec. 19. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Lehurroghattok, de akkor is így van.

Tisztára, mint én meg az exem.

Kinyaltam a fenekét, megtettem neki mindent, de az sem volt elég.

A te párod is megtesz mindent, mégsem elég. Az ilyeneknek nem lehet a kedvére tenni. Titeket egész nap tutujgatni kéne, azt meg nem várhatod el.

És nálunk is a kulcsszó az önbizalomhiány volt.

Ha nem öleltem meg napjában 20szor és nem mondtam, hogy szeretlek és csinos vagy 5 percenként, akkor már világ vége volt.

Az önbizalomhiányos emberektől menekülni kell, ezt megtanultam. Nektek sosem lesz elég. Amig magadban ezt nem rendezed le, sosem lesz normális kapcsolatod.

Az exem is annyira önbizalomhiányos volt, hogy mint megtudtam, eddig minden kapcsolatában kavart valakivel, mert neki hiányzott a szeretet.

Ember nincs, aki ki tudná ezt elégíteni hosszú távon. Ezért van az, hogy máshol is keresi a törődést, de ez nem normális, amekkora igénye van ilyen téren, senki sem fogja tudni azt megadni.

2013. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy ez később sokkal nagyobb gondot is okozhat köztetek. Én például igénylem, hogy kimondják, hogy büszkék rám. Lehet, hogy most sok álszent rám veti magát, hogy tipikus nő vagyok, akinek magasak az elvárásai, de nem érdekel. Párom mindig megdicséri a külsőmet, az eredményeimet, vagy egyszerűen csak emlékeztet arra, hogy milyen büszke rám, amikor a padlón vagyok. Szerencsésnek is érzem magamat, hogy pont ő a párom. Természetesen ez fordítva is így működik, én is dicsérem őt.

Párod valószínűleg más típus, ettől még szeret téged. Egy kapcsolatban mindkét félnek idomulnia kell a másikhoz, egy kicsit fel kell adniuk az egójukat. Úgy gondolom, hogy találnotok kell egy középutat... meg kell értenie, hogy a dicséret az egyik legfontosabb dolog a világon.

2013. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az őszinte választ. Még ha nyersen is fogalmaztál, igazad van. Csak h én az a típus vagyok, aki felkutatja a problémák gyökerét, és igenis tesz érte, h jobb legyen. Segítettél te is közelebb jutni az alapproblémához. Végig fogom alaposan gondolni, h mennyire jogosak az elvárásaim , és mennyire irreálisak.
2013. dec. 19. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as: "Az exem is annyira önbizalomhiányos volt, hogy mint megtudtam, eddig minden kapcsolatában kavart valakivel, mert neki hiányzott a szeretet."


Azért ez egy extrém eset... ne vetítsd ki az összes emberre. Nem kell az összes nőt szidni, hogy tutujgatás, csak mert te ekkorát csalódtál. Én sem csordulok túl önbizalommal, de ha megdicsér a párom, azt komolyan is veszem...

2013. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Hol szidtam az összes nőt, kedves feminista válaszoló???

Egy darabig persze normális, meg kell is a dicséret és a tutujgatás, de azért van egy határ. Pláne akkor, mikor amúgy meg mindent megkap a párjától.

Én nem mondom, hogy minden ilyen típus félrekúr, de őket könnyebb elcsábítani, könnyebben tetszik meg nekik valaki, mert ők 2állandóan keresik az önbizalomnövelést". Lásd exem, kérdezőt...

2013. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

leírtam teljesen normálisan h kész vagyok magamon változtatni, ha az kell

Ezek után elég nagy sértés kedves utolsó, h én félrekúrok meg stb. Nem csaltam meg a barátom, csak vkit rajta kívül még szimpatikusnak találtam, de semmi nem történt vele köztünk

2013. dec. 19. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok feminista, csak sütött a szavaidból az utálat.

Egyébként attól még, hogy valaki azt írja, hogy elég szeretet adott a másiknak, ő mégis mekkora ribizli volt, amiért félrement, attól még nem biztos, hogy tényleg elég szeretet kapott... kicsit ilyenkor nézzen magába is az ember.

Ha még tényleg akkora ribizli volt, hogy félrement folyamatosan, és arra fogta, hogy az önbizalomhiánya miatt, akkor jó nagy hülye vagy, ha bevetted ezt az olcsó dumát.

Én még mindig azt tudom mondani, kérdező, hogy beszélgessetek erről többet.

2013. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
A megoldás szerintem az lesz,hogy nem ő a hozzád való ember,és ezt őszintén,jóindulatból írom így le.Nem hinném,hogy egymás mellett fogtok megöregedni.
2013. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!