Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családon belüli erőszak...

A családon belüli erőszak meddig magánügy?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni, ha két felnőtt együtt él (gyermek nincs) és a férfi rendszeresen bántalmazza a nőt fizikálisan, egyre durvábban?

A nő viszont önszántából kitart a férfi mellett.

Ha tragédiába torkollik az egész, a környezete mennyire felelős érte, ha nem szól és nem tesz semmit? Te mit tennél, ha tudomásodra jutna ilyesmi a rokonságodban, vagy ismerőseid körében?


2013. dec. 19. 12:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Én is ilyen helyzetben vagyok. Ismerek egy családot, ahol a férfi veri a nőt, két gyerek is van. Több, mint 10 éve együtt vannak, a férfi jóval a gyerekek születése előtt is verte, volt olyan, hogy ideiglenesen szakítottak is, aztán a nő csak visszafogadta és még szült is két gyereket. Az ilyenre nem tudok mit mondani. Ebben az esetben a nő is vastagon felelős a helyzetéért, mert már az első verésnél ott kellett volna hagynia a férfit és nem szülni neki 2 gyereket. A gyerekeket viszont nagyon sajnálom, de addig nem lehet segíteni az ilyen nőknek, amíg ők maguk nem látják be, hogy nem normális az életük.
2013. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%
És a női agresszióval mi van? Az érzelmi zsarolásokkal, a lekicsinylő megjegyzések, a másik megszényenítése, kihasználása. Ez sokkal általánosabb, mint a nők püffölése.
2013. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
24: azt én is átéltem, amikor egy nő nyilvánvalóan ki akarta provokálni, hogy megüssem, órákig tartó küzdelmet folytatva ezért, üvöltözéssel, óvatos tettlegességgel. Nem tudom ma se mi volt ezzel a célja, felfoghatatlan. A lényeg, hogy nem ütöttem meg. Nem kötelező a provokálásnak felülni, el kell onnan menni amilyen gyorsan csak lehet. Én is ezt tettem. Semmilyen formában nem elfogadható a tettlegesség egy kapcsolatban. Akkor se ha nem a sajátomról van szó. Nehogy már ezt kelljen néznem.
2013. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az egésznek komoly pszichológiája van.


Ha egy karakán, magabiztos nőt megüt egy pasi, az fogja magát és elmegy, vissza se néz. De ilyenről ritkán hallani. Mert ez egy folyamat. Egy teljes önbizalom lerombolás.


Pl. a pasi először csak sértegeti, beszólogat. Aztán kitalálja, hogy ne sminkeljen a nő, és minek neki az a sok barát, hát ő nem elég neki? Itt lemorzsolódnak az erősebb nők. ("Azt mondta, nem festhetem barnára a hajam, na, összecsomagoltam, és mentem világgá.")


Viszont minél többet tűr valaki, annál jobban lehet szadizni. Belegondoltatok, hogy mit művelhettek azzal az emberrel gyerekkorában, aki elhiszi, hogy aki véresre ver, az ugyanakkor szeret is? Lehet, hogy látta, ahogy a saját anyját szétpüfölik, vagy őt bántották, vagy csak állandóan azt üvöltötték neki, hogy semmire sem jó.

2013. dec. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Az en apäm is verte anyämat, de a volt ferjemet egy pohär összetörese miatt hagytam el.Azert törte össze a poharat, mert munkäba induläs elött kisminkeltem magam(nem feltünöen ugy sosem szoktam), de elötte is minden nap megtettem.

Amugy ö is szeretett volna mindenkit elmarni mellölem, de nem sikerült neki.A pohärtöres utäni napon beadtam a välopert :)

2013. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
33%
Engem sosem vertek a szüleim, és mindig magabiztos nő voltam. Egyszer az egyik exemet egyetlen apró pofon miatt hagytam el. Azután megismertem valakit, és annyira beleszerettem, hogy mindent eltűrök neki. És nem azért, mert nincs bennem büszkeség, hanem mert annyira szeretem, hogy ha választanom kell közte és a büszkeségem között, akkor őt választom. Az eddigi két együtt töltött év alatt háromszor ütött meg, először csak egy pofont kaptam, később már 5-6 nagyobb ütést is, ököllel az arcomra. Mégsem akarom elhagyni, eszembe sem jut. És nem is kattogok azon napi szinten, hogy három alkalommal megütött, nem tartok újabb verésektől. Megbocsátottam neki, és biztos vagyok benne, hogy többször nem fog ilyesmi előfordulni.
2013. dec. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szívet melengető a történeted így karácsonykor. Csak azt sem kéne elfelejteni, hogy van, aki idővel belehal abba, hogy a házastársa bántalmazza. És általában az is 1-2 pofonnal kezdődik. Lehet, hogy soha többet nem emel rád kezet a párod, de az is lehet, hogy legközelebb összetöri az arccsontodat, vagy olyan szerencsétlenül esel, hogy koponyaalapi törésed lesz. Valamint nem kéne ezt jó példának felhozni, nagyon nem...
2013. dec. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem, én nem is jó példának szántam, véletlenül sem. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy mindig vannak kivételek, és hogy semmi sem fekete vagy fehér. :) Mindezek mellett én is pontosan tudom, hogy hülye vagyok, mégis sokkal jobb nekem vele, mint nélküle lenne. :)
2013. dec. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!