Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családon belüli erőszak...

A családon belüli erőszak meddig magánügy?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni, ha két felnőtt együtt él (gyermek nincs) és a férfi rendszeresen bántalmazza a nőt fizikálisan, egyre durvábban?

A nő viszont önszántából kitart a férfi mellett.

Ha tragédiába torkollik az egész, a környezete mennyire felelős érte, ha nem szól és nem tesz semmit? Te mit tennél, ha tudomásodra jutna ilyesmi a rokonságodban, vagy ismerőseid körében?


2013. dec. 19. 12:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%

A családon belüli erőszak szinte mindig magányügy, egészen addig míg nem mondja ki a Nő őszintén hogy bántják. éppen ezért nem felelős érte senki, hisz honnét tudhatná bárki hogy miből ered a kék folt stb


Ha nálunk kiderülne bárkiről, legyen az lánybarát, amint elmondaná nekem az illető hogy ütik, utána minél hamarabb kerítenék arra alkalmat hogy, összevissza verjem azt a nagyon erős úriembert

21/F

2013. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Szerintem épp annyira magánügy, mint pl. egy öngyilkosság. Ha valaki öngyilkosságot tervez, akkor jó esetben az ismerősök, rokonok próbálnak tenni ellene, ha megtudják. Ilyen esetben is ugyanezt kellene tenni szerintem. Ha én ilyesmiről tudnék, és nem szólnék senkinek, akkor biztos, hogy utólag jogosan hibáztatnám magamat, ha tragédia történne. Ha nem is lenne semmi egy feljelentésből, akkor is legalább te tettél valamit, nem csak tétlenül nézted, ahogy az ismerősödet bántalmazzák. Pláne ha a nő beszél is róla, ez már egyenlő segítségkéréssel, csak ő maga nem meri megtenni ezt a lépést, mert tart a pasastól.
2013. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Semeddig nem magánügy. Az ilyen helyzetben lévő nők többsége félelemből marad. Attól való félelmében, hogy ha lép, ha nyilvánosságra hozza a dolgot, akkor a bántalmazója még durvább eszközöket vet be. Együtt próbáljatok meg segíteni neki, mert egyedül nem mer lépni, de egy segélykiáltást már tett.
2013. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Semeddig sem magánügy. Én amikor a két házzal arrébbi hangos üvöltözésből úgy hallottam, hogy megütöttek egy nőt, akkor hívtam a helyi rendőröket. Nem telik többe mint 2 perc, rendőröknek sem több 15 percnél, és megnyugodott a lelkiismeretem.
2013. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már abban a szituban, amiben te. Keresztanyámat verte az élettársa, de nem akarta elküldeni, nem akart látleletet. Kihívtuk a rendőrséget, ő pedig mindent letagadott, minket néztek hülyének. Ezt eljátszotta kétszer. Utána nem hívtuk ki többet, amíg egyszer a mentő el nem vitte. Onnantól már nem volt mit tagadnia. A fickót lecsukták, ő észhez tért. Csak azon lehet segíteni, aki hagyja.
2013. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Elmeselek egy tortenetet ,egy lanyt folyamatosan bantalmazta a ferje,egyre durvabban,a rendoroket kihivtak,nem egyszer,azt m'ndtak amig ver neb folyik nem csinalnak semmit,a lany elhagyta a ferjet, megszokott tole,a ferj kemeny boszut forralt,egy nap elkapta fenyes nappal az utcan es agyonszurkalta,es atorkat atvagta a.kozos gyerekuk szeme lattara,a lany meghalt,a ferjeletfogytiglant kapott,a gyereket pd
2013. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A.gyereket pszhiologus kezeli
2013. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyen nőt. Nem az a kategória, aki a gyerek, pénztelenség miatt ne tudna lépni. Tudna hova menni, meg tudna élni a férfi nélkül is, sőt.

De szereti!

Én ezt nem tudom felfogni, hogy miután valaki már huszadszorra majdnem agyonver, mit lehet rajta szeretni :S

De ha a nő nem akarja, akkor nem tudsz segíteni. Sőt még te kerülsz bajba, hogy minek szóltál bele az életükbe.

Az természetesen más eset, ha a nő kiszolgáltatott és ezért nem tud, mer lépni.

2013. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmondja a nö másoknak akkor már valami féle segítséget kér, mert azért mondja el, mert bántja.

Amit tehetsz, hogy esetleg más igaz történeteket teszel a szeme elé, elmeséled mi is lehet ennek a vége. Meg mutatod milyen is egy normál élet, hogy egy normál párkapcsolatba ez nem tartozik bele....

A probléma ott kezdödik, hogy az ilyen nöket a szüleik is ütötték gyerek korukban és azt gondolják ez a megfelelö forma arra, hogy ha nem megfelelöen viselkednek akkor büntetést kapjanak.

2013. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én tiniként egyszer (úgy 10 éve) ráhívtam a rendőröket a szüleimre, mert püfölték egymást. Nem tudtak csinálni semmit, mert idézem: "nem folyt vér", pedig fojtogatták egymást meg ilyenek. Felvették a jegyzőkönyvet. Arra elég volt, hogy magukba szálljanak, elszégyelljék magukat, azóta max ordibálnak egymással, de azt is ritkán. Nálunk anyukám volt a provokátor "gyere üss meg!", apám meg nem bírt magával, de már azt is lesz@rja, ha anya ordít. Úgyhogy nekünk segített. De biztos van olyan férj is, aki laposra verné az asszonyt másnap.
2013. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!