Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy kérték meg a...

Nektek hogy kérték meg a kezeteket? A párodnál ez saját elhatározás volt, vagy kellett egy kis noszogatás?

Figyelt kérdés
Kellett a párodnál célozgatni, hogy feleség szeretnél lenni, vagy ő volt az, aki jobban akarta? Az eljegyzést követte esküvő? Ha igen, mennyi idő múlva? Köszönöm, ha válaszolsz.
2013. nov. 18. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó előtti vagyok. - Kérdem én,ha letérdelnek eléd és megkérdezik hogy leszel a feleségem? az nem eljegyzés? Attól hogy bizonyos -főleg anyagi- okok miatt nem lesz esküvő attól még az igenis eljegyzés,lánykérés!
2013. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Na de nem mindegy, hogy a következő 1-2 évben nem lesz esküvő, vagy soha :D Mert ha soha, akkor az nem eljegyzés, tök mindegy, hogy elhangzott-e a kérdés, vagy sem.

Mellesleg ingyen is össze lehet házasodni, tehát az anyagi kifogás elég érdekes.

Amire én reagáltam a nyolcas válaszomban, az az volt, hogy akik írták, hogy NEM LESZ esküvő, mert nem is akarják, ők rosszul fogalmaztak, mert akkor nem is kérték meg őket, "csak" kifejezték egymásnak a komoly elköteleződésüket.

Nem bonyolult.

2013. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Ha te vagy a hetes: nem akartalak megbántani, de fogalmazz egyértelműen, vagy ne csodálkozz, ha félreértenek :)

Ha azt írod, hogy nem terveztek esküvőt, az a legtöbb ember számára azt jelenti, hogy nem fogtok összeházasodni, vagyis nem vagytok jegyesek - a jegyespár az eljegyzést követő, és az esküvőt megelőző időszakában lévő pár megnevezése.

Megfelelő kifejezés még nincs a magyarban az egymásnak gyűrűt adó, de nem összeházasodó párokra, ez van.

2013. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

De az, 11-es, mert az is azt fejezi ki, hogy feleségül akar venni, csak még valamilyen ok miatt nem teszi meg, mondjuk kicsit nagyobb lagzit akarunk, még gyűjtünk rá, vagy bármi. Csak az nem az, amikor kapok egy gyűrűt és nem is tervezünk, nem is akarunk összeházasodni.


Mikor a férjemmel megismerkedtünk, néhány hónap után kaptam egy gyűrűt tőle, nem "csak úgy", hanem tényleg az összetartozásunk kifejezésére, de akkor még nem jegyzett el, még meg sem fordult a fejünkben a házasság gondolata. Csak jóval később kérte meg a kezem, akkor is kaptam gyűrűt, meg ő is, de akkor már tényleg eljegyzési gyűrűként.

2013. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit "bajos" volt, mert páromat nagyon ,hogy is mondjam szépen, tutyimutyinak nevelték , mindig az volt amit az anyja mondott,legalábbis gyerekkorában. Így ha az anyjának nem tetszett valami annak hangot is adott, ő meg nagyon lelkis és inkább hallgat ,mint hogy feszültség legyen. Ezért kicsit elhúzodott ez a dolog, de végül megemberelte magát és megkért . :) Elég szépen kikupálódott, szóval minden ember meg tud változni, ha akar.Amúgy anyukának semmi kifogása nem volt, csak párom paranoiája volt, hogy lesz, gondolom a múltban voltak dolgaik. Jövő májusban lesz az esküvőnk :)
2013. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Hát szerintem meg az akkor is lánykérés volt ugyanis a párom akkor ezt komolyan gondolta és nem tudhatta,hogy bizonyos okok miatt 1-2 és végül úgy alakult ugye hogy még 5 éven belül nem lesz esküvő. Nem vitatkozni akarok,csak azok akik össze is házasodtak ezt egyáerűen nem értik meg.

A mi esetünkben az évek elmúlásának egyik fő oka az volt hogy úgy voltunk vele ráérünk -még 20sem voltam -

2. édesapám súlyosan megbetegedett ergo az ápolásával illetve temetésével majd gyászolásával voltam elfoglalva nem a lagzi szervezésével

3. Mire letelt pont a gyászév terhes lettem és pocakkal nem akartam esküdni

2013. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

77%-os, csak hogy megnyugodj, főként ez a válasz ihlette meg az enyémet:


"Gyerekünk van, esküvő pártiak nem vagyunk. Mégis szenteste lesz két éve, hogy megkérte a kezem. Házasodni nem szeretnénk, amolyan fordulópontnak tartjuk :)"

Na most ez valóban nem lánykérés, legalábbis mai jelentése szerint nem.


"Esküvő azóta sem volt,nem is tervezzük. Nagyon jól megvagyunk így is. :)" - Ez meg akkor félreérthető volt (ha ez a te válaszod), most ennyiből nem lehet tudni, hogy de, ti össze akartok házasodni, csak nincs pénz lagzira. Ha össze fogtok, akkor valóban lánykérés volt, szó szerint :)

2013. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Magát. A házasságot jobban akarta, az időpontra kellett noszogatás ( feltettem a kérdést, hogy mire várunk 26-27 évesen 5 év kapcsolat 3,5 év együtt éles után)

Eljegzés után 5 hónappal volt az esküvő

2013. nov. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben saját elhatározás volt részéről. Egyrészt én valahogy nem mertem még a kapcsolatunk 1,5 évében még erre gondolni, nem akartam magam illúziókba kergetni így teljes meglepetés volt részéről.

Azt mind a ketten tudtuk, hogy számunkra fontos a házasság. Most vagyunk 1,5 éve jegyesek, jövő nyáron lesz az esküvőnk. Vagyis akkor már több, mint 2 éve járunk jegyben.


23/N

2013. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%
Mi elég "későn" találkoztunk a Férjemmel, én 29 éves voltam, Ő pedig 31. Saját elhatározása volt, soha nem beszéltünk róla, hogy összeházasodunk, csak azt tudtam, hogy velem akar élni és hogy nagyon szeret. Én titkon persze vágytam arra, hogy megkérje a kezem, de úgy voltam vele, hogy ha nem, akkor sem történik tragédia, élettársak leszünk és úgy is jó, lényeg, hogy együtt legyünk. Ő megérezte célozgatás nélkül is, hogy én mit szeretnék, és Ő is szerette volna. Tavaly Valentin napon kérte meg a kezem, nem számítottam rá és nem is akartam elhinni. Hazaállított egy csokor vörös rózsával aztán összecsukta a két kezét és mondta, hogy most szeretne adni nekem valamit, amit szívből ad és lassan kinyitotta a tenyerét, ott volt a kis dobozkában a köves gyűrű :) és megkérdezte, leszek-e a felesége. Persze örömkönnyek közt igent mondtam neki. Ez volt februárban, júliusban volt az esküvőnk, de csak 9-en voltunk és esküvő után csak egy ebéd volt, mi így akartuk, nem szerettünk volna felhajtást, így volt tökéletes. Egyébként házasságkötéskor 3 és fél éve voltunk együtt.
2013. nov. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!