Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre gyerekekkel? Bele...

Külföldre gyerekekkel? Bele merjünk vágni?

Figyelt kérdés
Három és négy évesek.Jelenleg is havi pár tízezer forintot félre bírunk tenni.Viszont most lenne lehetőségünk Ausztriába költözni,dolgozni.Nem törné meg a gyerkőcöket nagyon?Igazából a kérdésem az hogy mit tegyünk ti mit tennétek?
2013. nov. 17. 17:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én simán kimennék. A mi családunk akkor repült Kuwaitba, amikor pár hetes voltam, 4 éves koromban pedig Finnországba költöztünk pár évre. Imádtam. Fél év alatt folyékonyan megtanultam a nyelvet, szerettem a sulit, a tanáraimat, a környezetet. A mai napig szívesen emlékszem vissza arra az időszakra. A gyerekek ilyenkor könnyen alkalmazkodnak, nagyon hamar megtanulják a nyelvet, szóval hajrá!
2013. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
a gyerekeket viseli ez meg legkevésbé. ezt a atnulmányok is mutatják. Kb 2 hónapon belül már beszélnek alap szinten az adott nyelven. egy felnöttnek sokkal nehezebb megszokni az uj környezetet.
2013. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sajat es barati korbol a tapasztalat: a gyerekek tokeletesen alkalmazkodnak es elobb fognak beilleszkedni mint te. A tieidnek konnyebb is lesz mint az enyemeknek, mert kisebbek.
2013. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ismerős anyja 3 gyerekkel, egyedül, nyelvtudás nélkül ment ki külföldre. Akkor a legkisebb gyerek kb 6 éves volt, csak úgy beiratták az iskolába. Az első héten sokat sírt aztán kapaszkodj meg, 2 hónap alatt anyanyelvi szinten elkezdett beszélni, akcentus nélkül. Mára már a gyerekek felnőttek, megházasodtak, gyerekük van, teljesen normális, boldog életük van. Csak a javukra vált a kiköltözés!
2013. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!