Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kis gyerekkel hogyan találtál...

Kis gyerekkel hogyan találtál új párra? Milyen a gyerek kapcsolata az új "apukával"?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi,hogy mennyi idő telt el válás óta mire találtál olyan embert akit a gyerekednek is bemutattál?Milyen a kapcsolatuk,érezhető e valami féltékenység akár melyik qrészről?Éesapa h áll az új társhoz?

Leginkább Nők válaszát várnám,mert az esetek többségében az anyával van a gyerek,tehát nem csak 2hetente kell látni(vagy még akkor sem) a párja gyerekét mint ugye egy apa esetében.


2013. okt. 24. 08:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit: jól döntöttél?Boldog vagy?:-)
2013. okt. 24. 08:37
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

5 éves volt, mikor elváltunk. Új munkahelyem lett kicsit később, ott ismertem meg egy férfit. Párszor randiztunk, nem mutattam be a fiamnak.

Már majdnem 7 éves volt, amikor úgy fél év randizás után bemutattam a (most már) férjemnek. Átlagos a kapcsolatuk. Egyikünk sem kezeli úgy a helyzetet, hogy "új apukája" van a gyereknek. De nem is ragaszkodunk mereven a 2 heti láthatáshoz, találkoznak hét közben is, szoros maradt a kapcsolatuk az apjával. Amikor összeköltöztünk, megbeszéltük hogy természetesen a párom is rászól, ő is neveli, ezt a fiam egy idő után tudomásul is vette.

Az exem semmit nem szólt hozzá. A fontos dolgokat továbbra is vele beszélem meg (mit sportoljon a gyerek, milyen nyelvet tanuljon stb).


Amikor a férjemmel közös gyerekünk született, akkor volt egy nehezebb időszak a fiammal, de azt is átvészeltük. 10 éves volt.

2013. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

4 és 10 évesek voltak a lányaim,amikor megismerkedtem a párommal,akkor költöztem el az apjuktól pár napja,az anyukámhoz.Több mint két éve élünk együtt négyesben.Nagyon jól megvagyunk,a lányok maximálisan elfogadják a nevelőapjukat,nem tekintik apjuknak,de ezt nem is várja tőlük senki,bár a kicsi néha apának szólítja,ha éppen olyanja van.Eleinte volt féltékenykedés,a kicsi részéről,de nem volt vészes,beszélgettünk vele erről többször is,és szép lassan ez el is múlt,most már tudja,hogy attól,hogy a párom belépett az életünkben,az iránta érzet szeretet nem változott.

Édesapa eleinte nem éppen fair módon viselkedett.Ha nála voltak a gyerekek,vagy ha csak felhívta őket telefonon,mindig szidta a páromat,és engem is.De mostanra már ez is elmúlt.Persze maradt nyoma,hisz nem vagyok hajlandó vele beszélni,email-ben kommunikálunk.A lányoknak jó a viszonya az apjukkal.

És a lényeg,igen,boldog vagyok,igen,nagyon megérte ez az egész :)A lányaim is szelídülnek,látják most már milyen ha két ember,szerelemben-szeretetben él.

2013. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aznap ismerkedtem meg a későbbi férjemmel, mikor kiderült, hogy várandós vagyok. Egy vonaton találkoztunk, és remekül beszélgettünk. Akkori örömömben mindenkinek elmondtam, hogy babám lesz, neki is. Arra lakott, ő is, amerre én, és hazakísért, miközben beszélgettünk. Aztán 4 hónapos volt a pocakomban a pici, mikor kiderült, hogy az én nagy-nagy szerelmemnek felesége van. Puff neki, összetörtem. Persze egyből szakítottam, nem akartam csak második lenni. Ettől függetlenül persze a gyermekemmel szemben is korrekt akartam lenni, nem akartam a nevében dönteni, mi legyen az apjával, így időnként mikor összefutottunk, próbáltuk megbeszélni a kicsi dolgát. Megszületett, és abban maradtunk, hogy nem fizet gyerektartás, de nem is találkozhat vele az "édesapja". Ha a gyermeke kíváncsi rá, el fogom vinni hozzá, joga van megismerni, ha akarja. De a felesége miatt nem akartam, hogy bármikor is elvigye, meg ilyenek. Azért találkoztak azóta, de a kicsi nem tudta, hogy az apukájával beszél. 4 hónapos volt a lányom, mikor a focipályán voltam (ott szokott találkozni egy elég vegyes társaság. Kicsi gyerektől kezdve tini lányokon át, felnőtt férfiig mindenkinek volt ott helye, és jól éreztük magunkat. Nem tudom, hogy alakult ez így kis, de remek banda csapódott össze, figyeltünk egymásra, és mind a felnőttek, mind a gyerekek nagyon jól érezték magukat.) Nos, odacsapódtam én is a napi sétákon. Oda járt ki minden nap az a férfi is, akivel beszélgettünk a vonaton. Már nem emlékeztem rá, de ő állítólag csupán miattam járt oda. Volt egy barátja, aki közel lakott hozzám, és ő elmondta neki, hogy nincs már a képben a gyermek apja. Így elkezdett utánam járni. Ott beszélgettünk, összejöttünk, és persze kiderült, hogy már ismerjük egymást. Azóta is együtt vagyunk. Összeházasodtunk, és már a második közös gyermekünket várom. A lányom immár 12 éves, és jól megvan az apjával. Persze már tudja, hogy az apja "csak" nevelőapja, de semmi változás nincs. Igazából mindig is apásabb volt. Nagyon jól megértik egymást.
2013. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ne új apukát akarj keresni, gyereknek van apja nem őt hagyták el hanem téged.
2013. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

A párotok családja h fogadta,h gyerekes nőt választott a gyermekük?És a Te gyerekeddel hogyan bánnak?

Nem új apukát keresek!Ezért is tettem " " -be!Csak azért írtam új apukát mert sokan emlegetik így!Félre értettél!

Nem hagytak el,kapcsolatban vagyok,külön voltunk 6hónapig,visszakönyörögte magát de nem bírom!Azt hittem,hátha a gyerek és Mi miattunk meg tudjuk oldani a problémáinkat és családban együtt nevelhetjük a gyerekünket!De látom,küszöbön a szakítás mert ez így nem jó senkinek!A visszaköltözés előtt folyamatosan azzal nyomasztott, h majd az új pasim megveri a gyereket mert a szemében csak egy zabi gy.lesz...stb.persze nem volt senkim a fél év alatt,korai lett volna meg nem is nyitottam volna a r sok nyomás,duma miatt!

2013. okt. 25. 09:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van így. Az én anyósom (Isten nyugosztalja) ugyanúgy szerette a lányom, mint a később született már közös fiúnkat. És soha nem tett különbséget. Sőt! a kislány, mivel mindig is szeretett volna még egy lányt, de neki már nem lehetett, ez miatt még közelebb is állt hozzá. Jobban el voltak. A fiamat is szerette (a vér szerinti unokáját) de a gyerek mindig örökmozgó volt, és nem állt meg vele sütit sütni, meg ilyenek. Viki meg igen. Együtt sütöttek- főztek, kirakóztak, babáztak. Szóval ki lehet fogni rosszat is, de szerencsére olyat is, aki normális.
2013. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, 4-es, és 7-es voltam.
2013. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!