Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulfoldon elok hol tanul a...

Kulfoldon elok hol tanul a kisgyereketek MAGYARUL irni es olvasni? Ti tanitjatok otthon csak, vagy jarnak magyar iskolaba esetleg magyar kulontanarhoz?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk, es szeretnem, ha a kisfiam megtanulna magyarul irni es olvasni is. Tanitgattam a betuket neki itthon, de nem vagyok tanar, nem tudom az igazi tanitasi modszert. Ti hogy csinaljatok?
2009. nov. 10. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi az USA-ban élünk. Fiammal 5 éves koráig csak és kizárólag magyarul beszéltünk és nem engedtük, hogy tv-t nézzen. MO-ról hoztuk neki a mese DVD-ket magyarul és a magyar mesés könyveket. Először 5 évesen ment iskolai előkészitőbe és ott megtanult angolul. De mit továbbra is csak magyarul beszélünk vele.

Most már 3. osztályos. Az otthoni magyar általános iskolai tanitónénim onnantól, hogy elkezdett iskolába járni a fiam küldte e-mailen, interneten és mindenhogyan a feladatlapokat, magyar tankönyveket, magyar tananyagot, tanári kézikönyveket. Igy én itthon tanitottam a gyereket a magyar tananyagra. Ugyanúgy tanulta a magyar irás-olvasást, mintha otthon járna iskolába. És minden évben hazamegyünk és júniusban levizsgázik a magyar tananyagból is. Igy van amerikai és magyar bizonyitványa is. Szépen beszél, ir, olvas magyarul és ugyanigy anyanyelvi szinten angolul is. Most várjuk a második babánkat és vele is ugyanigy fogjuk csinálni.

2009. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nos, éncsak a fordítottját tudnám leírni. én magyar vagyok, de anyám nemaz. ő tanított engem pici koromtól fogva a saját anyanyelvére, és mondhatni sikeres volt, mivel beszélem normálisan is az anyám anyanyelvét.

ő aztmondta h kiskoromban rengeteget beszélt hozzám az ő nyelvén, ezvolt kb az alapja az egésznek. plusz voltak mesekönyveim.

őszintén megvallva a nyelvtanban nemvagyok annyira otthon, de mindent megértek, és mindenre tudok válaszolni, csaképpen ha megmondanák nekem h írjam le a nyelv szabályait....na azmár nem menne...:D nemismerem az igeidőket, meg hasonlókat, alkalmazni viszont remekül tudom..:D

2009. nov. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! Igaz, mi még messze vagyunk az iskolatol, a fiam 18 honapos.:)

A férjem francia, én csak magyarul beszélek hozzà ( kivéve, ha màr nagyon felhuz a kis gonoszsàgaival, akkor automatikusan és tudattalanul franciàra vàltok), a férjem csak franciàul. még csak egyszerubb szavakat mond, nem is sokat, de kétnyelvu babàknàl ez normàlis, hogy nem beszélnek tul koràn.

Mindenképp szeretném, mégha egyszer francia iskolàba is iratom be, hogy magyarul is képezze magàt, az elozo vàlaszolo metodusa, miszerint otthon is vizsgàztatjàk, nem is olyan rossz :) Igaz, én nyelvszakos tanàrként végeztem, igy remélem hasznosithatom majd nàla a tudàsom :) Amire màr most figyelnem kell, az az, hogy mindkét szulo csak és kizàrolagosan a sajàt anyanyelvén beszéljen hozzà, ez segiti a tanulàsban, és a késobbi akcentus nélkuli beszédben.

Egyébként tudtad, hogy a kétnyelvu gyerkocoknek kiemelkedo matematikai és zenei képességei vannak/lesznek :)

2009. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem saját tapasztalat, de közeli rokon: unokanővérem ment férjhez Afrikába. A férje családja az angolt használja a mindennapokban, de a férje jól beszél magyarul is, mivel itt tanult. Otthon a szülők a saját anyanyelvükön beszéltek a gyerekekkel, ezen kívül unokatestvérem minden alkalommal, amikor itthon voltak, elkérte a mi olvasókönyveinket meg egyéb tankönyveinket, amiket már nem használtunk ( a gyerekei csak pár évvel fiatalabbak, mint a testvérem és én) és azokból otthon tanította a gyerkőcöket olvasni. Feladatlapos munkafüzetet egy régi barátnője szerzett neki, azon gyakorolták a nyelvtant, a történelmet meg szintén a mi "megörökölt" tankönyveinkből olvastak együtt. (ez jó 15-20 éve volt, sajnos akkor még nem volt az internet ekkora segítség mint manapság). A családban akkoriban mindenki nekik gyűjtötte a könyveket, kottákat, miegymást... Sikeres is volt, a gyerekek szépen olvasnak, írnak magyarul is (meg angolul is, de az természetes, angol iskolába jártak).

Jó ötletnek tartom, amit az egyik válaszoló írt, hogy pedagógus-ismerős küldi a feladatlapokat, esetleg te is körbe tudnál kérdezni régi barátok-barátnők között, hátha valaki tanító vagy tanár lett és tud segíteni.

Szép dolog, amire készülsz, hogy magyarul is tanuljon a kisfiad, hatalmas előny lesz neki később, hogy két nyelvet is anyanyelvi szinten ismer, ráadásul a kétnyelvű gyerekek sokkal könnyebben tudnak egy harmadik-negyedik idegen nyelvet is megtanulni később.

2009. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi, hogy leirtatok a tapasztalataitokat, erdekes volt olvasni oket.
2009. nov. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!