Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az Andor becézése?

Mi az Andor becézése?

Figyelt kérdés
2013. okt. 5. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Andi. :)
2013. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Passz, pedig már fél évszázada pont így hívnak:)) - max Andorka, Andika... meg szóba jön minden ami az András és az Endre nevek esetében, mert ez a 3 név egy tőből a görög androsz = férfi szóból ered, és honfoglaló eleinknél még egy név volt... ezért lehet, hogy az utolsó Árpád-házi király III. András = III. Endre és könnyen lehet, hogy a saját nevét még az "Andorás" alakban írta volna, ha fennmaradt volna az aláírása:)
2013. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Andi :/


Magában szép az, hogy Andor, de pont a becézése miatt nem adnám. Illetve van egy ismerősöm, akit Andorkának becéznek, de 15 évesen már nagyon idegesítette, mivel gyerekes.

2013. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
"Illetve van egy ismerősöm, akit Andorkának becéznek, de 15 évesen már nagyon idegesítette, mivel gyerekes." - haha, én már a félszázat közelítem, mint írtam, és van egy-két ügyfelem, aki gyógyíthatatlan módon így hív valami okból... talán mert vezetéknévként létezik ilyen alak, ld pl. Andorka Rudolf szociológus, aki a KÖZGÁZ rektora volt a 90-es években, és ehhez köti... szóval ennek az "Andorka úr, ha megkérhetném, a jövő héten lenne esedékes..."-nek tagadhatatlanul van valami megmosolyogtató bája:) Lehet 15 évesen még engem is a guta ütött, most már inkább szórakoztat... max visszaszólok, hogy "Gáborka úr, semmi akadálya, ha a szerda megfelel önnek is...":)
2013. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a kisfiam is Andor, egyik papa Bandinak, Bandikanak hivja

en amugy szandekosan valasztottam olyan nevet, amit nem (nagyon) lehet becezni

2013. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!